מקררים מומלצים – סקירת הטובים ביותר לשנת 2020

המקרר הבא שלכם צריך להיות שקט, עוצמתי, חסכני בחשמל – ומתאים למטבח שלכם. כך תבחרו מקרר מומלץ. דרך אגב – לא בושה שגם שתבחרו יפה!

icon pos_1

ניתחנו

45 סקירות

ו-

3650 ביקורות

בתחום

חשמל לבית

i

מה זה אומר?

הסקירות שלנו מתבססות על איסוף של מאות סקירות מאתרים בינלאומיים ובחירת המוצרים הטובים ביותר בהתאמה לישראל

GMU700RSC LG

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

RF263BEAESP Samsung

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

KGN86AI30L BOSCH

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

Sharp Sj2266

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

רקע והקדמה

מי מאיתנו לא חווה את האושר המציף, בשעת לילה מאוחרת, כשדלת המקרר נפתחת והאור החמים מתפזר, מאיר על כל האפשרויות לארוחת שחיתות בחסות החשיכה… המקרר, מכשיר חשמלי מרכזי שאפשר למצוא בכל בית, מאריך את תוקף מוצרי המזון ומאפשר לנו לשמור ולהשתמש במוצרי חלב ומוצרים הנדרשים לשמירה בטמפרטורה נמוכה ומבוקרת – לאורך זמן.

 

כשאתם בוחרים מקרר מומלץ, חשוב שתזכרו כי מדובר בבחירה שתשפיע על נוחות השימוש במוצרי המזון, הכנת הארוחות ואחסון מוצרי המזון, ואפילו על איכות החיים לאורך שנים רבות. על כן, חשוב לבחור מקרר שיענה על צרכי המשפחה על פי גודלה והרגלי האכילה של חבריה, ותנצל את אפשרויות האחסון שהמטבח שלכם מאפשר.

 

לפניכם סקירה שבכוחה לסייע לכם לבחור את המקרר הכי מוצלח, זה שיענה על הצרכים שלכם באופן הכי קרוב למושלם, מבין כל דגמי המקררים המומלצים בארץ בשנת 2020.

נכתב ע״י

מקרר הוא מכשיר חשמלי שאתם רוכשים על מנת להשתמש בו לאורך שנים רבות. הוא חייב להתאים בנפח, בהספק החשמלי, בדירוג האנרגטי, במימדים ובחלוקה הפנימית לציפיות ולצרכים של בני הבית, להתאים מבחינת מחיר ואם אפשר, לספק שירות צינון לאורך זמן רב. אם אתם יודעים שאתם מחפשים דווקא מקרר קטן מומלץ, מקרר 4 דלתות מומלץ או מקרר ספציפי אחר, אנחנו ממליצים להתעניין בסקירות שיכילו התייחסות לדגמים הרלוונטיים לכם, על מנת לקבל תמונה כוללת ומדוייקת של מקררים מומלצים ב – 2020 מהסוג שאתם מחפשים.

 

מאות אלפי מקררים חדשים נרכשים בישראל מדי שנה, וללא ספק ישנם דגמי מקררים מומלצים שנמכרים יותר מאחרים. מה הופך מקרר מומלץ לכזה, ומתי מתאים לכם מקרר כזה או אחר? כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת לבחור את המקרר המנצח הבא שלכם – בסקירה שלפניכם.

לוגו של הסקירה

הכי יעיל באחסון: מקרר LG GM849RSC עם מקפיא תחתון

מקרר בנפח של 604 ליטרים, שיש לו חלוקה פנימית המאפשרת ניצול מרבי של הנפח. בעל פעולה שקטה, מערכת צינון יעילה במיוחד, מערכת No Frost ששומרת על המזון טרי, מדפים מודולאריים ובקרה דיגיטלית.

4.5 15

LG GM849RSC

מקרר יעיל ופופולארי במיוחד לשנת 2020, המציע קירור יעיל (עם דירוג אנרגטי A), שקט, ונפח אחסון רב ויעיל ביחס למימדי...

יתרונות

חלוקה פנימית יעילה במיוחד, תאורה נוחה, פעולה שקטה, מערכת קירור עוצמתית, מדחס ליניארי עם יעילות אנרגטית מוגברת.

חסרונות

דלת המקרר נסגרת ונפתחת בכוח (ליצירת אטימה טובה), ללא מקום ייעודי לאחסון ביצים.

קנה עכשיו ב- Walla Shops!

17 ביקורות

קנה עכשיו ב- Last Price!

המקרר הזה מבית LG הוא מפתיע, מפני שביחס למימדים שלו (83.3 X 177.5 X 88.6 ס"מ) יכולת האחסון שלו יעילה ומרווחת. בנוסף לחלוקת מקום יעילה מבפנים, הוא מצויד במערכות קירור חכמות המאפשרות אחסון ושמירה על מוצרי המזון טריים לאורך זמן, ללא ריחות במקפיא וללא הקפאה של מוצרי מזון. מערכת המכונה Multi Air Flow אחראית לצנן כל מדף במקרר בנפרד, ליעילות אנרגטית ולשמירה על טמפרטורה רצויה ואחידה בכל אזור במקרר (כך, הגבינות שמיקמתם בקצה המדף העליון לא יקפאו, והירקות במגירה יישמרו טריים וצוננים למשך זמן רב). המקרר מצויד גם במערכת להקפאה מהירה במקפיא, לצד מערכת No Frost ומערכת חכמי לויסות הלחות בשטח המקרר.

לוגו של הסקירה

חכם והיברידי: מקרר מדגם sj2266 של שארפ

מדובר במקרר קטן מימדים יחסית (80 X 72 X 177 ס"מ) עם מערכת קירור היברידית ומקפיא עליון. 553 ליטרים של אחסון נחלקים כך: 415 ליטרים לאחסון במקרר ועוד 138 ליטרים לאחסון במקפיא. מערכת הקירור ההיברידית מאפשרת קירור עוצמתי, מדויק ושווה בכל אזורי הקירור.

4.5 15

Sharp Sj2266

ביחס למחיר, מדובר במקרר קטן, יעיל וחכם. חלוקה פנימית מודולארית ופינוקים כמו מקום אחסון מיוחד במקפיא לפיצה – הופכים את...

יתרונות

מערכת בקרת טמפרטורה אלקטרונית חכמה, מסנן אינטנסיבי למניעת ריחות רעים במקרר ובמקפיא, לוח בקרה חכם הממוקם מחוץ למקרר, תאורת לד יעילה ועצמתית במקרר.

חסרונות

דירוג אנרגטי נמוך יחסית (B), מקום לא נוח לאחסון וקירור של בקבוקים גבוהים, ללא תאורה במקפיא.

קנה עכשיו ב- City Deal!

קנה עכשיו ב- dailysale!

דגם מומלץ זה של מקרר מבית שארפ, מתאים במיוחד למשפחות קטנות, לזוגות וליחידים. הוא צנוע במימדיו אולם החלוקה הפנימית שלו יעילה ומערכת קירור היברידית מאפשרת שמירה על טמפרטורה קבועה ביעילות ובכל עת. המקרר מצוייד במספר מערכות חכמות כמו ננו-מסנן לסינון ריחות אוכל גם במקפיא וגם במקרר, מערכת בקרת טמפרטורה עם תצוגה ותפעול נוחים מחוץ למקרר, וטכנולוגיית Plasmacluster, הייחודית למקררים מבית SHARP, שמנטרלת התפתחות של עובש או נבגים בשטח המקורר.

 

ניכר כי תכנון החלוקה הפנימית של מקרר מומלץ זה נעשה מתוך מחשבה וניסיון רבים. כך, תמצאו במקרר תא ייעודי לאחסון פיצה, מגירות מדף שניתן לקבע מחדש, שתי מגירות לפירות וירקות, שני חצאי מדפים, ועוד. במקרר ובמקפיא תמצאו סימונים לסוג המזון שיועד לאחסון בכל מדף.

לוגו של הסקירה

הטריפל הכי מעוצב: מקרר שלוש דלתות מדגם RF263BEAESP של סמסונג

מדובר במקרר בעל נוכחות, בעיצוב מרשים ובנפח אחסון כולל של לא פחות מ – 736 ליטרים, עם שתי דלתות למקרר (זו לצד זו) ומקפיא תחתון בנפח של 175 ליטרים. מקרר יעיל, עם חלוקה פנימית טובה – ועיצוב מרהיב.

4.5 15

RF263BEAESP Samsung

מקרר RF263BEAESP מבית סמסונג מציע מערכת קירור כפולה, ובחוברת המידע שלו נכתב כי הוא מסוגל לשמור על טריות המזון המאוחסן...

יתרונות

מקרר מעוצב ואסתטי, תאורה פנימית יעילה, שקט וחסכוני, מקפיא גדול יחסית, חלוקה פנימית נוחה.

חסרונות

נטייה להצטברות של קרח במקפיא, אחריות לשנה בלבד, חלפים ותיקונים לא זולים.

קנה עכשיו ב- dailysale!

מי שמחפש מקרר גדול במיוחד, עם חלוקה פנימית יעילה ומראה ייחודי – עשוי להתעניין בדגם הזה מבית סמסונג, של מקרר שלוש דלתות (שתי דלתות לקירור ואחת להקפאה) עם נפח אחסון גדול במיוחד. המקרר כולל קיוסק – מערכת המאפשרת מזיגת מים קרים וקרח מדלת המקרר החיצונית. מדחס מערכת הקירור ללא פחמים, מה שאומר אמינות גבוהה וחיסכון בחשמל – ואכן, מדובר במקרר גדול, בדירוג אנרגטי מצויין (A). החלוקה הפנימית מאפשרת אחסון יעיל ונוח, עם 4 מדפים ו – 2 מגירות בעלות ווסת לחות, המיועדות לאחסון פירות וירקות, 5 תאי אחסון בדלתות המקרר, וחלוקה פנימית הכוללת מגירה במקפיא.

לוגו של הסקירה

מקרר 4 דלתות עם אחריות מורחבת: Hisense מדגם RQ81WC4S/WGBK

מעבר לנפח, לקירור האחיד ולחלוקת המקום, חשוב לדעת על המקרר הזה, שהוא מגיע עם מערכת חכמה לנטרול עובש, נבגים וריחות רעים בתאי האחסון, על ידי מערכת חכמה של מחולל יונים להשמדה מוחלטת של בקטריות.

4.5 15

Hisense RQ81WC4S-WGBK

חברת הייסנס היא בעלת מוניטין רב שנים בייצור מכשירי חשמל, ובפרט כאלה למטבח. גם המקרר הזה, מקרר גדול בעל 4...

יתרונות

אחריות מורחבת וארוכה, מערכת אוורור היקפית איכותית עם שליטה ובקרה על הטמפרטורה בכל אזור אחסון, יוניזטור המחולל יונים למניעת התפתחות עובש נבגים ובקטריות ושמירה על טריות המזון, תאורת לד נוחה גם במקרר וגם במקפיא.

חסרונות

דירוג אנרגטי פחות יעיל (B), דלתות עבות יחסית, מגבלות על המודולאריות בסידור אישי של המדפים.

קנה עכשיו ב- Walla Shops!

קנה עכשיו ב- City Deal!

דגם זה של מקרר מומלץ מבית הייסנס, הציע מערכת שהרשימה אותנו מבחינת השמירה על טריות המזון. בנוסף לקירור חכם ויעיל, מצאנו עוד יתרונות בדגם הזה, ביניהם: פעולה שקטה במיוחד, צג טאצ' לשליטה ובקרה על פעילות המקרר, מגירות הידראוליות עם גלגלים להנעה נוחה, אפשרויות להקפאה רכה או עמוקה (Deep Freeze / Soft Freeze) במקפיא (עם שליטה על הטמפרטורה בשתי דלתות המקפיא בנפרד), מצב חופשה ונעילת ילדים בלחיצה קלילה.

 

חשוב להגיד מילה על האחריות הארוכה והנרחבת המגיעה ביחד עם מקרר מומלץ זה. שלוש שנות אחריות על המקרר כולו ושבע שנות אחריות על מדחס הקירור, מבטיחים כי במקרה של תקלה, גם לאורך זמן רב, ניתן להפעיל את האחריות, להתקשר לחברה ולדאוג לתיקון ללא עלות של המקרר. האחריות הנרחבת מעידה על איכות מערכות המקרר ובפרט המדחס, ומבטיחה שעלות המקרר – שאינה מבוטלת (המקרר נמכר במחירים שנעים בין 7,800 ₪ ל – 8,500 ₪ בממוצע) תצדיק את עצמה לאורך שנים.

לוגו של הסקירה

SUPERFREEZE בלחיצת כפתור: מקרר עם מקפיא תחתון KGN86AI30L מבית Bosch

מקרר בנפח של 617 ליטרים, עם מקפיא תחתון מבית ענקית מוצרי החשמל Bosch, מציע נפח וחלוקה פנימית נוחים, מערכות חכמות לפעילות יעילה, סידור מגירות נוח, ומתאים במיוחד למשפחות קטנות או זוגות שלא צריכים לאחסן כמות גדולה של סירים – אבל מחפשים מקרר אמין, אסתטי, בדירוג אנרגטי גבוה (A).

4.5 15

KGN86AI30L BOSCH

הפונקציה הייחודית של מקרר זה היא פונקציית ה – SuperCool, המאפשרת להכניס אל המקרר מוצרים שדורשים קירור מיידי, ולהפעיל קירור...

יתרונות

פתיחת דלת נוחה עם אפשרות להפוך את כיוון הפתיחה (כיוון ברירת המחדל הוא ימין), לחצני מגע לפיקוד ובקרה על הטמפרטורה במקרר, פיזור אחיד של הקור עם מערכת הנעת אוויר קר בכל חלקי המקרר, עם פילטרים למניעת עובש וריחות רעים.

חסרונות

ללא מנגנון בקרה על סגירה מלאה של הדלתות, ללא תאורה במקפיא, מדפים עליונים של המקרר גבוהים יחסית (הגובה הכולל של המקרר הוא 186 ס"מ).

קנה עכשיו ב- better shop!

קנה עכשיו ב- azuri!

מקרר שתי דלתות זה מבית Bosch, עם מקפיא תחתון, מציע תפקוד מושלם, אמין ונוח לזמן ארוך, עם נפח של 473 ליטרים במקרר ועוד 144 ליטרים במקפיא (לסך של 617 ליטרים). החלוקה הפנימית מאפשרת קירור איכותי של כלל מוצרי המזון עם פילטר מנטרל עובש וריחות רעים ועם מווסת לחות לשמירה על טריות, בעיקר של בשר, פירות וירקות. ארבעה מדפי זכוכית (ששלושה מהם מאפשרים שינוי הגובה) ועוד ארבע מגירות (שתיים המיועדות לאחסון פירות וירקות, עם ווסת לחות כאמור, ועוד שתיים המיועדות לאחסון בשר ודגים עם בקרת טמפרטורה מתאימה).

לוגו של הסקירה

מקרר חדשני במראה קלאסי: מקרר עם מקפיא עליון מדגם GMU700RSC של LG

ממש כמו המקררים של פעם, דגם GMU700RSC של מקרר מומלץ מבית LG מציע עיצוב קלאסי עם מקפיא עליון (וגובה כולל של 174 ס"מ), דירוג אנרגטי טוב (A), מדחס שקט וחסכוני, בקרה אלקטרונית, ועוד המון יתרונות.

4.5 15

GMU700RSC LG

עם נפח אחסון כולל של 667 ליטרים (480 ליטרים במקרר, ועוד 172 ליטרים במקפיא), LG מביאה מקרר צנוע מימדים אבל...

יתרונות

מימדים שמתאימים למטבחים צפופים או קטנים, מדחס שקט, יעילות אנרגטית גבוהה, תאורת לד רכה גם בתא הקירור וגם בתא ההקפאה.

חסרונות

המדפים הפנימיים עשויים פלסטיק ולא זכוכית מחוסמת, מגיע ללא מגש קרח או מגש ביצים, ללא מנגנון לפיזור אחיד של הטמפרטורה במקרר (פחות משמעותי, כשמדובר במקרר בנפח קטן יחסית)

קנה עכשיו ב- Walla Shops!

1 ביקורות

קנה עכשיו ב- Last Price!

אחד מהדגמים הנמכרים ביותר מבין המקררים המומלצים לשנת 2020, ובפרט בין הדגמים עם מקפיא עליון ובמימדים שמתאימים למשפחות קטנות יותר, הוא דגם זה מבית LG של מקרר שקט, יעיל, ובדירוג אנרגטי מצוין.

 

המראה המעוצב והאסתטי הוא ממש לא כל מה שלמקרר מומלץ זה מבית LG יש להציע: קירור בשיטת Non-Frost המונע הקפאה של מוצרי המזון במקרר, ציפוי Bio Shield אנטי בקטריאלי, למניעת עובש וריחות רעים, תאורת לד – גם בתא הקירור וגם בתא ההקפאה, אפשרות ל"מכת קור" (Express Frost) למקפיא, כשאתם מאחסנים בו מוצרים רבים בטמפרטורה לא נמוכה מספיק, חלוקה פנימית מודולארית ונוחה, פעולה שקטה ומנוע עוצמתי, לצד אמינות גבוהה של היצרן וחוות דעת המספרות על שנים רבות של שימוש איכותי, מבטיחים שהבחירה במקרר מומלץ זה תצדיק את עצמה לזמן ארוך.

לוגו של הסקירה

זה לצד זה: מקרר מומלץ דלת ליד דלת, דגם SBS7212W של Liebherr

מקררים מסוג דלת ליד דלת מאפשרים בדרך כלל מדפים צרים יותר לאחסון, בפרט במקפיא – אבל לצד זאת, האחסון והגישה לכל המוצרים נוחה יותר: בלי להתכופף, בלי לעמוד על קצות האצבעות.

4.5 15

Liebherr SBS7212W

עם מקפיא נון פרוסט של שמונה מדפים ובנפח כולל של 259 ליטרים (משמאל), ומקרר עם סחרור אוויר למניעת ייבוש ושמירה...

יתרונות

מערכת נון-פרוסט יעילה ואיכותית, פונקצית הפשרה נוחה, תאורת לד נוחה, יעילות אנרגטית גבוהה, אזעקת טמפרטורה ואזעקת דלת שאינה סגורה היטב, שקט ונוח לשימוש.

חסרונות

ללא מגש קוביות קרח מובנה, ללא מערכת להזרמת אוויר השומרת על קירור אחיד בכל אזורי המקרר, ללא מערכת סינון שמגינה מפני בקטריות או ריחות רעים, ללא נעילת ילדים.

קנה עכשיו ב- החשמל לצרכן!

קנה עכשיו ב- החשמל לצרכן!

יש מי שפשוט מעדיפים מקררים בסגנון דלת ליד דלת, בעיקר בשל נוחות הגישה לכל אזורי המקפיא והמקרר. מקרר מומלץ זה, בעומק של 60 ס"מ (מושלם להתאמה לקו ארונות המטבח הסטנדרטי), שני מנועים יעילים להזרמת קור לכל אחד מחלקי המקרר, מערכת No Frost יעילה במיוחד השומרת נגד הקפאת מוצרים במקרר, וחלוקה פנימית יעילה ומודולארית.

סיכום

איך משווים בין מקררים?

מקרר הוא מכשיר חשמל ביתי גדול ממדים אותו אפשר למקם במטבח כמו גם למקם במקום נוח ונגיש במרכז כל חלל אחר בבית. יצרני מקררים מומלצים מבינים את השונות הגדולה בצרכים שתיתכן בקרב הצרכנים ומכאן המגוון הגדול של מבני מקררים (שתי דלתות, שלוש דלתות או ארבע דלתות, דלת מעל דלת, שתי דלתות למעלה או דווקא שתי דלתות למטה וכו').

 

ישנם מקררים המעוצבים כך שישתלבו במראה הנקי של מטבח מודרני ומנגד ישנם עיצובים בשלל סגנונות מעניינים ואפילו נועזים. מעבר לבחירת מקרר על פי מאפייניו או המראה שלו, חשוב לקחת בחשבון גם את מוניטין היצרן: ישנן חברות הידועות כיצרניות מקררים ביתיים מעולים מזה עשרות שנים וישנן גם חברות חדשות החודרות לשוק עם דגמים פורצי דרך, מבחינת טכנולוגיית IT למשל. חברת אמקור הישראלית (כיום קונצרן קריסטל – אמקור) כבשה לה בצדק מקום מכובד בין יצרני המקררים האיכותיים בעולם ולכן, אם יש לכם נטייה כזו, בהחלט ייתכן שתוכלו לבחור לקנות כחול לבן.

 

כל המקררים החשמליים הביתיים פועלים תוך ניצול תופעה פיזיקלית זהה, צניחת טמפרטורה בעת שמאפשרים התפשטות גז דחוס. אין הבדל מהותי בין מנגנוני הקירור של המקררים החשמליים הראשונים (שיוצרו לפני כמאה שנים) לבין המנגנונים של המקררים הכלולים בסקירה זו או של כל מקרר חשמלי אחר הנמכר בישראל בשנת 2020. מובן שהמנועים החשמליים המפעילים את המדחס, המדחס עצמו, צינורות ההתפשטות, הרדיאטורים ("מקרן חום" בעברית) ורכיבים אחרים כגון אלה, השתכללו מאוד ברבות השנים וכיום אין סיבה שמקרר שנרכוש לא ימשיך לפעול היטב למשך שנים רבות (עד עשור ואפילו יותר).

 

בנוסף למערכת הקירור הנדרשת לתפעול הבסיסי של כל מקרר, ניתן למצוא מערכות נלוות במקררים מודרניים וחכמים, כמו למשל אלקטרוניקה חכמה, מסכי מגע, תקשורת (של המקרר דרך רשת האינטרנט) ועוד. חשוב להבין שמערכות אלה הן מועדות יותר לפורענות מבחינת תקלות ואורך חיים ביחס למערכות הליבה של המכשיר (המנוע, המדחס, צנרת הנחושת, ועוד). עם זאת, במקררים איכותיים גם מערכות העזר, שתפקידן הענקת חוויית משתמש מתקדמת, הן כאלה שלא צפויות להתפתח בהן תקלות ובלבד שמקפידים לתפעל אותן בהתאם להוראות היצרן. 

כדי להבין במה נבדל מקרר אחד מחברו כדאי להכיר כמה משתנים אליהם מתייחסים כל היצרנים במפרטים הטכניים. מדובר על מאפיינים מרכזיים שבכוחם להעיד על מידת איכותו הכללית של המכשיר כמו גם על מידת התאמת הדגם המסוים לצרכים הייחודיים שלנו. בין היתר מומלץ לקחת בחשבון נתונים כגון הספק המנוע של המדחס (בדרך כלל ביחס לנפח שלו),דירוג אנרגטי (כמה חסכוני המקרר מבחינת צריכת חשמל), מידות פיזיות (גובה, עומק, רוחב) כלליות ושל אזורים שונים במקרר, משקל עצמי (יש מקררים ביתיים כבדים עד כדי כך שלא כדאי להציב אותם על רצפת עץ דקה של קומת גלריה למשל) ועוד. 

מעבר לנתונים טכניים שאפשר למצוא במפרט היצרן כדאי לקחת בחשבון נושאים כמו נוחות השימוש (עד כמה הצליחו המהנדסים ליצור מכשיר חשמלי שיהיה ידידותי למשתמש), אמינות, היקף האחריות ואיכות השירות (במידה ובכל זאת נצטרך מתישהו להזמין טכנאי אם כדי לתקן תקלה או רק לצרכי התקנה לאחר מעבר דירה). מידע כזה אפשר למצוא בחוות דעת של מי שכבר קנו מקרר זהה לזה שאתם מתעניינים בו.

רגע לפני שנצלול לפרטים אודות הדגמים שזיהינו כמומלצים לשנת 2020 כדאי שנוודא שמשמעות המידע שאספנו עבורכם תהיה ברורה כך שיהיה שימושי לכם. לפניכם פירוט קצר אודות נתונים שמספקים היצרנים ויש לקחת בחשבון בבואנו להשוות בין דגמים שונים של מקררים. 

 • המבנה הנפוץ של מקררים מומלצים

  אם בעבר כל המקררים הפופולאריים נראו אותו דבר (מקרר למטה, מקפיא קטן יותר בחלק העליון), הרי שהיום תוכלו למצוא מקררים בשפע ובמגוון של מבנים ותצורות, כולל חלוקה פנימית. התצורות הנפוצות הן שלוש: התצורה הקלאסית שבה המקפיא הוא מעל המקרר; מקרר עם מקפיא תחתון שבו המקפיא הוא בדרך כלל בעל נפח גדול יותר ונפתח כמגירה; או תצורת "דלת ליד דלת", בה המקרר הוא בדרך כלל רחב יותר ושתי דלתות סמוכות מאפשרות אחסון מוצרים לקירור או להקפאה. הבחירה בין מקררים מומלצים במבנים שונים תלויה במקום העומד לרשותכם, בהרגלי השימוש במקרר או במקפיא, ובהעדפות האישיות. 

   

 • נפח המקרר

  יש מקררים בשלל גדלים, החל ממיני מקררים היועדים לשמש בחדרי מלון למשל וכלה במקררים ביתיים שהם כמעט תעשייתיים ויכולים בנקל לשרת מטבח של מסעדה מרובת מבקרים.

  נפח המקרר נמדד בליטרים, אולי הדרך הכי פשוטה לדמיין את קיבולת המקרר החדש שלכם היא להעמיס את המקרר בשקיות חלב, ממש במספר הליטרים שהיצרן מציין כ"נפח המקרר" . כך למשל מקרר שלוש דלתות עם מקפיא תחתון, בגודל אופייני לדגמים הנמכרים בישראל ב – 2020, יכול להכיל כ- 550 עד 650 ליטרים, או במילים אחרות: עד 650 שקיות חלב.

   

 • הספק מנוע המדחס

  ככל שאנו מצפים מן המקרר שלנו לקרר עבורנו יותר מצרכים כך אנו נדרשים לספק לו את הכוח הנחוץ לביצוע המשימה. כזכור, עיקרון הפעולה של כל מקרר חשמלי הוא ניצול תופעת צניחת הטמפרטורה בעת שחרור לחץ של גז. המדחס של המקרר החשמלי שלכם תפקידו לדחוס שוב ושוב את אותו גז שבעת שמאפשרים לו להתפשט אל חלל רחב יותר הטמפרטורה שלו צונחת. את המדחס מפעיל מנוע חשמלי, מנוע רב עוצמה יותר מעיד על כושר דחיסה גדול יותר. הספק מנוע המדחס נמצא במפרטי היצרן וניתן בוואטים (Watt או W ומכיוון שמדובר בדרך כלל במאות או אלפי וואטים אז – Kw) או בכוח סוס (Horse power, או hp, כל כוח סוס שווה בערך 730 וואט). 

  חשוב לזכור שמדידת הספק המנוע היא רק צד אחד של המטבע – על מנת להעריך עד כמה המקרר הוא יעיל, חשוב להתייחס גם לנפח המכשיר. ככל שנפח המקרר שאתם שוקלים לרכוש הוא גדול יותר – כך עוצמת הקירור שלו חייבת להיות גדולה יותר רק על מנת לספק קירור באותה איכות, כמו זו של מקרר קטן בעל עוצמת מנוע צנועה יותר.

   

 • דירוג אנרגטי

  הדירוג האנרגטי מעיד על יעילות המקרר מבחינת צריכת חשמל במהלך הפעולה. ככל שהדירוג גבוה יותר המקרר מבצע יותר עבודה בתמורה לחשמל שאנו מספקים לו. לכל מכשיר חשמל ביתי גדול (מקרר, מכונת כביסה, מזגן, מייבש כביסה וכד') נקבע דירוג בין AAA (יעילות מצויינת) ל- G (דרגת היעילות האנרגטית הנמוכה ביותר). מכשיר עם דירוג אנרגטי נמוך יצרוך יותר חשמל, מה שיבוא לידי ביטוי גם בחשבון החשמל החודשי.

   

 • מאפיינים נוספים: ממשק משתמש, מסך מגע, זיהוי קול וכו'

  המקרר של העתיד הוא מכשיר שלא רק מקרר עבורנו מצרכים אלא גם דואג שאלה יזמנו, יגיעו ויסודרו בדיוק במקום שהחלטנו שימוקמו בו (בתוך חלל המקרר), מכונות כאלה תהיינה מצוידות בחיישנים (מצלמות) ותדענה לבד מתי צריך להזמין מוצר כזה או אחר (הכל לפי רשימה שאנו נקבע), בדרך כלל ניתן יהיה פשוט לשוחח עם המקרר, לעדכן או להתעדכן אודות מוצרים שאנו רוצים שיהיו לנו בקירור במטבח. דמיינו את עצמכם מבקשים מעוזרת הבית הוירטואלית ("אלכסה" של אמזון למשל) לדאוג שבמשלוח הבא מן הסופר יהיו המוצרים שאתם רגילים למצוא במקרר, כמו ירקות, מוצרי בשר, גבינות ומוצרי חלב, וכדומה. 

  בדגמים המתקדמים ביותר של שנת 2020 תמצאו תשתית מוכנה לטכנולוגיית ה-IT של המחר, למקררים כאלה (שנמכרים במחירים גבוהים יחסית) יש מסך מגע גדול על אחת הדלתות, הם מתחברים לרשת האינטרנט כמעט באופן עצמאי לגמרי ומסוגלים "לשוחח" עם מכשירים חכמים נוספים בבית. 

   

 • מידות רוחב, גובה ועומק כלליים 

  המידות הכלליות של המכונה נמסרות בסנטימטרים. כשאתם בוחרים את המקרר הבא שלכם, חשוב שתיקחו בחשבון התאמת מידות המקרר, מבחינת הגודל הפיזי שלו, למקום בו אתם מתכננים להציב אותו. מומלץ לקחת מידות של המקום בו המכשיר ימוקם בבית. עניין מידות המכשיר הופך חשוב במיוחד ככל שאתם מוגבלים יותר במקום.

   

 • מחיר המקרר

  גם עבור המקרר המעולה ביותר כדאי לשלם סכום רק עד גובה מסוים. אל המחיר בו ניתן לרכוש מכשיר מדגם כזה או אחר יש להתייחס תוך שלוקחים בחשבון את הנתונים שהוזכרו לעיל מן המפרט הטכני כמו גם ביקורות, מוניטין יצרן, איכות השירות (למקרה שנזדקק לטכנאי), אורך והיקף אחריות ומחירים של דגמים אחרים העשויים להתאים לנו.