אופני איזון מומלצים – הטובים ביותר של 2024

דגמי אופני האיזון המומלצים ביותר בקטגוריה שיאפשרו לילדיכם לעשות את הצעד הראשון ברכיבה בטוחה. בדקנו ובחנו בקפידה דגמים רבים של אופני איזון מבית מותגים שונים והרכבנו עבורכם את הרשימה של אופני האיזון המנצחים!

icon pos_1

ניתחנו

3 סקירות

ו-

75 ביקורות

בתחום

צעצועים ומשחקים

i

מה זה אומר?

הסקירות שלנו מתבססות על איסוף של מאות סקירות מאתרים בינלאומיים ובחירת המוצרים הטובים ביותר בהתאמה לישראל

מידע נוסף על אופני איזון מומלצים

אופני איזון הם אופניים שמקובל לרכוש בדרך כלל לילדים מגילאי שנתיים ומעלה בממוצע ועד גיל חמש. מדובר באופניים ללא דוושות הפדלים וללא גלגלי עזר, עם שני גלגלים, מושב וכידון בלבד, שבעזרתם לומדים הילדים לשמור על יציבות ושיווי משקל. לאחר מכן יוכלו להמשיך לרכיבה על אופני ילדים וללמוד יותר בקלות ובמהירות לרכוב עליהם.

 

בשנים האחרונות יותר ויותר הורים רוכשים עבור ילדיהם אופני איזון. אופני האיזון מגיעים במגוון צבעים ומותאמים לטווח הגילאים של בין שנה וחצי-שנתיים ובין גיל חמש, כדי ללמד בעזרתם את הילדים יציבות ותנועה תוך שיווי משקל הדרושים כדי להתחיל לאחר מכן ברכיבה על אופני ילדים עם דוושות פדלים. הם נחשבים לאהובים וקלילים הרבה יותר מתלת-אופן או אופניים עם גלגלי עזר.

 

אופני האיזון הפכו לסוג של פריט חובה שכולם רוכשים לילדים וכל יציאה לגינה ציבורית מלמדת עד כמה האופניים הללו הפכו לפופולאריים. החדשות המרגיעות הן שלא מדובר במוצר יקר מדי. בעלות של כמה מאות בודדות של שקלים, עם קסדה על הראש וגם הילד שלכם עולה על השביל, מצויד באופניים צבעוניים עליהם יוכל לעשות את צעדי הרכיבה הראשונים שלו.

 

בשוק יש מגוון דגמים שרובם מתבססים על אותם העקרונות. ההבדלים הם לא גדולים מדי, אך יש בכל זאת כמה פרטים שחשוב לקחת בחשבון. איפה קונים אופני איזון, מה מיוחד בהם, על מה לשים את הדגש ואיך לבחור אותם נכון? את כל הפרטים תוכלו לקבל כאן בהמשך הסקירה שהכנו עבורכם.

נכתב ע״י

חלי בילו

כותב: חלי בילו

יזמית, בלוגרית, מרצה, חיית רשת, יועצת עסקית לתחום הדיגיטל, אמא ל-3 ילדים מדהימים ובעלת האתר 2bmommy

שלוש הבחירות הכי מומלצות שלנו

לוגו של הסקירה

יציבים ובטוחים: אופני איזון IAM גלגל רחב

אופני איזון עם גלגל רחב שמסייע להם לשבת טוב יותר על הקרקע, אם מושב מרופד שיקל על הילדים לשבת עליהם בהנאה. בנוסף ישנו כידון מתכוונן בהתאם למידות הילד ואפילו 3 צבעים לבחירה כך שכולם יוכלו לקבל אופניים מותאמים אליהם, בנים ובנות.

אופני איזון IAM גלגל רחב

4.5 15

התחלה יציבה לחוויה ראשונה

יתרונות

גלגלים רחבים

יציבות על הקרקע

מושב מרופד

כידון מתכוונן

שלושה צבעים לבחירה

חסרונות

מעט כבדות

קנה עכשיו ב- KSP
קנה עכשיו ב- Last Price
קנה עכשיו ב- Walla Shops

כשאנחנו מעלים את הילדים על אופני איזון זו מראש חוויה חדשה שיכולה להיות מלחיצה או לכל הפחות לא בטוחה עבורם. מדובר הרי באופניים שנועדו להכין אותם לרכיבה על אופניים רגילים עם פדלים. לכן, אופני האיזון AM I עם דגם הכולל גלגל רחב, מושב מרופד וכידון מתקדם מתאים כדי ליצור עבורם נחיתה רכה בחוויה החדשה.

 

ראשית, האופניים נמכרים בשלושה צבעים, ורוד ושני גוונים של תכלת כך שהם יכולים להתאים לבנים ולבנות כל אחד לפי בחירתו. נמשיך בכך שהגלגל הרחב מעניק אחיזה טובה ויציבה יותר על הקרקע כך שעד שהילדים ילמדו לייצב אותם בעצמם האופניים יישארו די יציבים ובטוחים.

 

בנוסף הישיבה על מושב אופניים היא דבר נוסף שצריך להרגיל את הילדים הקטנים אליו ולפעמים הם מתנגדים בהתחלה. בדגם הזה ישנו מושב מרופד שאמור להקל על הסיטואציה הזאת ולגרום לילדים להתיישב עליו יותר בקלות ובנוחות. גם כידון האופניים מתכוונן ומאפשר להתאים אותו אישית לכל ילד וילדה שרוכבים עליהם לא משנה מה מידותיהם ומה הגובה שלהם ואיך נוח להם לאחוז.

לוגו של הסקירה

קלים וניידים: אופני איזון מתקפלים Smartrike

אופני איזון שתוכלו לקפל בקלות ולנייד ברכב או בדרך אחרת לרכיבה בכל מקום שתרצו. לאופניים שני מצבי ישיבה המותאמים לגילאי השנתיים ולגילאי השלוש עד חמש. מושב וכידון נוחים, גלגלי גומי איכותיים ושני צבעים לבחירה הופכים את הדגם הזה לפונקציונלי שכל ילד יאהב.

אופני איזון מתקפלים Smartrike

4.5 15

נוחים לאחסון וקלים לניוד

יתרונות

מתקפלים

מושב נוח במיוחד

מושב מתכוונן

גלגלי גומי איכותיים

כידון נוח

שני צבעים לבחירה

חסרונות

מעט נמוכים

קנה עכשיו ב- Last Price
קנה עכשיו ב- KSP
קנה עכשיו ב- Walla Shops

מה אם מתחשק לכם לקחת אתכם את אופני האיזון של הילד לחופשת סוף שבוע, לביקור אצל סבא וסבתא או לפארק בצד השני של העיר? האופניים מבית סמארט טרייק נועדו בדיוק בשביל זה. מדובר באופני איזון מתקפלים שניתן לקפל ולהכניס בקלות לתא המטען של הרכב ולקחת אתכם לרכיבה בכל מקום שתרצו.

 

חוץ מזה שהאופניים מתקפלים מדובר בכלל בדגם מאוד פונקציונלי, ידידותי וכזה שמתאים למגוון גילאים ושימושים. ראשית הוא מגיע בשני צבעים כחול ואדום שמתאימים לבנים ובנות כל אחד על פי טעמו.

 

מעבר לכך לאופניים שני מצבים, נמוך למתחילים בגילאי שנתיים ומוגבה לגילאי שלוש עד חמש, כך שהאופניים מותאמים לילדים במגוון גילאים וברכישה אחת אתם יכולים להתאים אופניים לשני אחים למשל ולחסוך בהוצאות.

 

בנוסף מושב האופניים נחשב לנוח ומתכוונן כך שהילדים יעלו עליהם בשמחה. הכידון הרחב שלהם מתכוונן גם הוא ונוח לאחיזה וגלגלי הגומי האיכותיים שלכם יאפשרו לילדים לחרוש את הפארק בלי חשש מכל מיני פנצ'רים בגלגל.

לוגו של הסקירה

ללמידה ממושכת: אופני איזון Globber GO BIKE

אופניים מתכווננים עם לא פחות משמונה מצבים שונים שיאפשרו לכם ליצור לילדים גרף למידה שמתחיל בגובה הכי נמוך ומסתיים כשהם יודעים לשמור על יציבות ושיווי משקל מתאימה לקראת המעבר לאופני ילדים רגילים.

Globber GO BIKE

4.5 15

הכנה מושלמת לאופניים רגילים

יתרונות

מסגרת למידה מתכווננת

התאמה למגוון גילאים

כידון T ליציבות

צמיגי קצף עמידים

מגוון צבעים לבחירה

חסרונות

דורשות התעסקות

כחול, ורוד
קנה עכשיו ב- KSP
קנה עכשיו ב- Walla Shops
קנה עכשיו ב- מאמא גורו

הייחוד של דגם אופני האיזון הזה הוא האפשרות להתאים את כיסא האופניים ל-8 גבהים שונים, ארבעה נמוכים וארבעה גבוהים. מתחילים את הרכיבה עליהם מהנמוך ביותר. ככל שהילד משתפר ניתן להגיבה בהדרגה את המושב. ככל שמגביהים כך הילד לומד עוד יותר להתייצב ולשמור על שיווי משקל וכך האופניים מתאימים ממש עד לרגע שבו עוברים לאופני ילדים רגילים עם פדלים.

 

גם כידון האופניים מתכוונן ומעוצב בצורת T מה שמאפשר לילדים אחיזה נוחה, בטוחה ויציבה. פרט נוסף שהופך את האופניים ליציבים, ידידותיים לרכיבת הילד וכאלו שיוכל ללמוד עליהם זמן רב עד שיהיה מוכן היטב למעבר לאופני ילדים רגילים.

 

אופני האיזון לילדים Globber GO BIKE מגיעות במגוון צבעים כך שהם יכולות להתאים לכל ילד וילדה. ההתחלה הנמוכה, הכידון והמושב הנוחים והצמיגים האיכותיים הופכים אותם לכאלו שהילדים ירגישו עליהם נוח מהרגע הראשון. אתם תוכלו להעלות בכל פעם את רמת הקושי כך שהילדים יסיימו את הרכיבה עליהם כשהם מיומנים בשמירה על יציבות ושיווי משקל לקראת רכיבה על אופני ילדים רגילים.

לוגו של הסקירה

פשוטים ואמינים: צ'יקו Bullet Balance Bike

אופניים נוחים וקלים ללמידה מבית חברת צ'יקו האמינה והמוכרת. גלגלי סיליקון מוקצף מסייעים לילדים לשמור על יציבות ברכיבה, המושב והכידון מרופדים, המרכב ומערכת ההיגוי קלים, פשוטים ונוחים ומגוון צבעים יהפוך אותם לדגם אהוב על כל ילד וילדה. המחיר זול ומשתלם יחסית.

צ'יקו Bullet Balance Bike

4.5 15

פשוט לעלות ולרכוב בבטחה

יתרונות

כידון ומושב מרופדים

צמיגי סיליקון מוקצף

מגוון צבעים

מחיר משתלם

חסרונות

פחות מגוונים במצבי הישיבה

קנה עכשיו ב- KSP
קנה עכשיו ב- Walla Shops

אם אתם מחפשים אופניים זולים יחסית, לוקחים בחשבון שהילדים ימצו אותם בשלב מסוים או ירצו חדשים, דגם אופני האיזון לילדים הזה יכול להתאים מאוד עבורכם, בטח שמדובר בחברה אמינה ומוכרת כמו חברת צ'יקו.

 

אלו אופני איזון פשוטים וקלים לתפעול, שמצטיינים בעיקר בגלגלי סיליקון מוקצף יציבים וחזקים, המונעים פנצ'רים בגלגל ומאפשרים נסיעה חלקה, יציבה ובטוחה. העיצוב פה נקי ופשוט ואין כאן כל מיני פטנטים מתוחכמים שיסבכו את ההורים או הילדים. פשוט לעלות ולרכוב עליהם.

 

מושב אופני האיזון של צ'יקו נוח ומרופד במיוחד לילדים, מערכת ההיגוי וכיסא האופניים המתכוונים לפי גובה הילד, ידיות האופניים עשויות מגומי רך ונעים המקל על האחיזה. בנוסף הם מגיעים במגוון צבעים כך שכל אחד יוכל למצוא את הדגם המתאים לשביעות רצונם של הילדים.

כיצד דרגנו אופני איזון?

ראשית כל בבואכם לבחור אופני איזון לכל אחד מכם יכול להיות הצרכים שלו בהתבסס על גיל הילד, תקציב ועוד.. 
אז בכדי להכין את הסקירה לקחנו בחשבון את אותם הצרכים המשתנים. 
בדקנו מפרטים, דברנו עם מביני עניין ובחנו לא מעט חוות דעת  והמלצות של הורים בעשרות דגמים.
שמנו דגש על פרמטרים כמו: נוחות המושב, איכות הצמיגים, הכידון, קלות הכוונון וכמובן, גם מחירים. 
בהתבסס על כל הפרמטרים הללו, יצרנו עבורכם את הסקירה וכמובן, בחרנו את דגמי אופני האיזון אשר נמצאו על ידינו כמומלצים!

סיכום

קניית אופני איזון – מה הכי חשוב?

כאמור, בשוק קיימים מגוון דגמים של אופני איזון. הצורך בסופו של דבר הוא אותו צורך בכולם, תרגול של יציבות ואיזון הידיים על גבי אופניים בתנועה. ההבדלים הם בעיקר באפשרויות הגבהת המושב, היקף הגלגלים ואיכות הכידון. על הרקע הזה עולות השאלות באילו אופניים לבחור, על מה חשוב לשים את הדגש ועל מה להסתכל בבחירת האופניים המתאימים לילדיכם? הנה כמה פרטים מרכזיים שעליהם חשוב להתעכב לקראת הרכישה.

 

קלות וניידות – אופני איזון נועדו לתרגול ולמידה ולכן חשוב מאוד שהם יהיו קלים וניידים. כך תוכלו לקחת אותם אתכם למגוון מקומות ולתת לילדים לתרגל יציבות ושיווי משקל בעזרתם בדרך למגוון מקומות וסיטואציות.

 

מושב מרופד – המפגש הראשון עם מושב האופניים עלול להיות בעייתי לילדים. לא נוח, הם לא רגילים ומתלוננים שקשה להם. לכן חשוב לבחור אופני איזון שיש להם מושב מרופד ככל האפשר, כזה שלא יהיה לילדים קשה מדי לשבת עליו, כדי שלא יפתחו התנגדות לאופניים עוד לפני הרכיבה הראשונה.

 

כוונון וכידון – מומלץ לבחור אופניים חשמליים עם כמה שיותר אפשרויות להגביה ולהנמיך את המושב וכידון כמה שיותר נוח לאחיזה. קחו בחשבון שאין דוושות פדלים ומרחק מתאים מהקרקע יסייע לילדים להרגיש בנוח על האופניים ולנוע בעזרתם. הכידון הוא כמו ההגה ועל כן גם האחיזה בו צריכה להיות נוחה ובטוחה לילדים. כידון מרופד, עם מגן וכמה שיותר רחב יהיה נוח לאחיזה ולהתייצבות של הילדים על גביי האופניים.

 

צמיג איכותי – צמיגי אופני האיזון חשובים בעיקר בשביל האחיזה של האופניים על קרקע שביל האופניים, שיהיו יציבות וינועו בקלות, ברכות ובמהירות על הקרקע. בנוסף צמיג איכותי ימנע פנצ'רים בגלגלים שיכולים לגרום לאכזבה וחוסר ביטחון לילדים. לעיתים צמיג רחב הוא עוד יתרון שיסייע ליציבות ולבטיחות האופניים וגם זה פרט ששווה לקחת בחשבון.

 

עיצוב וצבעים – מרבית אופני האיזון מגיעים בצורה בסיסית ודי דומה. עם זאת יש חשיבות בעיקר לצבעים, חלק לא יתאימו לבנים ואחרים פחות יתאימו לבנות, אז נסו לבחור דגם שמגיע בכמה צבעים כדי שתוכלו לרכוש עבור ילדכם דגם בצבע אהוב עליו. ככל שילד יותר גדול רוכב על אופני האיזון מן הסתם גם לעיצוב קצת יותר בוגר וספורטיבי יש חשיבות לבחירה שתהיה אהובה עליו.

 

חשוב שהאופניים יהיו נוחות ומתאימות לילדיכם. לפני הרכישה מומלץ להושיב את הילדים על אופני האיזון שאתם שוקלים לקנות, לכוונן להם את המושב לגובה המתאים, לראות שנוח להם על גבי המושב, שיש להם אחיזה טובה ונוחה בכידון וכמובן לרכוש בנוסף גם קסדה מותאמת כדי שיוכלו לצאת בבטחה לדרך ולעשות את צעדיהם הראשונים על אופני האיזון, שנחשבים להכנה המומלצת לקראת רכיבה על אופני ילדים עם דוושות פדלים, בעיקר בשל יציבותם גם על שבילי רכיבה משובשים ולא אחידים.

שאלות ותשובות על אופני איזון מומלצים

למה לרכוש אופני איזון?

אופני איזון הם הפתרון האידיאלי כדי ללמד את הילדים יציבות ושיווי משקל בתנועה, לאפשר להם לקבל את התחושה של האופניים מבחינת ישיבה על המושב, אחיזה בכידון, מבט קדימה והתייצבות נכונה. מדובר במוצר קל לתפעול ולניוד, במחיר סביר ושימושי מאוד.

למה אופני איזון עדיפים על אופניים עם גלגלי עזר?

אופניים עם גלגלי עזר כבדות ומסורבלות. הנסיעה בהן איטית יחסית, אי אפשר לנייד ולקחת אותן בקלות לכל מקום והן תופסות הרבה מקום אחסון או ברכב. הילד מתרגל אליהן מאוד והמעבר לאופניים ללא גלגלי עזר פוגע בביטחון של הילדים ברכיבה לאחר מכן. בניגוד אליהן אופני איזון קלות יותר לניוד, אפשר לקחת אותן לכל מקום, לנוע עליהן במהירות ולאפשר לילד ללמוד להתייצב ולשמור על שיווי משקל הדרושים לרכיבה על אופניים.

כמה עולים אופני איזון?

אופני איזון הם מוצר די פשוט, שלדה פשוטה עם גלגלים, מושב וכידון. ללא דוושות הפדלים או שרשרת האופניים המוכרת. לכן גם העלות שלהם לא גבוהה במיוחד ואם אתם לא מחפשים פרטים ייחודיים או יקרים מדי העלות צפויה להסתכם במאות בודדות של שקלים בלבד.

איך להכין אופני איזון לרכיבת ילדים?

מאחר ומדובר במוצר פשוט, מה שעליכם לעשות הוא בעיקר להתאים את גובה המושב לגיל ילדיכם. ילדים קטנים יותר ישבו נמוך וככל שהם גדלים כך יש צורך להגביהה את הכיסא ולהגדיל כך את המרחק של רגליהם מהקרקע. מעבר לזה תצטרכו רק להתאים להם קסדה, לכוונן את המושב ולתת להם לצאת בבטחה לדרך.