מסור שרשרת מומלץ : 4 מסורי שרשרת מומלצים ביותר | Finder

מסור השרשרת הינו אחד מכלי העבודה היעילים והשימושיים ביותר בקרב גננים מקצועיים ואף בקרב בעלי גינות וחצרות פרטיים.

icon pos_1

ניתחנו

21 סקירות

ו-

1542 ביקורות

בתחום

כלי עבודה

i

מה זה אומר?

הסקירות שלנו מתבססות על איסוף של מאות סקירות מאתרים בינלאומיים ובחירת המוצרים הטובים ביותר בהתאמה לישראל

מידע נוסף על מסור שרשרת מומלץ

מסור השרשרת הינו אחד מכלי העבודה היעילים והשימושיים ביותר בקרב גננים מקצועיים ואף בקרב בעלי גינות וחצרות פרטיים. הכלי הייעודי, המשמש למטרות גיזום, חיתוך וכריתה של עצים, מאפשר את ביצוע העבודה הנדרשת במינימום מאמץ, במהירות ובדיוק רב. בימינו, מבחר מסורי השרשרת מאשר לכל בעל מקצוע המעוניין ברכישתו, למצוא את הכלי המתאים ביותר עבורו, בהתאם לצרכיו ולאופי העבודה המיועדת.

המסורים המגוונים המוצעים כיום נבדלים אחד מהשני במאפייניהם ועל כן מצריכים מהרוכש היכרות והבנה של כל אחד מהמאפיינים וקביעת הקריטריונים הנדרשים מכל אחד מהם. בעת רכישת מסור שרשרת, יש לבחור במסור במותאם לצורכי המשתמש, לשימוש העיקרי המיועד לו, לניסיון המשתמש בעבודה עם מסור שרשרת, לתדירות השימוש ואף למיקום בו נעשה השימוש ולסוגי העץ להם מיועד המסור.

נכתב ע״י

שלמה בן ישי

כותב: שלמה בן ישי

בעלים של רשת חנויות ריהוט לבית ולגן. יבואן לשעבר של ריהוט. מומחה בתכנון ועיצוב חללים מסחריים וציבוריים.

שלוש מסורי שרשרת מומלצים על ידי המומחים שלנו

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

מאפייני מסור השרשרת

מעוניינים ברכישת מסור שרשרת? הכירו את מאפייני הכלי העיקריים:

 

אורך הלהב – אורך הלהב נמדד מקצהו של הלהב ועד לנקודה בה נכנס אל המסור והוא מכונה גם "אזור החיתוך". בהתאם לאורך זה יוגדר קוטר החיתוך המקסימלי של המסור. עם זאת, ניתן כמובן לחתוך גם עץ בקוטר גדול יותר עם מסור קטן יותר, אך אז יהיה צורך לבצע את החיתוך במספר מוקדים בגזע. לרוב, מומלץ שלהב המסור תהה ארוכה בכ – 5 ס"מ מקוטר הגזע המיועד להיחתך.

 

אורכי הלהב המומלצים:

 • עד 16": לשימוש ביתי, לגיזום ולקיצוץ ענפים קטנים.
 • 14"  עד 18": לכריתת עצים קטנים ובינוניים. לרוב, נעשה שימוש באורך זה לצרכי כריתת עצים למטרות הסקה. גננים מקצועיים משתמשים לרוב בטווח אורכים זה, בהתאם לאופי עבודתם.
 • 18" ומעלה: למטרות כריתת עצים גדולים.

 

הנעה – ישנם מספר סוגי הנעה: מנוע בנזין, מנוע חשמלי ומנוע המופעל על ידי סוללה.

למנוע בנזין מיכל בו ניתן למלא את הבנזין ומאפשר לרוב עבודה רציפה וממושכת לאורך זמן רב יותר. מסורים עם מנוע זה הינם חזקים יותר ומשמשים למגוון רחב של עבודות, לרבות עבודות קשות ומורכבות. למסורים אלו מהירות חיתוך גבוהה ולרוב גם מוצעים עם להבים ארוכים. למנועים אלו מספר חסרונות ובהם המשקל, הרעש, פליטת עשן, עלות הבנזין והצורך בתחזוקה של הכלי.

מסור חשמלי נחשב לנוח ביותר לתפעול ותחזוקה פופולארי ביותר בקרב המשתמשים הביתיים. זהו מסור קל, שקט, אינו מצריך תחזוקה רבה, בעל עלות שימוש נמוכה ובניגוד למנוע בנזין אינו פולט רעלים בעת פעילותו. עם זאת, ניידותם של מסורים אלה מוגבלת, בשל הצורך בשימוש בכבל, הם חלשים יחסית למנועי בנזין, אורך הלהב שלהם קטן יחסית והם אינם מתאימים להפעלה במזג אויר גשום.

מסור עם מנוע המופעל על ידי סוללה יהיה קל יותר, אך מנוע זה יספק זמן עבודה מועט יחסית למנועי הבנזין כמו גם כוח עבודה מועט ונחשב למסור חלש יחסית. מסורים אלו משמשים לרוב לעבודות גיזום או חיתוך פשוטות, קלות וקצרות.   

 

עוצמת המנוע (נפח ומהירות) – עוצמת המנוע מצביעה על יכולת העבודה של המסור. למשימות קלות כדוגמת גיזום, כריתת עצים קטנים וחיתוך ענפים יספיק גודל מנוע בנזין של 30-40 סמ"ק, כאשר בהתאמה יצריכו עבודות אלה מנוע חשמלי קטן עד בינוני. עבור עבודות כריתת עצים בינוניים או גדולים, יהיה צורך במנוע בנזין של 45 סמ"ק ומעלה, בהתאם לסוג העבודה. מסורים חשמליים יצריכו מנוע גדול לשם ביצוע עבודות אלה, כאשר אם מדובר בחיתוך גזעים גדולים, המסור החשמלי לא יתאים כלל.. 

 

ידית האחיזה – ידית האחיזה חייבת להיות מותאמת לאופי העבודה, שכן עבודה בגובה מצריכה מוט אחזיה טלסקופי נמתח, בעוד עבודה רגילה תצריך ידית נשיאה סטנדרטית.

 

יכולות המשתמש ובטיחות – מעבר למאפייני המסור, יש צורך לקחת בחשבון גם את יכולות המשתמש, ניסיונו וכושרו. העבודה עם מסור שרשרת אינה פשוטה מבחינת פיזית ומצריכה ניסיון ויכולת גופנית, שכן זהו אחד מכלי העבודה המסוכנים ביותר, הן עבור המשתמש והם לסביבתו. לכן, יש להכיר בכך שיש להתאים את מאפייני המסור גם למאפייניו של המשתמש ולהקפיד לרכוש עם המסור גם את אמצעי ההגנה הרלוונטיים. 

 

תחזוקת מסור השרשרת

כמו כלי עבודה רבים אחרים, גם מסור השרשרת דורש תחזוקת שוטפת:

 • שרשרת המסור – יש לוודא שהשרשרת נמצאת במקומה על התושבת ומתוחה באופן הנדרש. השרשרת דורשת השחזה תקופתית בהתאם להיקף השימוש במסור ולאופי העבודה איתו, על מנת לשמור על פעילותה התקינה והיעילה של השרשרת. 
 • להב המסור – בהתאם לסוג הלהב הנבחר עבור המסור, יש לדאוג לתחזוקה רציפה. אופן תחזוקת הלהב תלויה בסוג הנבחר ובאופן השימוש בו. על מנת לוודא תחזוקה נכונה, יש להתייעץ עם אנשי המקצוע מהם נרכש המסור.
 • שימון השרשרת – לצורך פעילותם התקינה של השרשרת והלהב, נדרש שימון תקופתי. מסורי שרשרת מקצועיים ואיכותיים אף כוללים בחלקם משאבה אוטומטית המשמשת לשימון רציף שלהם, עם אפשרות לשליטה ברמת השימון הנחוצה.
 • דלק ושמן – במסורים עם הנעת בנזין, יש לוודא שנעשה שימוש בסוג הדלק המתאים, בשמן המתאים וכמו כן גם ביחס הנכון ביניהם. למסורים אלו ישנה הגדרה של יחס הדלק – שמן הנדרש וישנה חשיבות רבה לעמידה בהגדרות אלה.
 • מסננים – יש לנקות מעת לעת את המסנן המשמש למניעת חדירת אבק ולכלוך את תוך המנוע. יש להקפיד ולבצע את הניקיון התקופתי בהתאם להוראות היצרן, במיוחד כשנעשה שימוש ממושך ותדיר בכלי.
 • אחסון – כמו כלי עבודה אחרים, גם בעת אחסון מסור השרשרת, יש להקפיד על אחסון בהתאם להוראות היצרן, ריקון מיכל הדלק כשמדובר באחסון לטווח ארוך (ווידוא שאכן מרוקן) והנעה מעת לעת של הכלי (על פי הנדרש).

 

שימו לב – כלל הוראות התחזוקה של הכלי מסופקות עם רכישתו ויש לוודא את קבלתן והבנתן, על מנת להבטיח טיפול תחזוקתי הולם בכלי, שמירה על פעילותו התקינה והארכת חייו של הכלי.

לוגו של הסקירה

מסור שרשרת CS-271T ECHO - קטן, יעיל ומקצועי

CS-271T ECHO

4.5 15

יתרונות

קומפקטי

קל

פשוט לתפעול

חסרונות

מתאים לעבודות פשוטות

קנה עכשיו ב- סנדאוי

מסור השרשרת CS-271T של חברת ECHO הינו מסור איכותי ומקצועי המיועד לעבודות גיזום קלות ולצרכי עיצוב נוף.

המסור מצויד בידית אחיזה עליונה ובמערכת בלימת זעזועים מתקדמת, המיועדות לאחיזה נוחה של המשתמש ולהקלה על המאמץ בעת השימוש. כמו כן, למסור לוכד שרשרת תחתון ובלם שרשרת קדמי לבטיחות המשתמש.

משקלו של המסור, עוצמתו, אורכו והפשטות של הפעלתו, מאפשרים את השימוש בו לכל המעוניין לבצע עבודות גיזום פשוטות, ללא כל צורך בניסיון קודם. השליטה בכלי קלה ביותר ומעניקה למשתמש חוויית שימוש נוחה, נעימה ויעילה.

 

מאפייני הכלי:

נפח מנוע – 26.9 סמ"ק

אורך הלהב – 12" (30 ס"מ)

משקל – 2.9 ק"ג

לוגו של הסקירה

Einhell GE-HC 18 Li T - Solo - מסור טלסקופי נטען

Einhell GE-HC 18 Li T – Solo

4.5 15

יתרונות

קל לשימוש

נייד ונטען

מכשיר איכותי ומתקדם

חסרונות

סוללה נרכשת בנפרד

אורך הלהב

זמן עבודה מוגבל (נדרשת טעינה)

קנה עכשיו ב- Last Price
קנה עכשיו ב- שופרסל ONLINE

המסור הטלסקופי של Eunhell הינו מסור איכותי הכולל את גוף המסור ואת החלק הגוזם. הכלי מופעל באמצעות סוללה נטענת בעלת מתח של 18V המאפשרת 40 דקות עבודה רציפה לאחר טעינה של כ – 60 דקות.

באמצעות הגוף הטלסקופי ניתן לבצע בקלות פעולות גיזום לגובה וממרחק עם להב איכותית. השימוש בכלי זה נעשה לרוב על ידי בעלי מקצוע מומחים בתחומם ובעלי ניסיון, הנדרשים לבצע עבודות גיזום מדויקות גם בגובה, לסילוק ענפים או סידורם.

מוצרי הגינון של החברה נחשבים למתקדמים ופורצי דרך, כאשר הסוללה הנרכשת עבור המכשיר מתאימה לכל מוצרי Einhell הנטענים וניתנת להעברה ביניהם.

 

מאפייני הכלי:

מתח חשמלי – 18V

מהירות שרשרת – 3.76 m/s. 1700 חיתוכים לדקה.

אורך הלהב – 200 מ"מ

משקל – 3.9 ק"ג

לוגו של הסקירה

Stiga SHT600 - מגזמה חשמלית ביתית

Stiga SHT600

4.5 15

יתרונות

פשוט וקל לשימוש

עוצמתי

חסרונות

מחייב קירבה לשקע חשמל

לשימוש פרטי וביתי ולחובבנים

קנה עכשיו ב- שען ציוד בע"מ
קנה עכשיו ב- אחים רוזנברג

מסור חשמלי ביתי המשמש לגינת הבניין ולחצר הפרטית. הכלי ידידותי ביותר למשתמש ומצויד בידית גומי רכה, ידית אחורית מתכווננת ל – 5 מצבים לנוחות המשתמש, מערכת להפחתת רעידות ומגן חיתוך שקוף המקל על העבודה והצפייה בפעילות המסור.

הלהב האיכותי מאפשר עבודה מדויקת ונוחה בפעילות הגיזום עם יכולות קיצוץ גבוהות. למסור זה ביקוש רב בקרב בעלי חצרות פרטיים המעוניינים לטפח אותם בעצמם ובקרב ועדי בניינים המבצעים עבודות גינון וגיזום בגינת הבניין ובצמחיה המקיפה אותו. באמצעות כלי זה ניתן לבצע בקלות עבודות גיזום בסיסיות, להסרת ענפים וסידור צמחיה. 

 

מאפייני הכלי:

הספק – 500W. 0.8 כ"ס.

מהירות שרשרת – 1700 סיבובים לדקה.

אורך הלהב – 55 ס"מ

משקל – 3.44 ק"ג

לוגו של הסקירה

מסור שרשרת מוטורי STIHL MS 881

החזק ביותר בשוק

STIHL MS 881

4.5 15

יתרונות

כלי עוצמתי ביותר

מוצע במבחר אורכי להב

חסרונות

משקל

מחיר

קנה עכשיו ב- אהרונוב
קנה עכשיו ב- הכל בו לגן

ה – MS 881 של חברת STIHL הוא מסור השרשרת החזק ביותר בשוק, המותאם לעבודות מסיביות המצריכות עוצמה רבה ולביצועים גבוהים במיוחד. הכלי הונדס במיוחד לעבודות קשות ונחשב לבחירה האידיאלית עבור כורתי עצים מקצועיים. מנוע ה – Mix2 העוצמתי הוא מקור הכוח של הכלי החייתי הזה ומבטיח למשתמשים בו את היכולת להתמודד עם כל עץ באשר הוא.

בהתאם לסוג העבודה הנדרש, ניתן לרכוש את המסור עם אורכי להב שונים ובכך ליהנות מהיכולות והביצועים של המסור בכל סוג עבודה.

מעבר לשימוש המתבקש בכלי למטרות כריתת עצים, כלי זה נחשב למבוקש ביותר בקרב גננים מקצועיים ומנוסים, בעלי שליטה מוחלטת במסור שרשרת, המעוניינים בכלי המסוגל לתת מענה לכל צורך שעולה וללא כל מגבלה.

 

מאפייני הכלי:

נפח מנוע – 121.6 סמ"ק

הספק – 6.4 קילווואט

אורך הלהב – מסורי דגם זה מוצעים בגדלים 25", 30", 41", 47", 59" 

משקל – עד 12.7 ק"ג.

סיכום

בטיחות ודגשים לעבודה ותפעול המסור

אם החלטתם לרכוש מסור שרשרת, ואינכם בעלי מקצוע מיומנים ומנוסים, חשוב להבין כי מדובר בכלי חזק ומסוכן, העלול לגרום לפציעות חמורות במקרים בהם נעשה בו שימוש לא נכון ושלא בהתאם לנהלי הבטיחות.

אם מעולם לא התנסיתם בשימוש במסור שרשרת, בקשו בטרם רכישתו לקבל הדרכה על השימוש בו ואף להיעזר באיש מקצוע להתנסות הראשונית, על מנת להבין את נהלי הבטיחות ואופן השליטה בכלי. אם ברצונכם להתחיל ולהשתמש בכלי באופן קבוע, בצורה מקצועית ואף לצרכי פרנסה, מומלץ ביותר להצטרף לקורס ייעודי לשימוש במסור שרשרת, אשר יעניק לכם את הידע והמיומנות הנדרשת לשימוש נכון, יעיל, מקצועי ובטיחותי בו.

 

להלן מספר דגשים חשובים ביותר למשתמשי מסור השרשרת:

 • אין להשאיר את הכלי עובד ללא השגחה.
 • אין לאפשר לקטינים את השימוש בו.
 • יש להרחיק צופים, ילדים ובעלי חיים מסביבת העבודה. 
 • אין להשאיל את הכלי למי שאינם מנוסים בהפעלתו.
 • השימוש בכלי דורש בריאות פיזית ונפשית. אין להפעילו בשום אופן כאשר נמצאים תחת השפעת תרופות, חומרים משכרים, חומרים מטשטשים, כאשר הראיה אינה תקינה, במצב של עייפות יתר או חוסר ריכוז וכו'.
 • אין להשתמש במסור שרשרת כאשר ישנה מגבלה רפואית האוסרת על פעילות גופנית.
 • יש ללבוש לבוש נוח וצמוד גוף המאפשר תנועה חופשית, בעת השימוש במסור השרשרת. יש לוודא שאין קצוות לבוש חופשיים, פרטי לבוש או תכשיטים העלולים להסתבך במסור השרשרת בעת השימוש בו.
 • יש לקרוא ולהבין את הוראות השימוש בכלי בטרם תחילת השימוש בו ולפעול אך ורק בהתאם להוראות אלה.
 • יש להשתמש בציוד מגן אישי ובלבוש בטיחות, בהתאם לתקנות. ציוד הבטיחות כולל קסדה, כפפות אזניות, משקפי מגן, מגן פנים, מכנסי מגן ייעודיים ונעלי עבודה תקניות.

 

אז אם ברצונכם לרכוש מסור שרשרת לעבודתכם או לצרכים אישיים ביתיים, עומד בפניכם כיום מבחר רחב ביותר של כלים, המתאימים לכל סוג עבודה וצורך. הקפידו לבחור במסור שרשרת התואם את צרכיכם, תוך ביצוע השוואה בין דגמים, חברות ייצור ומותגים, מחירים, יכולות הכלי ומאפייניו ותקופת האחריות הניתנת על הכלי. בנוסף להתאמתו של הכלי לעבודה, וודאו שהכלי גם תואם את יכולותיכם הפיזיות ואת ניסיונכם בעבודה עם כלי זה וחשוב מכל – הקפידו על הבטיחות שלכם ושל סביבתכם בעת השימוש בכלי הנבחר.

שתהיה עבודה נעימה ובטוחה! 

שאלות ותשובות על מסור שרשרת מומלץ

איך אתם בוחרים את המוצרים או השירותים שיופיעו בסקירה?

שאלה מצוינת!
המוצרים או השירותים שלנו נבחרים לאחר תהליך קפדני של מחקר על ידי צוות הכותבים של האתר. הרשימה מתחילה מאיסוף סקירות בינלאומיות (או ישראליות ממקורות אמינים) ויצירת רשימת המוצרים המובילים על פי סקירות אלו. הצוות קורא את הביקורות ומנסה לייצר רשימה מצומצמת של מוצרים שגם נמכרים בשוק הישראלי. לאחר מכן משוקללות המלצות או דיס המלצות על המוצרים ממקורות ישראליים נוספים ובסוף נוצרת רשימה של המוצרים המומלצים ביותר.
 
בשנה האחרונה אנחנו גם בחלק מהמקרים משתמשים בעצמנו במוצרים, סוקרים אותם בחנויות פיזית ומבצעים בדיקות נוספות.