שואב אבק רובוטי מומלץ – סקירת הטובים ביותר 2022

לפניכם שואבי אבק רובוטים המומלצים ביותר של השנה: פשוט הפעילו אותם ותיהנו ממנקה אוטומטי שאינו דורש מכם כל מאמץ.

icon pos_1

ניתחנו

55 סקירות

ו-

612 ביקורות

בתחום

כביסה ניקיון וגיהוץ

i

מה זה אומר?

הסקירות שלנו מתבססות על איסוף של מאות סקירות מאתרים בינלאומיים ובחירת המוצרים הטובים ביותר בהתאמה לישראל

שלוש הבחירות הכי מומלצות שלנו

זוכה פרסים

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

בדוק מחיר

מעולה לבית עם ילדים

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

בדוק מחיר

מעולה ושקט

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

בדוק מחיר

בדוק מחיר

מידע נוסף על שואב אבק רובוטי מומלץ

שואב אבק רובוטי מומלץ יכול לשנות את החיים שלכם מקצה לקצה; במקום לשאוב כל יום את הבית (לפעמים אפילו כמה פעמים ביום), אתם יכולים פשוט לשחרר לחופשי את השואב הרובוטי ולתת לו לעשות את כל העבודה. טווח המחירים כמובן משתנה מדגם לדגם וכך גם הביצועים, לכן הבאנו לפניכם את הדגמים המומלצים ביותר של 2022.

שואבי האבק הרובוטים שלפניכם יכולים לשחרר אתכם ממטלות הבית המשעממות, אך ההכרחיות ביותר. במקום לבלות שעות בשאיבת שיערות ולכלוך ממרצפות הבית, שואב אבק רובוטי יכול לעשות זאת עבורכם, אלא אם כן אתם מעדיפים להשתמש בשואב אבק אלחוטי מומלץ.

 

אבל כשמחירי השואבים הרובוטיים נעים מ-500 ₪ עד 3,000 ₪, מהו שואב האבק המומלץ ביותר? סקרנו מגוון שואבי אבק רובוטיים במחירים שונים, כדי לראות מהם הדגמים ששואבים הכי טוב שיער, פרווה, אבק ולכלוך. אפילו בדקנו כמה מגבים רובוטיים. לאורך הדרך מצאנו כמה שואבים רובוטים בתקציבים נוחים, שמתפקדים לא פחות טוב מהדגמים היוקרתיים יותר, והוספנו אותם לרשימה שלנו.

לוגו של הסקירה

השואב הרובוטי הטוב ביותר מכולם: iRobot Roomba 980

ה-iRobot הפך לשם נרדף בישראל לשואב אבק רובוטי והרומבה הוא ללא ספק אחד הדגמים שאתם רוצים אצלכם בבית. עם חיישנים שמונעים ממנו להתנגש ברהיטים ומיפוי מתוחכם שעוזר לו לשנן בעל פה את כל הסדקים והעיקולים של הבית שלכם.

iRobot Roomba 980

4.5 15

שואב מצוין של iRobot שעובד על מגוון סוגי רצפות

יתרונות

חיי סוללה של שעתיים

ניווט חכם

חסרונות

יקר

ROOMBA 866
קנה עכשיו ב- GetIt
iRobot 698
קנה עכשיו ב- Walla Shops

ה-Roomba 980 אולי רחב יותר מהשואב הרובוטי הממוצע, אבל הודות לעיצוב המעוגל שלו ולגוף המסתובב הוא מסוגל לתמרן דרך אזורים צרים שלא הייתם חושבים שהוא מסוגל לעבור בהם. השואב עובד מצוין על רצפות מכל הסוגים (וגם עובד די בשקט תוך כדי), והוא עולה רמה אחת כשהוא מגיע לשטיחים. השואב חש אוטומטית כאשר הוא עולה על שטיח והמנוע שלו עולה הילוך כדי לנקות בין כל סיב.

 

מרשים ממש כמו יכולות הניקוי שלו, כך גם חיי הסוללה של ה-Roomba 980; שעתיים שלמות של ניקיון. כאשר הסוללה נגמרת או שהמכל האחסון מלא, השואב מחזיר את עצמו לבסיס הטעינה שלו.

לוגו של הסקירה

שואב רובוטי זוכה פרסים: Roborock S7

ה- Roborock S7 מציע מחיר תחרותי וביצועים מעולים, מה שהופך אותו לאחד השואבים הרובוטים המומלצים במגוון סקירות בינלאומיות (וכך גם בסקירה שלנו כמובן).

בשנת 2021 זכה Roborock S7 בפרסים על העיצוב שלו ועל החדשנות שהוא מציע בטכנולוגיית  VibraRise המזהה כשיש שטיח על הרצפה ומרימה ומורידה את משטח הניגוב של השואב בהתאם. הטכנולוגיה הזו מאפשרת לשואב לשאוב ולשטוף ביעילות גם שטיחים(!).

Roborock S7

4.5 15

אחד מהשואבים הרובוטיים הטובים ביותר שתוכלו לקנות השנה

יתרונות

טכנולוגיית ניווט מצוינת ומהירה

שואב ושוטף גם שטיחים

מחיר תחרותי 

ביצועים מעולים

ביצועי סוללה מעולים

מגוון מצבי שאיבה

עיצוב יפה

אפליקציה מצוינת

חסרונות

מעט מתקשה בשאיבת שערות בעלי חיים מהשטיח

מיכל אשפה קטן

חלקים עם התכלות גבוהה (כגון: משטח ניגוב, פילטר ומברשות) יש להחליף כל חצי שנה. 

הגובה של השואב עלול למנוע ממנו להיכנס מתחת לרהיטים מסוימים. 

קנה עכשיו ב- GetIt
קנה עכשיו ב- Last Price

ה-roborock S7 סורק במהירות את הבית, בונה לעצמו מפה ושואב ושוטף במהירות ובאופן סימולטני. כך, לכלוך שהצליח לחמוק מפעולת השאיבה, נאסף ומנוקה ע"י פעולת השטיפה והניגוב. לשואב אפליקציה מצוינת המאפשרת להגדיר תוכנית ייחודית לכל חדר ומאפשרת להגדיר לשואב מאלו חלקים בבית להתעלם.

כאשר השואב שואב בעוצמתיות חלקיקי לכלוך מכל חלקי הבית ומעביר סמרטוט שמבריק את הרצפות התוצאות מרשימות. באמת קשה לטעות כשבוחרים בדגם הזה.

לוגו של הסקירה

שואב רובוטי חכם שניתן להסתמך עליו Xiaomi Mi Mop Pro 2

ה – Xiaomi Mi Mop Pro 2 מנקה את הבית באופן עצמאי לפי הלו"ז שהגדרנו לו. בסיום הנקיון הוא חוזר לעמדת ההטענה שלו. כך ניתן לעבוד בראש שקט והשואב יחכה לנו מוטען ומוכן להפעלה הבאה.
הילדים שכחו להרים את התיקים או הנעליים מהרצפה? אין מה לדאוג, ל- Xiaomi Mi Mop Pro 2 מערכת ניווט מתוחכמת והוא מתגבר בקלות על מכשולים בדרך.

Xiaomi Mi Mop Pro 2

4.5 15

Xiaomi Mi Mop Pro 2 אפליקציה מצויינת שנותנת שליטה מירבית

יתרונות

כוח שאיבה מרשים

אורך חיי הסוללה מספיקים בקלות לשאיבת חללים בגודל בינוני

 מצליח בקלות לנווט סביב מכשולים

פונקציית הניגוב יעילה לניקוי כתמים ברצפה

אפשרות לניגוב ושאיבה בו זמנית

אפליקציה מצוינת

מחיר טוב לתמורה

תומך בעוזרות וירטואליות של אפל ושל גוגל

קרא עוד
חסרונות

יש לנקות את מיכל האבק והמסננים באופן שבועי כדי שלא יסתמו

לא ניתן באפליקציה לחלק וירטואלית חלל

בזמן שימוש בפונקציית הניגוב השואב אינו מתעלם אוטומטית משטיחים

קנה עכשיו ב- GetIt
קנה עכשיו ב- KSP

לשואב יכולת שאיבה מרשימה של PA 3000 והוא מתמודד יפה גם עם שאיבת שטיחים עבים. היכולת שלו לשאוב ולשטוף סימולטנית עוזרת בהסרת כתמים מהרצפה. כמו כל מוצרי שיאומי גם Mi Mop Pro 2 מגיע עם התממשקות לאפליקציה של שיאומי. האפליקציה נוחה מאוד לשימוש ומאפשרת רמת שליטה גבוהה בשואב. הדבר שמעט פוגם ביעילות השואב היא העובדה שיש לדאוג לניקוי תדיר של מיכל האבק והמסננים.

שלא כמו בשואבים מתקדמים אחרים, ב- Xiaomi Mi Mop Pro 2 לא ניתן לחלק וירטואלית חדר, אך ניתן להגדיר חלקים בחדר שהשואב לא ישאב. נקודה חשובה נוספת בנוגע לשטיחים. השואב אמנם מתמודד יפה עם שטיחים, אך אופציית הניגוב אינה מתאימה לשטיחים ושלא כמו בשואב Deebot T9+ ודומים לו, Xiaomi Mi Mop Pro 2 לא מסוגל להתעלם אוטומטית משטיח בעת הניגוב ולכן יש להגדיר לו באופן ידני דרך האפליקציה להתעלם מהאזורים בבית שבהם יש שטיחים בזמן פעולות הניגוב.

מבחינת רעש מדובר בשואב רובוטי שקט מאוד שכמו אחיו הקטן, ה-Xiaomi Mi Mop Pro, מגיע עם אופציית עבודה במצב שקט. אופציה זו יעילה במיוחד בבית עם חיות מחמד שנבהלות מרעשי השואב הסטנדרטים או לבית עם ילדים קטנים ותינוקות שבו ההורים רוצים לנצל את שעות הערב כשהילדים ישנים לשאיבת הבית.

אז אם אתם מחפשים שואב רובוטי לבית קל להפעלה, במחיר תחרותי שמספק תמורה טובה למחיר, ה-
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro 2 הוא הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

לוגו של הסקירה

שואב רובוטי משתלם וטוב: Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential

אחד היתרונות הבולטים של שואב האבק הזה הוא מיפוי הבית הכלול בו. בשואב מותקן חיישן LIDAR שימפה את הבית שלכם תוך כדי ניקוי כבר מההפעלה הראשונה. החיישן מאפשר לשואב לייצר מיפוי חדרים טוב מאוד, ואם בכל זאת הוא מפספס משהו תוכל בקלות לשנות את ההגדרות דרך האפליקציה המפעילה את השואב. דרך האפליקציה תוכלו להגדיר חדרים, להוסיף קירות שהשואב פספס, למנות חדרים ועוד. 

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential

4.5 15

שואב איכותי שמתאים לכל דירה

יתרונות

ניקוי יעיל

מיפוי הבית תוך כדי עבודה

מנגב רצפה

הימנעות טובה ממכשולים

מחיר משתלם ביחס לתמורה

מגיע עם מברשת רזרבית

חסרונות

מיכל המים קטן

פחות מותאם לבית חכם

קנה עכשיו ב- GetIt
Mop 2 Lite
קנה עכשיו ב- KSP

כדי להפעיל את השואב תצטרכו להוריד את אפליקציית Xiaomi Mi Home הזמינה בחינם בכל חנויות האפליקציות. לאחר התקנת האפליקציה והחיבור לWI-FI כל שנותר לעשות הוא ללחוץ על כפתור הפלוס בחלק העליון של המסך וזהו- השואב מוכן לפעולה. 

 

יתרון גדול נוסף של השואב הזה הוא פונקציית האבק והניגוב, שלא מאוד נפוץ במכשירים במחירים האלו. הפונקציה הזו מאפשרת לשואב, מעבר לשאיבת האבק הסטנדרטית, גם לנגב את הרצפה לאחר שהוא מסיים לשאוב אותה. המכשיר מאפשר לכם לשנות את השואב ממצב "ואקום" למצב "ניגוב" וניתן גם לשנות את עוצמת השאיבה או את כמות המים המשמשת לניגוב. כוח השאיבה של המכשיר עובד מצוין על רצפות שיש ועץ כאחד. חשוב לציין שלמרות פונקציית הניגוב המצוינת, מיכל המים המצוי במכשיר קטן יחסית וייתכן שמיכל אחד לא יספיק לניגוב של כל הדירה שלכם.

 

לוגו של הסקירה

שואב רובוטי מעולה לבית עם ילדים Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

שואב אבק רובוטי שגם מנגב את הרצפה ביעילות ובמחיר מצויין. ל-  Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro  יכולת לפזר את המים בבית באופן שווה אודות למנגנון שחרור המים החשמלי שלו. השואב מתגבר בצורה יפה גם על כתמים קשים ברצפה ששואבים רובוטים אחרים אינם מצליחים להסיר.

 

הורים לילדים קטנים שמפזרים צעצועים בכל הבית יכולים לנשום לרווחה, השואב מתגבר יפה על מכשולים שעל הרצפה בעזרת טכנולוגיית ניווט חכמה. 

.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

4.5 15

יתרונות

מתמודד יפה עם כתמים קשים

בעל יכולת שאיבה מרשימה

יחסית שקט

ניתן לשאוב ולשטוף סימולטנית

ניתן להתאים אישית את מפת השואב

אפליקציה קלה לתפעול המציעה אפשרויות רבות

קרא עוד
חסרונות

אין חיווי על מיכל המים המראה כמה מים נשארו במיכל

מיכלי המים ואיסוף הפסולת עלולים לדלוף כשמסירים אותם מהשואב

לא מתאים לבית דו קומתי

מיכל מים קטן

קנה עכשיו ב- GetIt

שואב אבק במחיר נוח שנותן תמורה יפה מאוד למחיר. אפליקציית השואב מציעה מגוון תכונות חכמות, ביניהן האפשרות לבחור ולהתאים אישית את מפת השואב. כך למשל, אם הילדים עושים יצירה בחדר או שאתם כרגע בפגישה, אפשר לחסום באפליקציה את האזורים שאינכם רוצים שהשואב יכנס אליהם.

 

ניתן להשתמש ב- Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro לשאיבה ושטיפה סימולטנית של הבית או להגדיר לו לבצע כל אחת מהפעולות בנפרד.

 

הורים לילדים קטנים שחוששים להפעיל שואב אבק לאחר שהילדים נרדמו ישמחו לשמוע שה- Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro מציע אפשרות של שאיבה שקטה.

לוגו של הסקירה

השואב הרובוטי היסודי ביותר: Shark Ion R85

ה- Shark Ion R85 הוכיח את עצמו כמצוין באיסוף שיער, פרווה ולכלוכים אחרים בבית במינימום רעש ומאמץ. בעוד שניקוי שלם של הבית לקח בממוצע שעה, הוא היה הרבה יותר יסודי משואבים אחרים שבדקנו. העצה שלנו? הדליקו אותו ועזבו את הבית לסידורים.

Shark Ion R85

4.5 15

השואב הטוב והיסודי ביותר שתוכלו לקנות

יתרונות

ביצועים נהדרים עם פרוות בעלי חיים

מאוד קל לנקות את מכל האיסוף

אפליקציה נוחה והתראות

חסרונות

עלול להיתקע בשטיחים עבים

RV871. כולל משלוח
קנה עכשיו ב- Amazon

מאוד אהבנו את ההתראות שקיבלנו מה- Shark Ion R85, כמו גם היכולות לשלוט בו באמצעות הסמארטפון שלנו וגם עם אלקסה והעוזרת של גוגל. בנוסף, מכל האיסוף של השואב הרובוטי היה מאוד פשוט לניקוי – לא מובן מאליו עם שואבים רובוטים אחרים – ואתם יכולים לרכוש את בסיס הטעינה שלו עם מוט שאיבה לניקוי בין כריות הספה ואזורים אחרים אליהם השואב לא יכול להגיע.

לוגו של הסקירה

השואב הרובוטי הטוב ביותר מבחינת תקציב: iLife V3s Pro

ה-Life V3s Pro הוא שואב האבק הרובוטי הטוב ביותר שתוכלו לקנות בפחות מ-800 ₪. למרות מחירו הנמוך, ה-V3s Pro עלה על ביצועיהם של שואבים אחרים שעולים כפול שלוש ממחירו. הוא שאב כמעט את כל הפרווה במעבדת הבדיקה וגם הציג ביצועים מרשימים בבדיקה הביתית שלו.

iLife V3s Pro

4.5 15

שואב מעולה עם ביצועים מרשימים במחיר מפתיע

יתרונות

ביצועים נהדרים עם פרוות בעלי חיים

מנקה מעולה רצפות עץ

מחיר נוח במיוחד

עיצוב מושך

חסרונות

רועש

איטי

מוצר לא נמצא במלאי
קנה עכשיו ב- Last Price
קנה עכשיו ב- Amazon

אולם, יש כמה חסרונות כאשר רוכשים שואב אבק רובוטי זול כל כך. בתור התחלה, ה-Life V3s Pro איטי, לקח לו כמעט 90 דקות בממוצע לנקות את שטח הבדיקה שלנו. בנוסף, אי אפשר לשלוט בו מהסמארטפון, לכן אתם צריכים להשתמש בשלט הרחוק הכלול ואתם לא יכולים לחבר אותו לאלקסה או לעוזרת של גוגל כדי להדליק אותו או לקבוע זמן ניקיון. גם מצאנו שהוא קצת יותר רועש משואבים אחרים שבדקנו, אבל – וזה אבל גדול – הוא מצוין בדבר אחד: הוא אוסף לכלוך מעולה. החסרונות שלו הם מחיר שאנחנו מוכנים לשלם עבור המחיר האמיתי והנוח במיוחד שלו.

לוגו של הסקירה

השואב הרובוטי שמרוקן את עצמו: iRobot Roomba i7+

ה- iRobot Roomba i7+ מגיע לרשימת השואבים הרובוטים הטובים ביותר שלנו בזכות הבסיס המתוחכם שלו, אשר כולל מכל איסוף משל עצמו, כך שאתם יכולים להשתמש בו מספר פעמים מבלי לרוקן אותו. הוא גבר על ה- Shark Ion R85 באיסוף פרוות בעלי חיים על ידי כך שאסף קצת מעל 90% מכל הפרווה של הרצפה.

iRobot Roomba i7+

4.5 15

מרוקן את עצמו ונהדר עבור בתים עם בעלי חיים

יתרונות

הוא די נמוך כך שהוא נכנס מצוין מתחת לרהיטים

מכל איסוף שמרוקן את עצמו

שואב נהדר פרווה

חסרונות

נתקע בקלות על משטחים לא שווים

יקר

קנה עכשיו ב- שקם אלקטריק
קנה עכשיו ב- Last Price

יש לו כמה מאפיינים שימושיים אחרים, כגון היכולת למפות מרצפות רבות וליצור קירות וירטואליים. ה- iRobot Roomba i7+גם מהיר מאוד ומסיים סיבוב ניקוי שלם בפחות מ-20 דקות. עכשיו כשחברת iRobot שחררה את ה-Roomba S9+, המחיר של Roomba i7 ירד מעט, אבל הוא עדיין מצוין ודי יקר.

לוגו של הסקירה

שואב חזק בחצי מהמחיר: Ecovacs Deebot U2

שואב האבק הרובוטי Ecovacs Deebot U2  שואב אבק וגם מנגב את הרצפה. השואב מראה יכולת שאיבה מרשימה שמתחרה בדגמי פרמיום יקרים בהרבה, אך כדי להציע מחיר זול נחתכו מספר פינות. למשל, אפשרות המיפוי החכם הוסרה, דבר אשר עשוי להפוך את הקנייה לפחות משתלמת לחלק מהקונים.

DeebotU2
DeebotU2

Ecovacs Deebot U2

4.5 15

שואב חזק שגם מעביר סמרטוט במחיר נוח

יתרונות

שואב ושוטף

עיצוב נהדר

כח שאיבה מרשים

שקט

מחיר נוח 

קל לשימוש

חסרונות

אין אופציה של מיפוי חכם

פונקציית ניגוב רצפה לא מרשימה. התוכנית לא מבדילה בין רצפה לשטיח.

אורך חיי סוללה סבירים. מתאים יותר לבתים קטנים.

מוצר לא נמצא במלאי
קנה עכשיו ב- Last Price
קנה עכשיו ב- Walla Shops

בזכות יכולת השאיבה החזקה שלו, Ecovacs Deebot U2, מתמודד יפה עם אבק ולכלוך אפילו כשהוא על הגדרת העוצמה הנמוכה ביותר. השילוב של מחיר נוח וביצועי שאיבה מרשימים הופכים אותו לאופציה נהדרת  למי שקונה שואב רובוטי לראשונה. מבחינת אורך חיי סוללה ה-Ecovacs Deebot U2 מציג נתונים סבירים. הסוללה מספיקה לכ-90 דקות עבודה. מה שהופך אותו למתאים יותר לבתים קטנים. פונקציית הניגוב לא מרשימה. ה-Ecovacs Deebot U2 מתקשה לנגב כתמים יבשים מהרצפה (למרות שלמען ההגינות, הבעיה הזו קיימת בשואבים רובוטים רבים המציעים תוכנית ניגוב רצפה).

 

לסיכום: מדובר בשואב רובוטי חזק, עם ביצועים טובים ובמחיר נוח. אם אתם מחפשים שואב בהתאם למגבלות התקציב ויכולים לחיות בלי תכונות הפרמיום, זה השואב בשבילכם.

סיכום

איך לבחור שואב אבק רובוטי?

לפני שאתם קונים, עליכם להבין מהם הצרכים שלכם וכמה כסף אתם מוכנים להוציא. דברים שכדאי לקחת בחשבון כוללים:

  • כמה אתם מוכנים להוציא?
  • גודל המרחב שאתם רוצים לנקות.
  • אם אתם צריכים שואב אבק כדי לנקות פרווה ושיערות בעלי חיים.
  • אם אתם רוצים לשלוט בשואב באמצעות הסמארטפון שלכם.

 

באופן כללי, שואבי אבק רובוטיים מתחלקים לשתי קבוצות: שואבי אבק מותאמים לתקציב, לא חכמים שעולים פחות מ-1,000 ₪ ודגמים חכמים שעולים 2,000 ₪ ומעלה. בעוד שהם יכולים לנקות לא רע בכלל, הדגמים הזולים לא מאוד מתוחכמים ולרוב מתנגשים בכל מני חפצים בחדר עד שהכל נקי. בגלל דפוס הניקיון הרנדומלי שלהם, יכול לקחת להם שעה ומעלה כדי לנקות חדר של 20 מ"ר.

 

לשואבי אבק רובוטים יקרים יותר יהיו יותר חיישנים, איתם הם יכולים למפות את החדר ולנקות אותו באופן יותר אפקטיבי. חלק מהשואבים הרובוטים הטובים ביותר שבדקנו מסוגלים לנקות חדר אפילו ב-10 דקות (!). לשואבים אלו יש בדרך כלל מאפיינים נוספים, כגון שליטה באמצעות הסמארטפון, התאמה לאלקסה ולעוזרת של גוגל והיכולת לנקות חדרים נפרדים.

 

לכן, לפני שאתם קונים את השואב הרובוטי החדש שלכם, רשמו לעצמכם מהן התכונות החשובות לכם בשואב אבק, קראו את הסקירה היטב ובחרו את הדגם המתאים ביותר עבורכם.