הליכונים מומלצים – סקירת הטובים ביותר לשנת 2020

אם אתם לא רצים או יוצאים להליכות בחוץ, אתם לפחות מתאמנים בבית. ואם כבר להתאמן אז הכנו לכם את הרשימה של ההליכונים הטובים ביותר שתוכלו לרכוש ולהיכנס לכושר

icon pos_1

ניתחנו

14 סקירות

ו-

1140 ביקורות

בתחום

i

מה זה אומר?

הסקירות שלנו מתבססות על איסוף של מאות סקירות מאתרים בינלאומיים ובחירת המוצרים הטובים ביותר בהתאמה לישראל

רקע והקדמה

אתם לא מהטיפוסים שיצאו להליכה מוקדם בבוקר, מאוחר בלילה ובכל מזג אוויר? אולי זה באמת לא הגיוני, בהתחשב בכך שהליכון יספק לכם את כל היתרונות של הליכה או ריצה – מבלי לצאת מהבית. מה חשוב לדעת ואיך תבחרו את ההליכון שמתאים לכם?

נכתב ע״י

אומרים שנפש בריאה שוכנת בגוף בריא, ואנחנו כבר יודעים שעל מנת לאפשר לעצמנו חיים בריאים, מאוזנים, מספקים וגם ארוכים – אנחנו חייבים לשמור על שיגרה קבועה של פעילות גופנית, כאשר מומלץ לבלות לפחות שעה אחת בשבוע בפעילות המכונה "פעילות לב-ריאה", כזו שמזרזת את הדופק והנשימה. הליכות וריצות הן דרך אחת להשיג פעילות לב-ריאה ואופטימאלית, ולצד אופני כושר מומלצים לשנת 2020 נמצא הדירוג לשנת 2020 של הליכונים מומלצים.

מה ההבדל בין הליכון למסלול ריצה ביתי? אילו נתונים כדאי לחפש בצגי השימוש של הליכון מומלץ שאתם שוקלים לרכוש, ואיך הגובה שלכם קשור לבחירה? כל אלה ועוד, לצד המון טיפים לבחירת הליכון מומלץ שיעזור לכם להיכנס לכושר, להוריד משקל, ולשמור על הבריאות, במדריך שלפניכם.

לוגו של הסקירה

הכי מרווח: Spirit CT100

עם 7.5 כוחות סוס ומהירות ריצה מרבית של 18 קמ"ש, אתם מקבלים במקרה הזה את כל היתרונות: משטח הליכה או ריצה נדיב במיוחד (140 ס"מ X 51 ס"מ) וכל היתרונות הנוספים, של הליכון מומלץ, רב עוצמה ואמין.

4.5 15

Spirit CT100

הליכון CT100 מבית ספיריט הוא מהפופולאריים והנמכרים בארץ לשנת 2020, ואנחנו לא מתפלאים. הנתונים שלו מצויינים, והוא נמכר במחיר תחרותי...

יתרונות

משטח הליכה רחב וארוך במיוחד, פעולה שקטה, בולמי זעזועים טובים, הפעלה נוחה, מחיר תחרותי

חסרונות

תוספי הרמקול מספקים עוצמת שמע חלשה יחסית, לא ברורה אמינות ספירת הקלוריות ומד הדופק.

קנה עכשיו ב- sportal!

קנה עכשיו ב- FitnessDepot!

עם מימדים נוחים במיוחד לאחסון, לשימוש ולשינוע, אפשרויות מגוונות להפעלה ומנוע חזק במיוחד, התרשמנו שההליכון המומלץ מבית SPIRIT מציע חבילה אטרקטיבית במיוחד של אימוני כושר ביתיים. הוא מאפשר מהירות ריצה של עד 18 קמ"ש עם שיפוע מסלול של עד 120, מנוע של לא פחות מ – 7.5 כ"ס עם מערכת בולמי זעזועים מעולה, מספקת אימון שקט, נוח ומותאם אישית.

לוגו של הסקירה

הכי מקצועי: York Legacy

אם אתם מחפשים אימון מקצועי, יציב, ומאתגר – זה כנראה יהיה המכשיר שלכם.

4.5 15

York Legacy

הליכון מומלץ מבית היצרנית המוכרת YORK, המספק מגוון תכניות אימון ומסלול הליכה נוח במיוחד.

יתרונות

הליכון חזק ועוצמתי, מערכת איכותית במיוחד של בולמי זעזועים, צג נוח וגדול, שיפוע של עד 150, יציבות טובה מאוד גם בהליכה וריצה לאורך זמן

חסרונות

מכשיר לא נוח לניוד גם בתוך הבית, כבד ומסורבל יחסית, מערכת מדידת דופק שאמינותה לא ברורה, יקר יחסית.

קנה עכשיו ב- CoolPool!

קנה עכשיו ב- רוקי ספורט!

עם 7.5 כוחות סוס, מסלול במהירות ריצה מרבית של 16 קמ"ש ומשטח הליכה באורך 142 ס"מ וברוחב 50 ס"מ, הליכון Legacy מבית אחת מיצרניות מוצרי הספורט האקסקלוסיביות, בעלות המוניטין והפופולאריות בארץ, היא חברת YORK, מציע סביבת אימונים נוחה ויעילה להליכה או ריצה במסגרת הנוחה של הבית.

 

מדובר בהליכון בעל מנועים עוצמתיים ומערכת בולמי זעזועים איכותית במיוחד. צג ה – LCD של המכשיר נוח וגדול, ומציג מכלול נרחב של נתונים כמו קצב שריפת קלוריות, דופק (שנמדד באמצעות חיישנים בידיות ההליכון), זמן האימון והמרחק הכולל.

 

מידות המכשיר גדולות יחסית, ויש שיספרו שגלגלי השינוע שלו לא נוחים. על כן, זה אינו מכשיר שמתאים עבור מתאמנים שמתכננים להעביר את ההליכון שלהם ממקום למקום בבית, והוא פחות נוח לאחסון ולשינוע.

לוגו של הסקירה

הכי קומפקטי: הליכון 45GO מבית Vo2

הליכון שיש בו את כל מה שצריך לאימון טוב – ולא יותר מזה. התוצאה היא מכשיר שנוח לקפל, לשנע ולהעביר ממקום למקום, לצד אימון אינטנסיבי ויעיל.

4.5 15

Vo2 Go45

מדובר בהליכון עמיד וחזק במיוחד, עם מנוע עוצמתי של שישה כוחות סוס ותצוגת נתונים נוחה.

יתרונות

מנוע עוצמתי, שיפוע של עד 15%, נוח לשינוע, קומפקטי וידידותי לשימוש.

חסרונות

תצוגה בסיסית יחסית, משטח הליכה מצומצם (באורך 126 ס"מ ורוחב 44 ס"מ), בשל מידותיו הוא מתאים יותר להליכה מאשר לריצה, ולא מתאים לאנשים גבוהים במיוחד.

קנה עכשיו ב- רוקי ספורט!

קנה עכשיו ב- גיל ספורט!

מי שפחות מחפשים מכשיר מאסיבי, מעוצב ומלא אפשרויות ותכניות אימון, עשויים למצוא בהליכון 45GO של 2Vo את כל מה שהם מחפשים – הליכון אמין, יציב, יעיל ופשוט, עם תצוגת נתונים שכוללת זמן, מרחק, דופק (באמצעות חיישני דופק בידיות המכשיר) וקצב שריפת קלוריות. משטח הליכה קצר יחסית (126 ס"מ) לא ממש יאפשר צעדי ריצה ארוכים, במיוחד לארוכי הרגליים מבינינו (או אלה הגבוהים יחסית) – אבל הוא נוח מאוד להליכה, כולל עד 15% שיפוע (להליכה ב"עליות" וב"ירידות") וליצירת תכניות אימונים מאתגרות, גם לשגרת אימונים ארוכה ומתגמלת.

לוגו של הסקירה

הכי משתלם: הליכון Omega 7

עם מסלול הליכה באורך של 100 ס"מ בלבד וברוחב של לא יותר מ – 40 ס"מ, עם מהירות מרבית של 10 קמ"ש ושטח רצפה מינימאלי – מדובר בהליכון שמתאים במיוחד עבור מי שרוכשים הליכון מומלץ בפעם הראשונה, ומעוניינים להמריץ את הדופק ופעילות הריאות מבלי לאתגר את עצמם באופן אינטנסיבי.

4.5 15

Omega 7

זול, בסיסי, יעיל ומתאים במיוחד לחדשים בתחום

יתרונות

בסיסי, נוח לשימוש, מסך לד בהיר ונוח לשימוש, קל לניוד, מחיר נמוך.

חסרונות

מתאים בעיקר לאימון בסיסי ורק למשתמשים עד 100 ק"ג, משטח הליכה מצומצם (שמתאים יותר להליכה ופחות לריצה).

קנה עכשיו ב- power sport!

קנה עכשיו ב- ערוץ הקניות!

ההליכון של אומגה הוא מהנמכרים בישראל, ואולי לא בכדי – מדובר בהליכון בסיסי, שתופס שטח רצפה מינימאלי, ומציע סביבה נהדרת של פעילות גופנית ממריצת לב וריאות, במינימום הוצאה ו"קישוטים". אין לו תכניות אימונים לבחירה, הוא אינו מספק שיפוע לגיוון ההליכה, משטח ההליכה מצומצם יחסית (אבל בתמורה גם שטח האחסון קטן) והוא יתמוך בכל לקצב הליכה מרבי של 10 קמ"ש. חשוב לשים לב שהמשקל המרבי של המשתמשים הוא 100 ק"ג. הליכון מושלם למי שרוצה לשמור אותו מאוחסן ולהשתמש בו מידי פעם מול הטלוויזיה – אבל פחות מתאים למי שמחפשים אימון אינטנסיבי, תכניות אימון מגוונות או הליכון שיאפשר ריצה.

לוגו של הסקירה

הכי מפנק: הליכון 10SZ מבית Fuel

בסקירת ההליכונים המומלצים לשנת 2020 בישראל, זה ההליכון הכי מקצועי שסקרנו. מנוע ההליכון חזק במיוחד ומאפשר מגוון תכניות אימונים למטרות שונות. אחריות לכל החיים על המנוע. מי שמחפשים הליכון מקצועי שיתמוך בשגרת אימונים אינטנסיבית – עשויים למצוא כאן את ההליכון שחיפשו.

4.5 15

Spitit -FUEL SZ10

אם אתם כבר נהנים משגרת פעילות גופנית של הליכה, ריצה או טיולים בטבע, ואתם מחפשים הליכון שיעמוד בקצב שלכם, הליכון...

יתרונות

מאפיינים טכניים נדיבים במיוחד, אבזור מפנק כמו רמקולים איכותיים וחיבור Bluetooth, תצוגת נתונים נרחבת, מגוון תכניות כולל שתיים לקביעה אישית.

חסרונות

יקר, גדול ומסורבל, פחות מתאים למתאמנים חדשים שלא מחפשים הליכון חזק ומגוון במיוחד.

קנה עכשיו ב- sportal!

3 ביקורות

הליכון מומלץ זה מבית Fuel מציע אימון למקצוענים: מדובר בהליכון חשמלי עם מנוע של שמונה כוחות סוס ומהירות ריצה מרבית של 20 קמ"ש, ושיפוע של עד 15% עם לחצן לשינוי השיפוע במהירות ותוך כדי אימון. מערכת של שמונה בולמי זעזועים באיכות גבוהה תרכך עד 60% מהזעזועים לברכיים תוך כדי הליכה או ריצה.

 

ההליכון מגיע עם תשע תכניות אימון הכוללות חמש תכניות קבועות, שתי תכניות לדופק מטרה ועוד שתי תכניות אישיות יאפשרו לכם לגוון את שיגרת האימונים שלכם, תצוגה נרחבת שתאפשר לכם לעקוב אחר הזמן, המרחק, המהירות, קצב שריפת הקלוריות, השיפוע והדופק, ועוד נתונים רבים, ומערכת שמע מפנקת, תהפוך את האימון נעים יותר.

סיכום

איך כדאי לבחור הליכון מומלץ?

 

פעילות גופנית בכלל, ופעילות אירובית שמגבירה את הדופק ומשפרת את סיבולת הלב-ריאה שלכם, היא תוספת מומלצת באופן חד משמעי בשגרה השבועית שלכם. השאלה היא רק: מה הדרך הטובה ביותר לשלב פעילות גופנית כזו בחיי היום יום?

אתם יכולים לבקר בחדר הכושר באופן קבוע, ושם בנוסף לשימוש במכשירים בוני שריר ומשקולות, לבצע גם פעילות אירובית כמו שחייה, הליכה, ריצה או רכיבה על אופניים. עוד, תוכלו פשוט לצאת להליכה, במסלולים קבועים או משתנים מחוץ לבית. כמובן, שבחירה זו דורשת מכם מחוייבות במזג אוויר קר או חם, בשעות שונות ובתנאים שונים. את כל אלה תוכלו לחסוך לעצמכם, אם תבחרו להשקיע בהליכון מומלץ. רכישת הליכון שמתאים לצרכים ולמאפיינים שלכם תאפשר לכם לקיים שיגרה בריאה של פעילות גופנית – בבית (ואפילו מול הטלוויזיה), בכל שעה שנוח לכם, בכל יום או כמה פעמים בשבוע – לבחירתכם.

 

הבחירה בהליכון מומלץ שיתאים לכם היא לא עניין של מחיר בלבד. המאפיינים השונים של הליכונים, המימדים שלהם, האפשרויות והתצוגה, ועוד – כל אלה מאפשרים לכם לבחור בהליכון שיספק את מסגרת האימונים המתאימה לכם ביותר, זו שתהיה נוחה במיוחד אבל גם תאתגר במידה. לפניכם, המאפיינים המרכזיים של הליכונים ומסלולי ריצה ביתיים. כך תתאימו כל הליכון שתשקלו לרכוש, לצרכים ולמאפיינים שלכם ובכך תגדילו את הסיכוי שהרכישה הבאה שלכם עבור מכשיר כושר ביתי – אכן תספק מסגרת שנוח לשמור עליה עבור אימוני כושר וסיבולת לב ריאה.

 

לפני הכל – מפסק ביטחון

 

חשוב לוודא שלכל הליכון שאתם שוקלים לרכוש יש מפסק ביטחון, ושהוא ממוקם כך שיהיה נוח להגיע אליו. מפסק הביטחון מאפשר הפסקה מיידית של פעילות ההליכון וזה חשוב כשאתם חלילה מרגישים פתאום לא טוב באימון, מאבדים שיווי משקל, נופלים וכדומה. אל תבחרו הליכון מומלץ לפני שווידאתם שיש לו מפסק ביטחון שממוקם בצורה נגישה, מפני שאימון בטוח הוא עיקרון על, וחשוב יותר מאימון יעיל.

 

#1 – מימדי ההליכון שתבחרו

 

רגע לפני שאנחנו "צוללים" לפרטים הטכניים, חשוב להבין כי מסלולי ריצה והליכונים מומלצים נבדלים אלה מאלה במימדים שלהם, או במילים אחרות: באורך וברוחב משטח ההליכה או הריצה. ככל שתבחרו הליכון גדול מימדים, כך ייצא שאתם מקבלים מכשיר מסורבל וכבד יותר, שקשה לשנע ולהעביר ממקום למקום בבית. הליכון קל וקטן מידות יהיה נוח יותר להזזה. ביחד עם זאת – הליכונים במימדים נדיבים יותר הם נוחים יותר במהלך האימון עצמו, וככל שאתם עצמכם גבוהים יותר – כך חשוב יותר שתבחרו הליכון שיש לו משטח הליכה ארוך. אם אתם בגובה ממוצע ומתכננים ללכת על ההליכון שלכם, מומלץ לבחור הליכון מומלץ בעל משטח הליכה של לפחות 130 ס"מ. אם אתם מתכננים גם לרוץ – כדאי לבחור משטח הליכה ארוך יותר.

הליכונים מומלצים יספקו רוחב משטח הליכה של לפחות 45 ס"מ.

 

#2 – הספק וכוח המנוע של ההליכון שלכם

 

הליכון מומלץ יספק תנועה חלקה ואחידה לאורך כל זמן האימון שלכם, ללא עצירות, תקיעות או שינויי מהירות. חשוב לדעת, כי בהליכונים שאינם מצויידים במנועים חזקים מספיק, שינויים במהירות הפעולה תוך כדי האימון עלולים לגרום לאבדן שיווי משקל ולתאונות.

הליכונים מומלצים מגיעים בציון שני משתנים לעוצמת הפעילות: עוצמת שיא (Peak) ופעולה למשך זמן. הליכונים שמוגדרים מקצועיים או חצי מקצועיים מספקים פעולה ממושכת ללא הגבלת זמן. עוצמת הפעילות המינימאלית של מנועי הליכונים היא שלושה כ"ס והליכונים מומלצים מגיעים עם הספק פעילות של שישה כ"ס לפחות. אם משקל הגוף שלכם 100 ק"ג או יותר, מומלץ מאוד לבחור בהליכון בעל עוצמת מנוע גבוהה.

 

#3 – בולמי זעזועים

 

קשה להדגיש באופן מספק את החשיבות של שמירה על הברכיים והגב במהלך אימון ריצה או הליכה. מעבר לנעלי ספורט טובות ותנועה נכונה, חשוב לבחור הליכון מומלץ המצויד במערכת בלימת זעזועים שתספוק עד 50% מהעומס שעלול להיווצר על הגב התחתון והברכיים. הליכונים מתקדמים מצויידים בעד שמונה בולמי זעזועים הממוקמים מתחת למשטח הריצה. אם יש לכם נטייה לסבול מכאבי ברכיים או גב, מומלץ לבחור הליכון עם מערכת מתקדמת במיוחד של בולמי זעזועים.

 

#4 – רצים בעלייה: ריצה בשיפוע

 

הליכונים רבים מאפשרים גם קביעת שיפוע למסלול ההליכה, כך שתוכלו ללכת או לרוץ "בעלייה". על מנת לקבוע את זווית המסלול, בחלק מההליכונים תמצאו מנגנון ידני פשוט לשינוי זווית ובהליכונים מתקדמים יותר, הזווית נקבעת באופן חשמלי וההליכון מצויד במנוע נוסף המאפשר שינוי זווית ההליכה / ריצה, גם תוך כדי האימון (ממש כמו בריצה בחוץ). מתאמנים מנוסים וכאלה המעוניינים לאפשר לעצמם גיוון ואתגר, יבחרו בהליכונים בעלי אפשרויות מגוונות גם בהקשר של שיפוע מסלול ההליכה. בנוסף, אם אתם בוחרים הליכון שיש לו אפשרויות לקביעת זווית המסלול – שימו לב שאתם בוחרים כזה שיש לו מעקה בטיחותי ונוח להיאחז בו.

 

#5 – צג מפנק

 

כמו מכשירי כושר רבים אחרים, גם הליכונים מומלצים מצויידים במערכת דיגיטלית המאפשרת תצוגה של משתנים שונים, והיא מה שעשוי להפוך את האימון שלכם מפנק יותר. דרך צד ההפעלה תוכלו גם לקבוע את מאפייני האימון שלכם, וגם לראות את נתוני האימון: איזה מרחק כבר עברתם, מה המהירות הממוצעת שלכם, כמה קלוריות שרפתם, וכדומה. נתונים משמעותיים בנוגע לאיכות הצג עשויים להיות:

 

  • קביעה ידנית של בהירות הצג
  • גודל הצג
  • אפשרויות התצוגה
  • שמירת היסטוריית מתאמן ומעקב אחר שינויים
  • אפשרות למדידת דופק

 

הוכח זה לא מכבר שאפשרויות הצג מעלות את המחוייבות והנטייה של מתאמנים לשמור על שיגרת אימונים קבועה, ולכן הבחירה בהליכון שיש לו צג איכותי המציג שפע של נתונים עשויה להוכיח את עצמה לאורך זמן.

 

#6 – תכניות אימון

 

הליכונים מומלצים רבים מגיעים עם אפשרות לקביעת שיפוע, מנוע חזק ומסלול הליכה נוח – אולם לאחר זמן מה של שיגרת אימונים קבועה, אתם מגלים שזה פשוט משעמם. על מנת לאתגר אתכם, לשמור על הערנות ולהוסיף עניין לאימון, אתם יכולים לבחור הליכון מומלץ המספק תכניות אימונים שונות. במהלך תכנית אימונים, משתנים שיפוע ההליכה והמהירות וכך אתם נדרשים להתמודד עם "תנאי הליכה" שונים. תכניות אימונים שונות הן מעניינות לאורך זמן, מאתגרות ומסייעות לשיפור מהיר ואינטנסיבי יותר של הכושר הגופני.

 

#7 – מאפיינים נוספים

 

נציין בקצרה עוד רשימה של מאפיינים שכדאי להתייחס אליהם: מחיר ההליכון, אורך האחריות המסופקת על ידי היצרן והיקפה, אפשרויות קיפול ואחסון של ההליכון, מהירות מרבית לתנועה (הליכונים ומסלולי ריצה מקצועיים יאפשרו להגיע עד קצב של 18 קמ"ש, כאשר מהירות הליכה ממוצעת היא 6 קמ"ש ומהירות ריצה ממוצעת 12 קמ"ש), ואפילו עיצוב המכשיר שתבחרו.