טוחני אשפה (ביתיים) – מומלצים ביותר מעודכן 2021

טוחני אשפה יחסכו לכם את פינוי הפסולת האורגנית לפח, יגרוסו אותה טוב טוב ויעביר אותה היישר לתוך מערכת הניקוז. ואתם? תחסכו לעצמכם את ריקון האשפה לעיתים דחופות כל כך.

icon pos_1

ניתחנו

22 סקירות

ו-

1080 ביקורות

בתחום

מטבח

i

מה זה אומר?

הסקירות שלנו מתבססות על איסוף של מאות סקירות מאתרים בינלאומיים ובחירת המוצרים הטובים ביותר בהתאמה לישראל

רקע והקדמה

פינוי האשפה הוא נושא טעון כמעט בכל בית. מי יוריד את הזבל? או יותר נכון מי שכח לעשות את זה? האשפה הבייתית כוללת בין היתר שאריות מזון אורגני, ש…איך ננסח זאת בעדינות, מפיצות ריחות לא נעימים במיוחד כשלא זורקים אותן לפח השכונתי בזמן. נכון, כיום קיימים בשוק פחים מתקדמים המאפשרים את נטרול חלק מהריחות, אבל השוק מתקדם יותר ומציע פתרון אקולוגי הרבה יותר – טוחני האשפה. הם יחסכו לכם את פינוי הפסולת האורגנית לפח, יגרוסו אותה טוב טוב ויעביר אותה היישר לתוך מערכת הניקוז. ואתם? תחסכו לעצמכם את ריקון האשפה לעיתים דחופות כל כך.

נכתב ע״י

בוא נודה באמת, אף אחד מאיתנו לא נהנה לנקות אחריו שאריות מזון, אבל גם אי אפשר להשאיר אותן סתם ככה. אנחנו משאירים אחרינו פסולת כל הזמן, כשאנחנו פותחים חבילות למיניהן, בקבוקים, פחיות, או כל דבר אחר שאפשר לחשוב עליו. כיום, קיימת מודעות שהוכלת וגדלה, לחשיבות המחזור ולהפרדת הפסולת. החדשות הטובות הן שעכשיו, אנחנו לא צריכים יותר לדאוג לשאריות המזון. תודות לטוחני האשפה, שאריות המזון כבר לא מטרד עבורנו.

 

טוחני אשפה הם פתרון כלכלי וידידותי לסביבה לפסולת המזון האורגנית שנזרקת לפח בדרך כלל, ומשאירה אחריה ריחות לא נעימים. כבר בשלב הכנת האוכל ובישולו אנחנו מייצרים אשפה אורגנית, קליפות הירקות או שאריות הבשר אחרי שניקינו אותו, ובכל פעם צריך לעצור לרגע את ההכנות כדי לפנות אותן לפח האשפה וזה מפריע לזרימת תהליך הבישול. אם אתם חושבים על זה, ריקון הפסולת לתוך הכיור הוא למעשה הרבה יותר אינטואיטיבי – שלא לדבר על נקי יותר. עם כמות קטנה יותר של פסולת, פח האשפה יסריח הרבה פחות  ואתם תמצאו את עצמכם מוציאים את האשפה בתדירות נמוכה הרבה יותר. פינוי האשפה האורגנית בכיור אולי לא יבטל את המטלה הזו לחלוטין, אבל זה צעד אחד בכיוון הנכון.

 

אתם כמעט ולא תרגישו בנוכחותם- הם מותקנים מתחת לכיור, הם יגרסו כל פסולת מזון לחתיכות זעירות ויעבירו אותם היישר דרך חור הניקוז של הכיור.  הם קלים להתקנה וידידותיים למשתמש. רובם לא יקרים במיוחד, והם בהחלט ראויים להחליף את שקיות האשפה שנמצאות ברוב הבתים בשימוש יומיומי.

 

תישארו איתנו, כי בדקנו בשבילכם את 5 טוחני האשפה המומלצים ביותר.

לוגו של הסקירה

החזק ביותר: טוחן אשפה Waste King Legend-8000

עם מנוע של 1 כ"ס, ובמחיר שווה לכל כיס, ה- Waste King Legend-8000 הוא טוחן האשפה המשתלם ביותר.

4 15

Waste King Legend-8000

שקט, בעל מנוע חזק ויטחן את רוב סוגי המזון.

יתרונות

שקט יחסית לטוחנים אחרים, מנוע חזק (1 כ"ס), מחיר נוח, טוחן את רוב סוגי המזון.

חסרונות

רוב חלקי המכשיר מפלסטיק, אין אפשרות חיצונית לשחרור חסימה.

קנה עכשיו ב- Amazon!

7579 ביקורות

קנה עכשיו ב- Smart2buy!

עם מנוע מגנט קבוע (permanent magnet motor) בעל יכולת טחינה וגריסה במהירות של 2800 סל"ד ותא טחינה גדול, ה- Waste King Legend-8000 עושה עבודה מצוינת וטוחן 98-99% מכל סוגי פסולת המזון, מפירות ועד עצמות עוף.

 

מנוע מגנט קבוע מרעיש הרבה פחות בזמן פעולה ביחס למנוע אינדוקציה רגיל, מה שהופך את הטוחן הזה לשקט מאוד. בנוסף, היכולת שלו להגיע למהירות מקסימלית בזמן קצר מקטינה את הסיכון בחבלות במכשיר. ה Waste King Legend-8000 עמיד במיוחד. כל רכיבי הטחינה עשויים מנירוסטה כדי לטחון אפילו את הפסולת הקשה ביותר ולעמוד במבחן הזמן. בנוסף, המיכל ממוסגר בפולימר (או פלסטיק), מה שהופך אותו לקל ועמיד בפני קורוזיה. אחד היתרונות של המכשיר הוא העובדה שבהסתכלות כוללת של עלות מול תועלת , המכשיר הזה בהחלט נמצא במקום מכובד ברשימה. המחיר שלו בהחלט שווה את המוצר האיכותי שתקבלו. למרות שמנועי מגנט קבועים יכולים לעתים קרובות להיות יקרים מאוד, כמו גם החומרים הנוספים ממנו עשוי המכשיר כמו הנירוסטה, הוא הצליח לשמור על מחיר מאוזן למדי ביחס למכשירים אחרים שבדקנו, עם מנועי 1 כ"ס.

 

עם זאת, כדאי לקחת בחשבון שמעטפת הפולימר של המכשיר ,למרות יתרונותיה הברורים, עלולה להיות דקה למדיי מה שאומר שמכה חיצונית לכיסוי עלולה להזיק לו ולתוכן המכשיר שעליו היא צריכה להגן. ובכל זאת, אל תשכחו שהמפגש היחיד שלכם עם המכשיר יהיה לרוב רק בעת ההתקנה, ושאר הזמן הוא יהיה מוגן מאחורי ארון. 

 

מנוע : 1כ"ס גודל תא טחינה: 990 מ"ל  מהירות טחינה: 2800 סל"ד גודל המכשיר: 21.6X21.6X40.6 משקל: 5.4 ק"ג מחיר מומלץ לצרכן: 1790₪   

לוגו של הסקירה

החדשני ביותר: InSinkErator Evolution Excel

מצויד לא רק במנוע חזק אלא גם בטכנולוגיות החדישות ביותר,ה-InSinkErator Evolution Excel הוא הבחירה המתאימה ביותר למטבחי יוקרה.

4 15

InSinkErator Evolution Excel

עיצוב יוקרתי, מנוע חזק במיוחד ומצוייד בטכנולוגיות המתקדמות ביותר.

יתרונות

מנוע חזק, שקט במיוחד, טוחן את רוב סוגי המזון, טחינה תלת-שלבית, שחרור חסימה אוטומטי

חסרונות

יקר

קנה עכשיו ב- Amazon!

1986 ביקורות

כולל משלוח לארץ

אחד היתרונות הבולטים ביותר של ה-InSinkErator Evolution Excel הוא בידוד הקול המעולה שלו.  טכנולוגיית Sound Seal המוגנת בפטנט משלבת תכונות בידוד ואנטי רטט מתקדמות כדי לשמור על פעולה שקטה במיוחד. כיום, הוא טוחן האשפה הביתי השקט ביותר שקיים בשוק. הטוחן מגיע עם מנוע אינדוקציה  Dura Drive ‏1כ"ס  (1725 סל"ד), המאפשר לטוחן לעבוד ביעילות גבוהה ובתחזוקה מינימלית. תא הטחינה העשוי מפלדת אל-חלד והמנוע החזק יכולים להתמודד בקלות עם פסולת מזון מגוונת- עצמות, זרעים ופסולת סיבית.

 

ה- Evolution Excel כולל גם טכנולוגיית MultiGrind תלת-שלבית, ובעצם טוחן את פסולת המזון שבמכיל שלוש פעמים כדי להבטיח שהיא מתפרקת היטב. פעולה זו מפחיתה את הסיכוי לסתימה או לחסימות. ואם בכל זאת יש סתימות מהמזון, הטוחן ידע לזהות אותן עצמאית, וכדי לשחרר את תא המטחן, הוא מגביר את המומנט והופך את הסיבוב באופן אוטומטי, ומתקן את הבעיה לפני שתספיקו לשים לב שבכלל הייתה בעיה.

 

מנוע : 1כ"ס גודל תא טחינה: 1183 מ"ל  מהירות טחינה: 1725 סל"ד גודל המכשיר: 30.5X30.5X33 משקל: 10.4 ק"ג מחיר מומלץ לצרכן:400$ – 600$

לוגו של הסקירה

הזול ביותר: טוחן אשפה Waste King L-1001

אם אתם משפחה קטנה, שלא מייצרת פסולת אורגנית בכמויות , ה- Waste King L-1001 בוא בהחלט פתרון מושלם בשבילכם.

4.5 15

Waste King L-1001

קטן, קומפקטי ולא יתפוס הרבה מקום בארון תחת לכיור, עם 2600 סל"ד הוא יעשה עבודה מצויינת לשימוש ביתי קל

יתרונות

זול במיוחד, מנוע מספק לעבודה בייתית קלה.

חסרונות

בלאי גבוה, רוב חלקי המכשיר עשויים פלסטיק, אין אפשרות חיצונית לשחרור חסימה, מנוע חלש לטחינה של מזון קשיח.

קנה עכשיו ב- Amazon!

3000 ביקורות

בניגוד לטוחנים של חברת InSinkErator המשתמשת במנועי אינדוקציה, ב-Waste King מעדיפים להשתמש במנועי מגנט קבוע (permanent magnet motors). כך גם המנוע של ה- Legend L1001. עם מנוע חצי כ"ס ו2600 סל"ד, טבעת טחינה מפלדה מגולוונת וגלגלים מפלדת אל חלד הוא יכול לטחון בקלות את רוב סוגי פסולת המזון. יחד עם זאת, כדאי שתמנעו מטחינה של עצמות,  חרצנים ומזון קשיח  – אלו עלולים ליצור עומס על הטוחן.

בדומה לדגמי Waste King Legend אחרים, בית הקופסה ותא הטחינה בנויים מפיברגלס למעטפת קלה אך עמידה במבחן הזמן, ובנוסף, עמידה מאוד בפני קורוזיה. מיכל הטחינה שלו לא גדול במיוחד והוא יכול להתאים למשפחה של 3 נפשות בשימוש קל – בינוני.

מנוע : 1/2 כ"ס גודל תא טחינה: 807 מ"ל  מהירות טחינה: 2600 סל"ד גודל המכשיר: 13.2X13.2X32.5 משקל: 3.4 ק"ג  מחיר מומלץ לצרכן: 70$-100$

לוגו של הסקירה

מקום טוב באמצע: טוחן אשפה Franke WDJ751

טוחן אשפה מבית  Frankeהשווצרי, יתאים לכם למטבח, בין אם זו פעם ראשונה שאם רוכשים טוחן אשפה או אם אתם מעוניינים להחליף את הטוחן הקיים. הוא מצוייד בטכנולוגיות מתקדמות לשיפור רעשים ולטחינה טובה יותר.

4 15

Franke WDJ75

שימוש חכם במנוע מגנטי, טכנולוגייה להקטנת רעשים ותא טחינה גדול

יתרונות

עמיד בפני סתימות, מנוע מגנט קבוע, שקט.

חסרונות

לא מצאנו!

קנה עכשיו ב- Amazon!

כולל משלוח לארץ

אחד הטוחנים הטובים בשוק היום עם טכנולוגייה נגד חסימות (anti-jamming) הוא ה- Franke WDJ751. במקום להשתמש בטכנולוגיית ההיפוך האוטומטי, ה – Franke WDJ751 מצוייד במנוע D/C  מגנטי המשתמש בשיטה של מנועי אינדוקציה ובכך מגביר את כוח הפעולה שלו. הוא מגיע עם בידוד כפול לרעשים ובכך מוריד את עוצמת הרעש והופכת אותו לטוחן שקט מאוד. מנוע הטוחן בעל 3/4 כ"ס וטוחן ביעילות ובמהירות שאריות מזון וירקות. להבי החיתוך עשויים נירוסטה ועובדים ביעילות רבה במהירות של 2700 סל"ד. תא הטחינה שלו גדול מאוד ומכיל 965 מ"ל ויכול בהחלט להספיק גם בשימוש בינוני-כבד. הוא מאובזר במנגנון הגנה מחפצים מתכתיים וכולל פחמים השומרים על אורך חיים כמו גם יכולות עבודה ארוכות טווח. אמנם ניתן למצוא טוחנים זולים ממנו בשוק, אך הוא בהחלט שווה את הסכום שהוא עולה.

 

מנוע : 3/4 כ"ס גודל תא טחינה: 965 מ"ל  מהירות טחינה: 2700 סל"ד גודל המכשיר: 15.9X15.9X35.9 משקל: 6.8 ק"ג  מחיר מומלץ לצרכן:1250 ₪

לוגו של הסקירה

היוקרתי ביותר: טוחן אשפה Insinkerator Evolution 200

הוא יוקרתי, מעוצב וושט במיוחד. אם אתם מחפשים תוספת יוקרתית למטבח, ואתם מייצרים הרבה פסולת אורגנית, ה- Insinkerator Evolution 200 הוא פתרון מצויין.

4 15

Insinkerator Evolution 200

שקט במיוחד ובעל פעולת טחינה תלת-שלבית, תוספת מרעננת ויוקרתי למבטח ובהחלט יעשה עבודה טובה גם בכמויות טחינה גבוהות.

יתרונות

טוחן את כל סוגי המזון, שקט במיוחד, קל להתקנה והפעלה, עשוי מחומרים אריכותיים, טחינה תלת – שלבית.s

חסרונות

יקר, גדול וכבד.

קנה עכשיו ב- Amazon!

3530 ביקורות

כולל משלוח לארץ

קנה עכשיו ב- חשמל נטו!

ה- Insinkerator Evolution 200 הוא דגם חזק שעובד מצויין עם מנוע 3/4 כ"ס. הוא מצוייד בטכנולוגיית טחינה תלת-שלבית ייחודית שגורסת את המזון לחלקיקים קטנים במיוחד.אם אתם משפחה גדולה, או שאתם מארחים בביתכם הרבה, ה- Insinkerator Evolution 200 הוא הטוחן בשבילכם.  הוא שקט במיוחד והגיע עם מגן התזה שמצויד במערכת אוטמת רעשים. בנוסף, יש לו מתג אוויר בנוי, כדי להקל על ההתקנה והפעלת המכשיר. הטוחן הזה עוצמתי במיוחד בגלל תוספת של מעבד מיקרו.  זה משפר את המומנט שלו בטיפול במזון קשה.  תא הטחינה שלו גדול (1180 מ"ל) ויכול להכיל כמות גדולה של פסולת. להבי הטחינה מיוצרים מפלדת אל חלד ומאפשרים את חיתוך הפסולת ביעילות.  הם מסוגלים לטחון כמעט כל דבר כולל קלחי תירס ועצמות גדולות. ההתקנה שלו לא קשה במיוחד, למרות שתמיד מומלץ להיעזר באיש מקצוע. ה- Insinkerator Evolution 200 עשוי כולו ממתכת, כדי להגביר את עמידותו ולהוסיף לו מראה יוקרתי. חשוב לוודא לפני הרכישה שהטוחן מתאים לגודל הכיור שלכם כדי שלא יהיו נזילות.

 

מנוע : 3/4 כ"ס גודל תא טחינה: 1180 מ"ל  מהירות טחינה: 1725 סל"ד גודל המכשיר: 23.4X23.4X34.4משקל: 11.6 ק"ג  מחיר מומלץ לצרכן: 2340 ₪ – 3500 ₪

סיכום

מה צריך לבדוק כשבוחרים טוחן אשפה?

 

אז החלטתם להיות ידידותיים לסביבה, אתם כבר מפרידים באופן אוטומטי את הפסולת שאתם מייצרים לפי קטגוריות. עכשיו הגיע הזמן להחליף את שקיות האשפה בטוחן אשפה. על מה צריך להסתכל? מה חשוב בשבילכם? ואיך תדעו באיזה טוחן לבחור. פה תוכלו למצוא את מאפייני המפתח שכדאי לקחת בחשבון לפני רכישת טוחן האשפה הביתי שלכם.

 

עוצמת מנוע (כ"ס)

 

אם אתם עומדים בפני בחירת טוחן אשפה, כדאי שתבדקו מה כוח המנוע שלו.  ככל שהמכשיר חזק יותר, כך הוא יכול לטחון פסולת מזון קשה יותר, מה שאומר שאתם יכולים להיפטר מאשפה רבה יותר מבלי שתצטרכו למיין אותה. רוב טוחני האשפה הביתיים מגיעים עם מנוע 1/2-1 כ"ס. העוצמה האופטימלית היא 3/4 כ"ס, כזה שיוכל לטחון את רוב סוגי הפסולת, גם אם מדובר בעצמות, קליות וחרצנים. בנוסף, השתדלו לבחור טוחן העשוי מפלדת אל-חלד (נירוסטה) או לפחות כזה שהלהבים שלו עשויים מנירוסטה. לרוב הם יחזיקו יותר שנים.

 

תא טחינה

 

בדקו את גודל התא של הטוחן. אם אתם משפחה גדולה או שאתם מארחים הרבה, ואתם שוטפים כלים הרבה פעמים ביום, תעדיפו טוחן שתא האכסון שלו גדול יותר ובכך תחסכו הפעלות של הטוחן. אך אם אתם זוג למשל, ואין לכם פסולת מרובה במהלך היום, גם תא קטן יעשה את העבודה.

 

מהירות טחינה

 

הדבר הבא שתצטרכו לבדוק יהיה מהירות הטחינה או במילים אחרות , את מהירות המנוע. לרוב היא נמדדת במהירות הסיבובים לדקה של להבי טוחן האשפה. ככל שמהירות הסיבובים גדולה יותר, כך טחינת האשפה מהירה ויעילה יותר. אם הפסולת שלכם כוללת בעיקר פסולת קשה כמו עצמות, חרצנים, שאריות פירות וכו', אנחנו ממליצים על מהירות של 1725 סל"ד לפחות.

 

התקנה ובטיחות

 

בדקו את אמצעי הזהירות שהוסיף היצרן למכשיר על מנת למנוע תאונות למיניהן. בנוסף, את רוב טוחני האשפה ניתן להתקין לבד, אך אנחנו עדיין ממליצים להיעזר באיש מקצוע, במידה ואתם חוששים או לא מבינים די הצורך בהתקנת המכשיר.

 

רמות הרעש

 

לבסוף, אל תשכחו לבדוק את רמת הרעש של המכשיר. המכשירים הטובים יותר כוללים רכיבים נגד רטט, המסייעים במניעת התחממות יתר של הטוחן במהלך שימוש ממושך. לרוב, טוחני האשפה הגדולים יותר, נוטים להיות שקטים יותר מאחיהם הקטנים. אך קחו בחשבון שאין טוחן אשפה שקט לחלוטין. כל טוחן באשר הוא יעשה מעט רעש. והיצרים עובדים כל הזמן על מנת לשפר את נושא הרעש.