בוסטר: סקירת 5 בוסטרים מומלצים (מעודכן 2024) | Finder – [כולל מדריך רכישה]

הגיע השלב בו ילדיכם גדולים מדי לשבת במושב בטיחות, אך עדיין אינם גבוהים מספיק לישיבה נוחה ובטוחה עם חגורת בטיחות? לתקופה הזאת בדיוק מיועד הבוסטר.

icon pos_1

ניתחנו

28 סקירות

ו-

2681 ביקורות

בתחום

תינוקות וילדים

i

מה זה אומר?

הסקירות שלנו מתבססות על איסוף של מאות סקירות מאתרים בינלאומיים ובחירת המוצרים הטובים ביותר בהתאמה לישראל

מידע נוסף על בוסטר מומלץ

בוסטר מומלץ לילד הוא הדרך הטובה ביותר לוודא שהאוצר היקר שלכם בטוח בזמן הנסיעה. גם אם הוא כבר אינו תינוק, ילד שגובהו אינו עולה על 145 ס"מ נדרש לשבת בבוסטר, למעט בטיחותו כמובן. אז אם אתם מחפשים בוסטר מעולה ונוח, לפניכם הדגמים המומלצים של 2024.

נכתב ע״י

חלי בילו

כותב: חלי בילו

יזמית, בלוגרית, מרצה, חיית רשת, יועצת עסקית לתחום הדיגיטל, אמא ל-3 ילדים מדהימים ובעלת האתר 2bmommy

שלושת הבוסטרים המומלצים על ידי המומחים שלנו

בוסטר יוקרתי במיוחד

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

בדוק מחיר

בוסטר איכותי מגיל לידה

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

בדוק מחיר

בוסטר מעולה לילד הגדל

השווה מחיר

כולל משלוח לארץ
X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

בשנים הראשונות של חייהם, ילדיכם יזדקקו למושב שייגן עליהם בזמן נסיעות במכונית. כפעוטות, הם זקוקים למושב בטיחות. לאחר מכן, אך לפני שהם מוכנים לשבת "כמו גדולים", מגיע שלב הבוסטר. זהו מושב המתאים, בדרך כלל, לילדים בגילאים 4-12, והם מוכרחים לשבת בו בזמן נסיעה, עד גיל שמונה, או עד שיגיעו לגובה 145 ס"מ. בנוסף להגנה שהם מעניקים לילדיכם, בוסטרים רבים מגיעים עם שלל תכונות מפנקות לנוחות הילדים ולביטחונם.

 

דגמי בוסטרים מגיעים בשלל צבעים ועיצובים, ותוכלו לבחור בין בוסטר בעל משענת לאחד ללא משענת. רוב הבוסטרים בעלי המשענת מגיעים עם כריות נוחות לראש, וחלקם מאפשרים התאמה של הכריות ומשענות הידיים לגובה הילד. בוסטרים ללא משענת עולים פחות כסף, ומטרתם העיקרים היא הגבהת גוף הילד, על מנת שחגורת הבטיחות תתאים לו. על מנת לעזור לכם בבחירה, הכנו עבורכם רשימה של הבוסטרים הטובים ביותר לשנת 2023.

לוגו של הסקירה

בוסטר יוקרתי במיוחד- Britax Grow With You Clicktight

הבוסטר היפה והנוח הזה מגיע עם טכנולוגיית Clicktight, המאפשרת קיבוע בטוח של הבוסטר למושב המכונית גם לאחר שהילד מגיע למשקל 30 ק"ג, ומערכת איזופיקס אינה מתאימה עבורו יותר. הוא נוח להרכבה ולהידוק, ומכוסה בד אלסטי רך ועמיד במיוחד.

Britax Grow With You Clicktight

4.5 15

מפואר ונוח במיוחד, כיסא בטיחות ובוסטר שיגדל עם ילדיכם עד שיוכלו לחגור חגורת בטיחות

יתרונות

נוח ומסוגנן

עם מערכת Clicktight

מתאים עד משקל 54 ק"ג

מחזיקי כוסות/חטיפים

חסרונות

יקר

קנה עכשיו ב- KSP

בוסטר Grow With You Clicktight מבית בריטקס מתאים לילדים מגיל שנתיים ומעלה, כיסא הבטיחות מתאים ממשקל 11.5 ק"ג ועד 29.4 ק"ג (86-125 ס"מ), בעוד הבוסטר מתאים כבר ממשקל 18 ק"ג, ועד למשקל מכובד של 54 ק"ג (112-160 ס"מ). כך שהסיכוי הוא ש-Grow With You ילווה את ילדיכם עד שהם יוכלו להשתמש בחגורת הבטיחות. כדי להפוך את הכיסא לבוסטר, לא תצטרכו אפילו להסיר את רצועת החגירה.

 

רצועת החיבור העליונה מגיעה עם מנגנון מיוחד בצורה V, הסופח אנרגיה ובולם זעזועים במקרה של תאונה, וכך שומר על חוט השדרה העליון. באזור החזה, החגורה עטופה ריפוד מיוחד הסופג זעזועים, ומונע נפילה קדימה של הילד במקרה של עצירה פתאומית. צדדיו של הבוסטר סופגים אנרגיה, ומגיעים עם פסי פלדה להגנה מקסימלית מפני מעיכה, וכרית הראש מרופדת קצף מיוחד, התורם לנוחות ולביטחון הילד כאחד.

 

עם שבעה גבהים שונים לרצועות, שני מצבי ישיבה/שכיבה ואבזם קדמי מסוג Flip Forward, הילד שלכם ישב בנוחות ופינוק. בצידי הבוסטר תמצאו ארבעה מתקנים לאחסון בקבוקים, כוסות וחטיפים. הבדים האיכותיים ניתנים להסרה ולניקוי, וכך גם כיסוי הבד והרפידות התואמות.

לוגו של הסקירה

בוסטר איכותי מגיל לידה - Baby Safe LYB-836

זהו כיסא בטיחות לתינוק, שהופך בקלות לבוסטר מרופד, איכותי ונוח במיוחד. בלחיצת כפתור, תוכלו לסובב את המושב לכיוון הדלת, כדי להושיב בו את התינוק – או הילד – ולסובב אותו שוב, כך שהפעוט ישב בבטחה. מערכת איזופיקס מחברת את הכיסא למושב הרכב, וגם לאחר שקיבעתם אותו, תוכלו לכוונן אותו לכל אחד משלושת מצבי הישיבה-שכיבה שלו.

Baby Safe LYB-836

4.5 15

כיסא בטיחות המתאים לרך הנולד, והופך לבוסטר כשהילד גדל

יתרונות

מושב מסתובב 360 מעלות

מתאים מגיל לידה

חסרונות

מתאים עד משקל 36 ק"ג בלבד

קנה עכשיו ב- KSP

מערכת איזופיקס, אשר הומצאה ע"י חברת ברייטקס, בשילוב עם פולקסווגן, הפכה לסטנדרט מושבי בטיחות בעולם כולו. מדובר, למעשה, בכמה טבעות מתכת המחברות את המושב לרכב ומעגנות אותו. המערכת מגדירה נקודות חיבור סטנדרטיות במכוניות, ומאפשרת לאבטח ולעגן במהירות, בקלות ובבטחה מושבי בטיחות לילדים. במושב Baby Safe LYB-836, גם את הבוסטר תוכלו להתקין בקלות בעזרת איזופיקס.

 

בנוסף לשלושת מצבי הישיבה/שכיבה, גב הכיסא מתכוונן לארבע זוויות שונות. תוכלו להיות שקטים, כשהילד ישב בין שתי מערכות סופגות אנרגיה בצידי המושב, חגור בעזרת רצועות שאורכן מתכוונן בקלות, ומערכת הגנת הראש מותאמת בדיוק לגובהו. המושב הזה יוכל ללוות את ילדכם מלידתו, וכשישקול 15-18 ק"ג, תוכלו להפוך אותו לבוסטר, ולהמשיך להשתמש בו עד שהילד יגיע למשקל 36 ק"ג.

לוגו של הסקירה

בוסטר מעולה לילד הגדל - Evenflo Chase

Evenflo Chase הוא מושב בטיחות המתאים לילדים עד משקל 22.7 ק"ג, אך מהרגע שהילד יגיע למשקל 18 ק"ג, תוכלו להפוך אותו לבוסטר שישמש את ילדיכם עד 50 ק"ג. עם חיבור איזופיקס המקבע אותו במקומו, הוא טוב במיוחד לילד הגדל, תודות לכוונון הפשוט והנוח של הרצועות.

Evenflo Chase

4.5 15

כיסא בטיחות ובוסטר קל, נוח, ובטיחותי, המשלב פאר ונוחות

יתרונות

מתאים למשקל 10-50 ק"ג

נוח ובטיחותי במיוחד

מגיע עם מחזיקי כוסות/חטיפים

חלקים ניתנים לשטיפה

חסרונות

לא מהבוסטרים הזולים ביותר

כולל משלוח לארץ
קנה עכשיו ב- Amazon

הורים רבים דואגים שתוך כמה חודשים, ילדיהם יהיו גדולים מדי עבור המושב, אך בוסטר Evenflo Chase יכול להתכוונן ולהתאים לטווח משקל רחב במיוחד, כך שהוא ילווה את ילדכם עד שיהיו מוכנים לחגור חגורת בטיחות. אמנם הוא לא הבוסטר הזול ביותר ברשימה, אך בהתחשב במספר השנים בו הוא ישמש אתכם, הוא משתלם בהחלט.

 

אם תעקבו אחר חוברת ההוראות, לא תהיה לכם שום בעיה לקבע אותו כדרוש, עם מערכת רצועות המושב בעלת חמשת המצבים לפעוט, או ארבעת המצבים לילד הגדול יותר. מושב זה עבר מבחני בטיחות דקדקניים והוא עומד בתקנים המחמירים ביותר, תודות להגנת הצד המשוכללת, למנגנון התמיכה בראש המושב ולמילוי הקצף שמרפד את המושב, סופג אנרגיה ומעניק נוחות נהדרת.

 

הבוסטר שוקל 5 ק"ג בלבד, הוא קל לנשיאה ובעל חיבורים קלים לשימוש, כך שתוכלו להזיז אותו ממושב למושב או מרכב לרכב ולהתקין אותו מחדש בקלות. הוא מאובזר בשני מחזיקי כוסות, וכרית הראש, המתכווננת לשלושה מצבים, ניתנת להסרה ולשטיפה. מבחינת גבהים, כיסא הבטיחות מתאים לילדים בטווח גובה: 71-127 ס"מ, והבוסטר מתאים לטווח 110-145 ס"מ.

לוגו של הסקירה

בוסטר נוח ומתכוונן- Chicco KidFit Belt-Positioning Booster

Chicco KidFit הוא מושב מתכוונן, שיגדל יחד עם ילדיכם, מכיסא בעל משענת גבוהה, לבוסטר ללא משענת, עד שהם יוכלו לשבת ללא מושב מיוחד. זהו בוסטר יציב, עמיד ונוח, עם מגוון תכונות מושכות, הדואג שחגורת הבטיחות תתאים בדיוק לילדכם, לא משנה מה גובהו.

Chicco KidFit 2 in 1 Booster

4.5 15

בוסטר מסוגנן, מפנק ופונקציונלי, המתאים לילדים מגיל ארבע ומעלה

יתרונות

נוח במיוחד

חלקים ניתנים לכביסה במכונה

מחזיקי כוסות

מתאים עד משקל 50 ק"ג

חסרונות

מתאים ממשקל 13 ק"ג

כולל משלוח לארץ
קנה עכשיו ב- Amazon

הבוסטר הזה מתאים לטווח גבהים רחב (החל מ-97 ס"מ ועד מ-145 ס"מ), והוא ילווה את ילדיכם זמן ארוך, כאשר המושב עם המשענת מתאים לילדים במשקל 13-45 ק"ג, וללא המשענת, הוא מתאים לילדים במשקל 18-50 ק"ג.

 

מנגנון DuoZone, המשלב הגנה מפני פגיעות באזור הראש והכתף, ומתכוונן לעשרה מצבי גובה שונים, יעניק לילדיכם הקטנים הגנה מרבית, וכשהם יגדלו מעט, תוכלו להוריד את משענת הגב לחלוטין. מערכת הידוקים מהשורה הראשונה דואגת לקבע את הבוסטר למקומו, דבר המגביר את ביטחונו של הילד, ומאפשר לו להתיישב ולקום מהמושב בקלות.

 

קיימים שני מצבים שונים למשענות הידיים, אפשרויות שונות לכוונן המושב, וריפוד ארגונומי ErgoBoost, עם שכבת קצף כפולה ורכה. כל אלה מעניקים נוחות מקסימלית, ושני מחזיקי הכוסות, הניתנים להסרה ולניקוי, מוסיפים תחושה של פינוק ועצמאות. הוא עשוי מפלסטיק, בד וריפוד מוקצף, כאשר כיסוי המושב, הכריות והמשענת ניתנים להסרה ולכביסה במכונה.

לוגו של הסקירה

בוסטר משתלם ביותר - Graco Affix Youth Booster Seat

במחשבה על שנים של שימוש, ועל הילד הגדל והמתפתח, בוסטר זה תוכנן במיוחד להיות גמיש לחלוטין כדי להשיג תמיד את ההתאמה הנכונה, ולשמור על נוחות וביטחון ילדיכם בכל נסיעותיכם יחד. מומלץ לילדים מגיל 4 ומעלה, בוסטר Affix Youth מתאים לילדים ממשקל 15 ק"ג ועד 36 ק"ג, ולטווח גבהים 96-150 ס”מ.

Graco Affix Youth

4.5 15

בוסטר נוח ומפנק, המתאים את עצמו בדיוק לילדכם , ומעניק תמורה נהדרת למחיר

יתרונות

מחיר נהדר

קל להתקנה

חלקים ניתנים לשטיפה

בעל תא אחסון

חסרונות

טווח משקל קטן יחסית

לא מתאים לילדים מתחת לגיל ארבע

קנה עכשיו ב- Last Price

המושב הזה מגיע עם מערכת הידוק קדמית איזופיקס להתקנה קלה ולשימוש נוח. במשיכה אחת היא מצמידה את הבוסטר למושב הרכב, מקבעת אותו באופן מוחלט ומונעת תזוזה. החלק האחורי, שישמש את ילדכם הקטן, ניתן להסרה כשהוא יגדל, מה שמבטיח שנים של שימוש. הילד יישאר במקומו בבטחה, וכשיגדל מעט, יוכל אף לחגור את עצמו. הבוסטר מרופד בחומר סופג אנרגיה ובולם זעזועים. עם מערכת Safety Surround Side וכנפיים רחבות במיוחד, הוא מעניק הגנה מקסימלית לראש ולגוף.

 

המושב מגיע עם מחזיק כוסות ותא אחסון, כך שהילדים יוכלו לשמור חפצים אהובים קרוב אליהם. את כרית מושב הבד ניתן להסיר בקלות ולשטוף במכונה. למשענת הראש המרופדת מספר שכבות, והיא ניתנת להגבהה ולהורדה בכדי לשמור על בטיחותו ונוחותו של הילד הגדל.

לוגו של הסקירה

בוסטר מגניב ומעוצב- בוסטר דיסני ממותג

מותגים מוכרים תמיד גורמים לילדים שמחה גדולה. הם מסתובבים עם תיק גב של ספיידרמן, בקבוק עם תמונה של נסיכות דיסני וחולצות של תוכניות הטלוויזיה המוכרות. עכשיו הם יוכלו לשבת במכונית בתוך בוסטר עם הדמויות האהובות עליהם ביותר.

בוסטר דיסני ממותג של Imax

4.5 15

בוסטר כייפי עם הדמויות המוכרות והאהובות על ילדים.

יתרונות

ממותג

מחיר נוח

חלקים ניתנים להסרה ולניקוי

חסרונות

טווח משקל לא גדול

ללא כרית ראש

משענת הגב לא מתכווננת

מיני מאוס
קנה עכשיו ב- שילב
מיקי מאוס
קנה עכשיו ב- שילב

הבוסטר המגניב הזה מתאים לילדים מגיל שלוש ומעלה, ועד משקל 36 ק"ג. עם ידיות צד וריפוד נעים לראש ולכתפיים, הוא נוח וכייפי. תוכלו למצוא אותו בכמה דגמים, עם תמונות של דמויות פופולריות מסרטים וסדרות, כגון ספיידרמן, לשבור את הקרח וסיירת ההרפתקאות. משענות הצד מספקות הגנה נוספת, והריפוד ניתן להסרה ולכביסה.

לוגו של הסקירה

בוסטר קומפקטי ביותר - בוסטר Mifold

קטן בהרבה מבוסטרים אחרים, הוא ניתן להסרה ולנשיאה בקלות, כך שתוכלו להעביר אותו מרכב לרכב, לקחת אותו במזוודה כשתטוסו לחו"ל, ולהשתמש בו כשתיסעו במונית. הוא מתאים לילדים בגילאים 4-12, ומגיע בכמה צבעים.

Mifold

4.5 15

בוסטר זול, קומפקטי, נוח וקל משקל

יתרונות

קומפקטי

זול

ניתן לשטיפה במדיח

חסרונות

ללא משענת והגנת ראש וצדדים

לא מתאים לילדים מתחת לגיל ארבע

מחיר כולל משלוח
קנה עכשיו ב- Amazon

בפטנט ייחודי ויעיל, במקום להגביה את הילד, כמו רוב הבוסטרים, בוסטר Mifold מנמיך את חגורת הבטיחות, ובכך חוסך במקום רב. הוא גם זול מבוסטרים אחרים, מה שהופך אותו לבחירה מושלמת עבור סבא וסבתא שמסיעים את נכדיהם מדי פעם, או כבוסטר רזרבי בתא המטען, שתוכלו להוציא ולהשתמש בו כשתסיעו חברים של ילדיכם. הבוסטר עשוי מפלסטיק קשיח ואלומיניום עמיד, והוא ניתן לשטיפה במדיח כלים.

איך בחרנו בוסטר מומלץ מבין מאות הבוסטרים בשוק

שאלה מעולה! אז בחירה של בוסטר זו באמת משימה לא פשוטה. גם כי יש מלא אפשרויות וגם כי התשובה היא – שזה תלוי.

 

תלוי בתקציב, תלוי בטעם האישי, תלוי בנוחות השימוש, תלוי במותג – ותלוי בעוד מגוון רחב של פרמטרים נוספים שאת כולם כמובן בדקנו. סקרנו מאות מוצרים, חלקם בשימוש אישי, חלקם דרך נתונים אותם אספנו מפלטפורמות אינטרנטיות שונות והגענו למסקנות המוצגות כאן.

סיכום

בוסטר לרכב נועד כדי להגן על הילד שלכם גם מפני שוטטות שלו ברכב או נפילה וגם כהגנה במידה ומתרחשת תאונת דרכים. חשוב לבחור בבוסטר שעונה על הצרכים של הילד, מותאם לו אישית ושיהיה נוח לשבת בו לאורך זמן.

 

כיצד לבחור את הבוסטר המתאים?

 

מומחים ממליצים לילדים לעבור לבוסטר כאשר הם מגיעים למשקל המקסימלי עבור מושב הבטיחות שלהם, והדבר קורה בדרך כלל בסביבות גיל ארבע. אם זאת, קיימים כסאות בטיחות רבים המשלבים בוסטר, ומתאימים כבר מגיל שנתיים, או אפילו מהימים הראשונים. בטיחותם של ילדיכם היא ללא ספק העדיפות הראשונה, ולכן קיימים תקנים מחמירים, ועל מנת לעמוד בהם, כל דגם עובר בדיקות דקדקניות ומבחני ריסוק. הנה כמה פרמטרים שיש לקחת בחשבון כשבוחרים בוסטר:

 

  • קלות השימוש – קלות השימוש בבוסטר חשובה מאוד, מאחר ומדובר במושב שיצטרך להתכוונן כדי להתאים לילד הגדל. לפני שתבחרו במושב, כדאי לבדוק שאתם מצליחים להאריך ולקצר את אורך החגורה בקלות. אם אתם משפחה בעלת יותר מרכב אחד, ואתם מתכוונים להעביר את הבוסטר מרכב לרכב, כדאי לבחור בבוסטר קל משקל, עם מערכת רתימה פשוטה, כך שתמיד תרתמו את המושב בבטיחות מבלי לבזבז על כך זמן רב מדי.
  • נוחות – כשלילדים נוח בזמן נסיעה, הנסיעה בדרך כלל נעימה יותר לכולם. תכונות כמו ריפוד עבה וקצף בולם זעזועים יוסיפו לבטיחותו של הילד ויגרמו לו להרגשה נעימה במושב. כריות לראש ומשענות לידיים יכולות להוסיף נוחות גם הן, וחלק מהבוסטרים מציעים כריות ומשענות עם כמה מצבים, כך שתוכלו להתאים אותן בדיוק לרצונו של הילד.
  • מחיר – חלק מההורים מוכנים להשקיע יותר כסף בשביל תכונות מיוחדות, אך חשוב לקבוע תקציב שתוכלו להרשות לעצמכם. אם תחליטו מראש על טווח מחירים, הדבר היפוך את הבחירה במושב לקלה ומהירה יותר.

 

כמה דברים שחשוב לדעת לגבי בוסטרים:

 

  • חלק גדול מהבוסטרים לא ניתן לחגור נגד כיוון הנסיעה, ולכן אין להושיב בהם ילדים מתחת לגיל שנתיים.
  • בכל דגם שתבחרו, יש לשים לב להוראות היצרן, ולהתקין את הבוסטר בהתאם להוראות ולהנחיות החוק לגבי כיוון הנסיעה, גובהו של הילד ומשקלו.

 

איזה בוסטר מתאים לילד שלכם

כאשר מגיעים לבחור בוסטר (כסא בטיחות לרכב), חשוב להבין שיש סוגים שונים הקיימים בשוק. כל סוג נועד לתת מענה לצרכים הספציפיים ולקבוצות גיל שונות, אפשר למצוא בוסטר לגיל 4, בוסטר לגיל 3, בוסטר לגיל 5. ישנם גם סוגים שונים של בוסטרים, סוג אחד הוא בוסטר גבוה, המציע תמיכה נוספת לראש ולצוואר. סוג זה של בוסטר אידיאלי עבור ילדים צעירים שעדיין צריכים את ההגנה הנוספת. סוג נוסף הוא בוסטר ללא משענת, המתאים לילדים גדולים יותר שכבר אינם צריכים תמיכה בראש וצוואר.

בנוסף, ישנם מושבים מגביהים משולבים שניתן להמיר מכיסא בטיחות הפונה קדימה לבוסטר כאשר הילד גדל. מושבים רב-תכליתיים אלו מספקים פתרון חסכוני, שכן ניתן להשתמש בהם למשך פרק זמן ממושך. לבסוף, ישנם כיסאות הגבהה מיוחדים המיועדים לילדים עם צרכים מיוחדים או מוגבלויות. כיסאות אלו מציעים תמיכה ואפשרויות התאמה אישית נוספות כדי להבטיח בטיחות ונוחות.

כדי לקבוע איזה סוג של בוסטר מתאים לילדכם, קחו בחשבון את גילו, גובהו ומשקלו. פעלו לפי ההנחיות וההמלצות של היצרן כדי להבטיח התאמה נכונה. זכרו שכל ילד הוא שונה, ולכן חשוב לבחור בוסטר המתאים לצרכיו האישיים. כמו כן, חשוב לבדוק באופן קבוע אם יש ריקול או עדכוני בטיחות לגבי מושב ההגבהה שאתם בוחרים.

בכל מקרה בין אתם מעדיפים בוסטר עם רצועות פנימיות או בוסטר רצועות מומלץ או בוסטר גב מומלץ. חשוב שהוא יהיה בוסטר לרכב מומלץ בעל תו תקן עדכני. באופן כללי תמיד חשוב לעקוב אחרי תו תקן, בכל הנוגע לאביזרים ומכשירים שקשורים לילדים, אפילו אם למשל אתם משתמשים במכשיר בייבי סנס.

דבר נוסף, במידה ויש לכם תאומים ואתם מגיעים עם עגלת תאומים לרכב, וודאו שההעברה של הילדים מהעגלה אל תוך מושב הבטיחות נעשית בצורה נוחה וקלה עם בטיחות מלאה לילד שאתם מכניסים לרכב ולילד שעדיין נשאר בעגלה ומחכה שתכניסו אותו פנימה. 

 

איך להתקין את הבוסטר ברכב

התקנת בוסטר עשויה להיראות פשוטה, אך חשוב לוודא שהוא מותקן בצורה נכונה כדי למקסם את הבטיחות. ראשית, קראו בעיון את הוראות היצרן המצורפות לבוסטר. הוראות אלה יספקו הדרכה שלב אחר שלב כיצד להתקין את הבוסטר בצורה נכונה.

התחילו על ידי מיקום בוסטר במושב האחורי של הרכב. יש למקם אותו בתנוחת ישיבה עם חגורת ברכיים וכתפיים. ודאו שהבוסטר יציב על המושב ואינו מתנדנד או זז יתר על המידה. חגורת הברכיים צריכה להתאים היטב על הירכיים העליונות של ילדכם, וחגורת הכתף צריכה לחצות את החזה והכתף מבלי לגעת בצוואר.

כדי להבטיח התקנה מאובטחת, חשוב להדק כראוי את חגורת הבטיחות או להשתמש במערכת העוגנים והחגורות התחתונות לילדים (LATCH) אם הרכב שלך מצויד בה. יש להשחיל את חגורת הבטיחות או מערכת LATCH דרך שבילי החגורה המיועדים בבוסטר. זכרו לבדוק את המדריך למשתמש כדי לקבוע את מגבלת המשקל לשימוש במערכת LATCH.

לאחר התקנת הבוסטר, נערו אותו חזק כדי לבדוק אם הוא מספיק יציב. הבוסטר לא צריך לנוע יותר מסנטימטר לכל כיוון. אם הבוסטר אינו יציב מספיק, בחנו שוב את ההתקנה ובצעו את ההתאמות הנדרשות.

בדקו באופן קבוע את הבוסטר בחיפוש אחר סימני בלאי, נזק או חלקים רופפים. אם אתם מבחינים בבעיות כלשהן, הפסיקו את השימוש והחליפו מיד את הבוסטר. בדקו באופן קבוע את ההתאמה של חגורת הבטיחות על ילדכם ככל שהם גדלים, שכן ייתכן שיהיה צורך לכוונן או להחליף את הבוסטר כדי להבטיח התאמה נכונה.

 

הפכו את הרכב לידידותי לבוסטר

הפיכת הרכב לידידותי לבוסטר הוא חיוני כדי להבטיח את הבטיחות והיעילות של הבוסטר. ראשית, חשוב להסיר כל חפץ מגושם או רופף מהמושב האחורי שעלול להפריע להתקנה הנכונה של הבוסטר. זה כולל פריטים כמו שמיכות, צעצועים או חפצים אישיים אחרים. חפצים אלה יכולים להשפיע על מיקום הבוסטר או למנוע ממנו להיות מותקן בצורה מאובטחת.

לאחר מכן, התאימו את גובה חגורת הבטיחות של הרכב כדי להתאים את הבוסטר. חגורת הכתפיים צריכה להיות ממוקמת באמצע הכתף והחזה של הילד, מבלי לגעת בצווארו. לרכבים מסוימים יש מכווני חגורות בטיחות או מתכווני חגורת כתפיים שיכולים לעזור למצוא את המיקום הנכון. עיינו במדריך למשתמש של הרכב לקבלת הוראות להתאמת גובה חגורת הבטיחות.

בדקו גם את התאמת אבזם חגורת הבטיחות של הרכב. הוא צריך להיות נגיש בקלות ולא מוסתר או מכוסה על ידי הבוסטר. ודאו שהאבזם אינו חסום על ידי בסיס הבוסטר או מכשולים אחרים, שכן הדבר עלול להקשות על ילדכם לחגור את חגורת הבטיחות באופן עצמאי.

בחנו שימוש באביזרים נוספים, כגון מכווני חגורות בטיחות או רפידות, כדי לשפר את הנוחות וההתאמה של הבוסטר. אביזרים אלו יכולים לעזור למקם את חגורת הבטיחות בצורה נכונה על גופו של ילדכם ולמנוע אי נוחות או גירוי.

בדקו באופן קבוע את מצב חגורות הבטיחות של הרכב. אם אתם מבחינים בהתקלפות, נזק או תקלה כלשהי, יש לתקן או להחליף אותם מיד. חגורות בטיחות פגומות עלולות לפגוע ביעילות הבוסטר ולסכן את בטיחות ילדכם.

שימו לב למקם את הבוסטר במקום שהוא נגיש לכם בקלות, כך שתוכלו להניח את הילד בבוסטר ללא מאמץ, אפילו להעביר אותו מהמנשא מומלץ לתינוק, שאתם מחזיקים בו את התינוק, ישירות לתוך הבוסטר.

 

בוסטר יד שנייה – ההחלטה הנכונה?

כאשר מדובר ברכישת בוסטר יד שנייה, חשוב לשקול היטב את הסיכונים הפוטנציאליים הכרוכים בכך. אמנם קניית בוסטר משומש עשויה להיראות כאופציה משתלמת, אך ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה.

דאגות בטיחות: אחת הדאגות העיקריות עם בוסטרים יד שנייה היא ההיסטוריה והמצב הלא ידוע של המושב. ייתכן שהוא היה מעורב בתאונה או שיש לו נזק נסתר שעלול לפגוע ביעילותו בהגנה על ילדכם. בנוסף, דגמים ישנים יותר עשויים שלא לעמוד בתקני הבטיחות והתקנות הנוכחיים, מה שמעמיד את ילדכם בסיכון גבוה יותר לפציעה במקרה של תאונה.

תאריכי תפוגה: למושבי הגבהה יש בדרך כלל תאריך תפוגה, שהוא בדרך כלל בסביבות שש עד עשר שנים מתאריך הייצור. הסיבה לכך היא שהחומרים והרכיבים של המושב יכולים להתקלקל עם הזמן, ולהפחית את יכולתם לספק הגנה נאותה. בעת רכישת בוסטר יד שנייה, עלול להיות קשה לקבוע אם הוא לא עבר כבר את תקופת השימוש שלו, מה שמגביר את הסיכון לשימוש במושב שפג תוקפו.

מידע על ריקול: שיקול נוסף הוא האם בוסטר היה נתון לריקול כלשהו. יצרנים מוציאים מדי פעם ריקולים לבעיות הקשורות לבטיחות, וחיוני להישאר מעודכנים לגבי ריקולים אלה כדי להבטיח שהמושב שאתם רוכשים נחשב לבטוח. עם בוסטר יד שנייה, ייתכן שיהיה קשה יותר לעקוב אחר היסטוריית ההחזרה ולקבוע אם המושב תוקן או שודרג כדי לטפל בבעיות פוטנציאליות כלשהן.

שאלות ותשובות על בוסטר מומלץ

מהו מושב בוסטר בטיחות לילדים?

מושב בוסטר בטיחות לילדים הוא מושב בטיחות מיוחד המיועד לספק בטיחות ונוחות אופטימלית לילדים אשר עברו את המשקל והגובה של ילדים שיושבים במושבי בטיחות לילדים הפונים קדימה. הבוסטרים מרימים את גובה הישיבה של הילד, משפרים את זווית הישיבה שלו ומבטיחים כי חגורת הבטיחות של הרכב מתאימה לו כראוי ומכסה את הקשירה על הכתף והאגן. הבוסטרים עוזרים לשמור על בטיחות הילד במהלך נסיעות ברכב ומספק הגנה במקרה של התנגשות.

באיזה גיל או משקל צריך ילד לעבור למושב בוסטר?

הגיל או המשקל המתאימים לילד לעבור למושב מגבר תלוי במודל הבוסטר הספציפי ובהתפתחות הילד. כהנחיה כללית, ילדים בדרך כלל מוכנים למושב בטיחות כאשר הם גדלו מעבר למושב הבטיחות הפונה קדימה, שמתאים בדרך כלל לתינוקות ופעוטות. הילדים עוברים לבוסטר בדרך כלל בגיל 4 ובמשקל של 20 ק"ג, ונשארים בו עד גיל 8 או עד שהם מגיעים למשקל של 40 ק"ג.

חשוב מאוד להתייחס להנחיות היצרן הספציפי ולעקוב אחר החוקים והתקנות בישראל בנוגע לבטיחות במושב בטיחות ילדים. יש הבדל בין הבוסטרים השונים ובין הנתונים של הילדים בנוגע לגובה ומשקל, ובהתאם לכמות הכיסאות שיש בחלק האחורי של האוטו.

מהם היתרונות של שימוש בבוסטר בטיחות לילדים?

בוסטרים במכוניות מציעים מספר רב של יתרונות עבור ילדים וההורים כאחד. ראשית, הם מוודאים כי חגורת הבטיחות של הרכב ממוקמת בצורה נכונה על פני הגוף של הילד, ובכך מפחיתים את הסיכון לפציעה במהלך תאונה. בוסטרים מספקים גם תנוחת ישיבה נוחה ומוגבהת, המאפשרת לילד לקבל נוף טוב יותר מחוץ לרכב ולהפוך את הנסיעה במכונית למהנה יותר עבורו.

יתר על כן, שימוש בבוסטר יכול לסייע לילדים לפתח הרגלי בטיחות טובים מגיל צעיר, לקדם התנהגות אחראית במכונית ולהציב את הבסיס לנהיגה בטוחה בעתיד. בנוסף לכך, ההורים יכולים להרגיש בטוחים יותר כאשר יש בוסטר ברכב, ולדעת שהילד שלהם במקום בטוח בעת הנסיעה.

כיצד לבחור את מושב הבטיחות הנכון עבור הילד שלי?

בחירת הבוסטר הנכון עבור הילד שלך הוא חיוני כדי להבטיח את שלומם ונוחותם במהלך נסיעות במכונית. כדי לבחור נכון צריך להתחשב בכמה אלמנטים, כמו  בחירת בוסטר המתאים לגיל, למשקל ולגובה של ילדך. פעל בהתאם להנחיות היצרן כדי להבטיח התאמה נכונה. כמו כן, יש לבחור את סוג הבוסטר הנכון. ישנם שני סוגים עיקריים של בוסטרים - ללא גב ועם גב גבוה.

בוסטרים ללא גב מתאימים לילדים גדולים יותר שיכולים לשבת זקוף בכוחות עצמם, בעוד בוסטרים עם גב מספקים תמיכה נוספת בראש ובצוואר. כמו כן, יש לחפש בוסטרים עם הגנה מפני פגיעה בצד וחומרים סופגים אנרגיה עבור בטיחות נוספת ויש גם לשים לב שהבוסטר הוא קל להתקנה בתוך הרכב. לבסוף, יש לבחור בוסטר עם ריפוד נוח ומשענות ראש מתכווננות ובד קל לניקוי.