ויטמין B12: חמש ויטמינים המומלצים ביותר | Finder

ויטמין B12 הוא חיוני מאוד לגוף שלנו, והוא חלק ממספר ויטמינים בקבוצה ה-B אשר מסייעים לנו לשמור על אנרגיה ובריאות תקינה. יש כמה קפסולות שעושות עבודה נהדרת ונותנות ערך מוסף. סקרנו עבורכם את קפסולות ויטמיני B12 הטובות ביותר בשוק כיום

icon pos_1

ניתחנו

50 סקירות

ו-

1000 ביקורות

בתחום

קוסמטיקה

i

מה זה אומר?

הסקירות שלנו מתבססות על איסוף של מאות סקירות מאתרים בינלאומיים ובחירת המוצרים הטובים ביותר בהתאמה לישראל

מידע נוסף על ויטמין B12 מומלץ

בין אם אתם מחפשים ויטמין B12 מקיף, ויטמין B12 זול או ויטמין B12 המתאים לאנשים עם רגישויות, לפניכם כל עצות הרכישה שתצטרכו יחד עם ההמלצות המנצחות שלנו לשנת 2024, אשר יעזרו לכם לבחור את ויטמין B12 המתאים ביותר עבורכם.

 

אני והצוות המקצועי של האתר בדקנו לצורך הכנת הסקירה מגוון רחב של ויטמינים B12, שקללנו נתונים והכנו עבורכם את רשימת הוויטמינים B12 המומלצים ביותר לשנת 2024.

נכתב ע״י

אביגיל לאפין גרא

כותב: אביגיל לאפין גרא

כתבת עיצוב ואופנה, מעצבת פנים, מאפרת, צלמת ובעלת אתר הלייף סטייל "הפיה השחורה"

שלוש ויטמין B12 המומלצים על ידי המומחים שלנו

ויטמין B12 המקיף ביותר

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

ויטמין B12 שהכי מתאים לצמחונים וטבעוניים

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

ויטמין B12 הנוח ביותר לשימוש

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

שמירה על גוף בריא היא חשובה מאוד עבור כל אחד מאיתנו, אך עם זאת, לא תמיד ניתן לעשות את זה באופן טבעי. יש כמה וכמה דרכים לשמור על הגוף, כאשר אחת מהן כוללת לקיחת ויטמין B. ויטמין B הוא למעשה קבוצה של חומרים מזינים חיוניים הממלאים תפקיד קריטי בשמירה על הבריאות הכללית והרווחה שלנו, כאשר אחד מהם הוא ויטמין B12. ויטמינים מסיסים במים אלה מעורבים בתפקודים גופניים רבים והם נחוצים לתפקוד תקין של חילוף החומרים שלנו, מערכת העצבים, וייצור התא. בעוד תזונה מאוזנת היא הדרך האידיאלית להשיג ויטמינים אלה, לפעמים הצריכה התזונתית שלנו עשויה להיות לא מספקת, מה שמוביל למחסור. במקרים כאלה, קפסולות ויטמין B יכולות להיות תוספת חשובה כדי להבטיח שאנו עומדים בדרישות התזונה שלנו.

 

ייצור אנרגיה

קומפלקס ויטמין B, המורכב מכמה ויטמיני B כגון B1 (תיאמין), B2 (ריבופלבין), B3 (ניאצין), B5 (חומצה פנטותנית), B6 (פירידוקסין), B7 (ביוטין), B9 (חומצה פולית), וכמובן B12 (קובלמין), משחק תפקיד מכריע בייצור אנרגיה. ויטמינים אלה מעורבים בהמרת המזון שאנו צורכים לאנרגיה שהגוף שלנו יכול לנצל. כמוסות ויטמין B יכולות לסייע לאספקה גדולה של הוויטמינים האלו, אשר חשובים במיוחד עבור אנשים עם דרישות אנרגיה גבוהות, כגון ספורטאים או אלה עם אורח חיים פעיל.

 

בריאות מערכת העצבים

קומפלקס ויטמין B חיוני לשמירה על הבריאות והתפקוד התקין של מערכת העצבים שלנו. ויטמין B, במיוחד B1, B6, B9 ו-B12 במיוחד, מעורבים בייצור של חומרים שמעבירים אותות בין תאי עצב. הם גם תומכים במעטפת הנמצאת סביב תאי עצב, אשר מאפשרת העברת אותות עצביים יעילה. צריכה מספקת של ויטמין B באמצעות כמוסות יכולה לקדם תפקוד אופטימלי של מערכת העצבים, עוזרת למנוע מצבים כמו נוירופתיה ולשמור על הבריאות הקוגניטיבית הכללית.

 

ייצור תאי דם אדומים

ויטמין B12 ויטמין וחומצה פולית (B9) חיוניים לייצור תאי דם אדומים. ויטמינים אלה חיוניים לסינתזה של DNA, החומר הגנטי של התאים, והם חשובים במיוחד בתקופות של חלוקת תאים מהירה, כגון הריון או אצל אנשים עם מחזור מוגבר של תאי דם אדומים. קפסולות ויטמין B המכילות כמויות נאותות של B12 וחומצה פולית יכולות לעזור לתמוך בייצור של תאי דם אדומים בריאים, למנוע אנמיה ולקדם את בריאות הדם הכוללת. B12 נמוך יכול לגרום ללא מעט בעיות ולכן יש לטפל בעניין בצורה נכונה.

 

מטבוליזם והורדת מתח

ויטמיני B12 מעורבים במטבוליזם של הגוף, שכן הם עוזרים להמיר חומרים מזינים אלה לצורות שניתן להשתמש בהן על ידי הגוף לאנרגיה, צמיחה ותיקון בעיות. בנוסף, כמוסות ויטמין B מסייעות בסינתזה של אנזימי עיכול, ומקלות על פירוק וספיגת חומרים מזינים מהמזון שאנו אוכלים. עיכול תקין ומטבוליזם חיוניים לבריאות הכללית ולחיוניות, וקפסולות ויטמין B יכולות לתמוך בתהליכים אלה. ויטמיני B גם ממלאים תפקיד בוויסות תגובת הגוף ללחץ. הם תומכים בייצור של הורמוני מתח המעורבים בוויסות מצב הרוח. במהלך תקופות של מתח, הביקוש לויטמינים אלה עשוי לגדול, ומחסור יכול להוביל לתסמינים כמו עייפות, עצבנות, וקושי להתרכז. קפסולות ויטמין B יכולות לספק את החומרים המזינים הדרושים כדי לעזור לנהל את הלחץ ולקדם רווחה רגשית.

 

חיוני לשמירה על הבריאות

קפסולות ויטמין B12 חיוניות לשמירה על הבריאות הכללית והרווחה הכללית. הם מספקים דרך נוחה ויעילה כדי להבטיח צריכה מספקת של ויטמיני 12B, אשר מעורבים בתפקודי גוף שונים. מייצור אנרגיה ובריאות מערכת העצבים לייצור תאי דם אדומים וניהול מתח, ויטמינים אלה חיוניים לתפקוד פיזיולוגי אופטימלי. עם זאת, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות לפני תחילת כל תוספי מזון חדשים כדי לקבוע את המינון המתאים ולהבטיח תאימות עם מצבים בריאותיים בודדים או תרופות.

לוגו של הסקירה

ויטמין B12 המקיף ביותר: Super B-Complex

כמוסות אשר כוללות תערובת מקיפה של כל שמונה ויטמיני ה-B החיוניים, כולל B12, מה שהופך אותם לבחירה פופולרית עבור אנשים המבקשים לייעל את צריכת ויטמין B שלהם. המרכיבים הם באיכות גבוהה והקפסולות לא כוללות צבעים מלאכותיים או חומרים משמרים

Super B-Complex
Super B-Complex

Super B-Complex

4.5 15

קפסולות הכוללות את כל ויטמיני ה-B

יתרונות

כל שמונת ויטמיני ה-B בקפסולה אחת

ללא חומרים משמרים

חומרי גלם איכותיים

חסרונות

מעט גדולות

לא לקחת על בטן ריקה

קנה עכשיו ב- Amazon

כמוסות Super B-Complex הן ייחודיות וכוללות תערובת מקיפה של כל שמונה ויטמיני B חיוניים, כך שהן מספקות את מקסימום הערך למשתמש. הן כוללות פורמולה חזקה עם מרכיבים באיכות גבוהה. התערובת תומכת בתפקודי גוף שונים, כולל ייצור אנרגיה, בריאות מערכת העצבים ויצירת תאי דם אדומים. הקפסולות מאפשר שחרור הדרגתי של חומרים מזינים לאורך כל היום, והבטחת אספקה ​​קבועה של ויטמיני B. תכונה זו מועילה במיוחד עבור אלה המעדיפים ספיגה עקבית של חומרים מזינים ורמות אנרגיה מתמשכות.

 

הקפסולות נטולות צבעים מלאכותיים, טעמים וחומרים משמרים ולמרות שהן גדולות יותר, ואין לקחת אותן על בטן ריקה, שכן זה עלול לגרום לכאבי בטן, הן מספקות המון ערך. הן מסייעות להמון אנשים לשמור על חיוניות לאורך היום, ומגיעות כמעט ללא תופעות לוואי. בגלל שהן כל כך מקיפות, הן ממקסמות את השימוש, ובאות בקפסולה אחת מקיפה, ובכך, הן מאפשרות לאנשים לא לקחת כמה ויטמינים שונים לאורך כל היום.

לוגו של הסקירה

ויטמין B12 שהכי מתאים לצמחונים וטבעוניים: B-Vitamin Supreme

כמוסות המתאימות לאנשים המחפשים תערובת חזקה ואיכותית של ויטמיני B בצורת תוסף נוח וקל לשימוש וכולל B12. הקפסולות מספקות שילוב חזק של לא מעט ויטמינים חיוניים, וכוללות גם חומצה פולית לספיגה אופטימלית. מתאים גם לצמחונים וטבעוניים

B-Vitamin Supreme
B-Vitamin Supreme

B-Vitamin Supreme

4.5 15

קפסולה מקיפה המתאימה לצמחונים וטבעונים

יתרונות

משלב כמה ויטמינים ביחד

כולל חומצה פולית

מתאים לטבעוניים וצמחוניים

חסרונות

ריח חזק

יקר

קנה עכשיו ב- Amazon

קפסולות B-Vitamin Supreme הן קפסולות המתאימות לאנשים המחפשים תערובת חזקה ואיכותית של ויטמיני B בצורת תוסף נוח. השילוב של הוויטמינים מאפשר מיקסום של הכמוסה, והיא כוללת גם חומרים כמו חומצה פולית שממקסמת את הספיגה בגוף. היבט חיובי נוסף של הקפסולות הוא התאמתם לצמחונים וטבעונים. הם אינם מכילים מרכיבים שמקורם בבעלי חיים, מה שהופך אותם לבחירה אידיאלית עבורם.

 

הקפסולות הן ללא מילוי נוסף או תוספים מלאכותיים, דבר שחשוב להמון אנשים. לקפסולות יש ריח די חזק והן די יקרות, אך הן מציעות תערובת חזקה וזמינה ביולוגית של ויטמיני B, ולכן הן יודעות לתת ערך אמיתי למשתמש. כאשר לוקחים את הקפסולות האלו נהנים לא רק מאיכות, אלא גם מספיגה מלאה ויכולת לוותר על כדורים אחרים במהלך היום. הקפסולות נותנות ערך לזמן רב ויודעות לספק את הסחורה על הצד הטוב ביותר.

לוגו של הסקירה

ויטמין B12 הנוח ביותר לשימוש: Mega B-Complex

קפסולות  Mega B-Complex מציעות תערובת עוצמתית של ויטמיני B, כולל B12, המתאימות לאנשים המחפשים תמיכה מקיפה לייצור אנרגיה ובריאות כללית. הקפסולה היא ללא גלוטן ומתאימה לאנשים עם מגבלות תזונתיות, ולכן גם לא גורמת לאי נוחות בבטן

Mega B-Complex
Mega B-Complex

Mega B-Complex

4.5 15

קפסולה נוחה לעיכול ומתאימה לכולם

יתרונות

מגביר אנרגיה

ללא גלוטן ולא גורם לאי נוחות

חסרונות

בקבוק ללא סגירה נגד ילדים

טעם לוואי קל

קנה עכשיו ב- Amazon

קפסולות Mega B-Complex הן קפסולות איכותיות המציעות תערובת חזקה במיוחד של ויטמיני B. הן מתאימות בעיקר לאנשים שרוצים לייצר אנרגיה ולשמור על בריאותם הכללית. הקפסולות כוללות תערובת מקיפה של ויטמיני  Megab-Complexוהן כוללות פורמולה חזקה במיוחד הכוללת את כל ויטמיני B החיוניים, כולל B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12. עם הקפסולה הזו, אנשים מקבלים מגוון שלם של ויטמיני B כדי לתמוך בתפקודי גוף שונים, כולל מטבוליזם אנרגיה, בריאות מערכת העצבים, וייצור תאי דם אדומים.

 

היבט חיובי נוסף של כמוסות Megab-Complex הוא הכללת ויטמיני B בצורתם הפעילה. בצורה הזו אפשר לשפר את הזמינות הביולוגית ואת הספיגה שלהם בדם. זה מבטיח כי הגוף יכול לנצל ביעילות את ויטמיני B עבור יתרונות מרביים. בנוסף, כמוסות אלה הן ללא גלוטן, מה שהופך אותן מתאימות לאנשים עם מגבלות תזונתיות ספציפיות או רגישויות בבטן. הבקבוק אינו מגיע עם סגירה בפני ילדים, כך שחשוב להיזהר ובנוסף, יש לה מעט טעם לוואי, אך אלו דברים שקל להתמודד איתם, ומדובר בקפסולה נהדרת ובריאה במיוחד.

לוגו של הסקירה

ויטמין B12 הכי מדוד: B-50 Complex

כמוסות B-50 Complex מביאות איתן שילוב מאוזן של ויטמיני B, כולל B12, כך שהן מתאימות לאנשים המחפשים תוסף בעל עוצמה בינונית ולא אינטנסיבי מדי. הקפסולה משחררת את החומרים בצורה מדודה לאורך כל היום ומתאים לאנשים עם רגישות לגלוטן

B-50 Complex
B-50 Complex

B-50 Complex

4.5 15

קפסולות מדודות לשימוש לא אינטנסיבי

יתרונות

תערובת מתונה

שחרור ממושך של חומרים

מתאים למי שלא צורך גלוטן

חסרונות

כולל אלמנטים מלאכותיים

קפסולות לעיתים נשברות

קנה עכשיו ב- KSP

כמוסות  B-50 Complex הן קפסולות מצוינות המציעות שילוב מאוזן של ויטמיני B, אשר מספקות משהו לא אינטנסיבי מדי, אך יותר מתון, המתאים לאנשים המחפשים מינונים לא אגרסיביים מדי. אחד היתרונות הבולטים של הכמוסות האלו הוא כאמור התערובת המאוזנת של הוויטמינים, שמאפשר לאנשים לקבל כמות מספקת של כל ויטמין B, וכן תמיכה בהיבטים שונים של בריאות, כגון מטבוליזם אנרגיה, תפקוד מערכת העצבים, וייצור תאי דם אדומים, וזאת מבלי להעמיס על המערכה.

 

בהשוואה לתוספי ויטמין B בעלי עוצמה גבוהה יותר, הקפסולות האלו מציעות מחיר נוח יותר, עם הרבה מאוד ערך. הקפסולות מתאימות לאנשים המעדיפים מינון נמוך יותר או שיש להם דרישות ספציפיות שאינן מצריכות תוספת עוצמה גבוהה יותר. המינון המתון של ויטמיני B יכול להיות מועיל עבור אנשים רגישים יותר למינונים גבוהים יותר או שיש להם חששות בריאותיים ספציפיים. הקפסולה כוללת אלמנטים מלאכותיים ויכולות לגרום לאי נעימות בבטן. בנוסף, הקפסולות יכולות להישבר, כך שצריכים לשמור עליהם במקום נוח לשימוש. מדובר בקפסולה מצויינת עבור אנשים שמחפשים תוסף זול ואיכותי, במינון נמוך.

לוגו של הסקירה

ויטמין B12 שהכי מתאים לאנשים עם רגישויות: B-Vitamins Plus

כמוסות B-Vitamins Plus מציעות שילוב מקיף של ויטמיני B, כולל B12, אשר מסייעים לשמור על הבריאות באופן יומיומי. הקפסולה מיוצרת בתקן מחמיר ביותר, ומתאים לאנשים שנמנעים מגלוטן, סויה וחלב ביום יום

B-Vitamins Plus
B-Vitamins Plus

B-Vitamins Plus

4.5 15

ייצור בתקן מחמיר והתאמה לכולם

יתרונות

מכיל שורה של ויטמינים חיוניים ומשופרים

מתאים לאנשים עם מגבלות מזון

חסרונות

קפסולות גדולות

יקר

קנה עכשיו ב- אתר החברה

כמוסות B-Vitamins Plus הן קפסולות המביאות איתן שילוב מקיף של ויטמיני B, שמסייעות לבריאות ולרווחה הכללית. הפורמולה המקיפה כוללת מספר רב של ויטמינים, מה שמבטיח מעטפת גדולה של ויטמינים שמסייעים בתפקודים שונים כגון ייצור אנרגיה, בריאות מערכת העצבים, ומטבוליזם. הקפסולות גם כוללות חומרים מזינים משלימים, כגון נוגדי חמצון או תמציות צמחים, אשר משפרים עוד יותר את היתרונות של ויטמיני B. שילוב זה יכול לספק השפעות סינרגטיות ולתמוך בבריאות הכללית ובחיוניות.

 

הקפסולות נספגות בקלות על ידי הגוף, כך שאנשים יכולים לקבל את היתרונות המקסימליים של התוסף, גם אם יש להם חששות ספיגה ספציפיים או ליקויים. הקפסולות מתאימות לאנשים עם הגבלות תזונתיות, כפי שהוא ללא גלוטן, סויה, חלב, ולמעשה, כל אחד יכול לצרוך אותן בקלות. הן מעט גדולות וקשות לבליעה, וכן מעט יקרות, אך הן נותנות ערך נהדר עבור כל אחד שרוצה לקבל בוסט של אנרגיה לגוף במהלך היום, עם מינימום חסרונות.

איך בחרנו ויטמין B12 מומלץ מבין מאות הוויטמינים בשוק

שאלה מעולה! אז בחירה של ויטמין B12 זו באמת משימה לא פשוטה. גם כי יש מלא וויטמינים וגם כי התשובה היא – שזה תלוי.

תלוי בתקציב, תלוי בשימוש, תלוי בדרישות הגוף שלכם, תלוי במותג – ותלוי בעוד מגוון רחב של פרמטרים נוספים שאת כולם כמובן בדקנו. סקרנו מאות מוצרים, חלקם בשימוש אישי, חלקם דרך נתונים אותם אספנו מפלטפורמות אינטרנטיות שונות והגענו למסקנות המוצגות כאן.

סיכום

איך בוחרים ויטמין B12 המתאים ביותר לכם?

ויטמין B הוא קבוצה של חומרים מזינים החיוניים לבריאות הכללית שלנו ורווחתנו. עדיף לקבל את הויטמין בצורה טבעית, אך כאשר צריכים לצרוך אותו בצורה יזומה, חשוב לבחור כמוסת ויטמין B מתאימה. כדי לעזור לך לקבל החלטה מושכלת, הנה כמה גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת כמוסת ויטמין B שכוללת גם B12. חוסר בויטמין B12 יכול לפגוע מהותית ברמת האנרגיה ולכן חשוב לבחור נכון.

 

לזהות את הצרכים שלך 

בראש ובראשונה, יש לקבוע למה אתם בכלל צריכים לקחת קפסולת ויטמין B. האם אתם רוצים לתחזק את הגוף באופן כללי, או שיש לכם בעיות בריאות ספציפיות או ליקויים בגוף? לוויטמינים שונים של B יש פונקציות ויתרונות שונים. לדוגמה, B12 חיוני לייצור אנרגיה, בעוד B6 תומך במערכת העצבים. זיהוי הצרכים יעזור לכם לבחור כמוסה שמתאימה ספציפית לבעיות הבריאות שלכם.

 

תרכובת

חשוב מאוד לחפש אחר קפסולה המספקת תערובת מקיפה של ויטמיני B, כולל B1 (תיאמין), B2 (ריבופלבין), B3 (ניאצין), B5 (חומצה פנטותנית), B6 (pyridoxine), B7 (ביוטין), B9 (חומצה פולית), ו B12 (קובלמין). כל אחד מהויטמינים האלה ממלא תפקיד ייחודי בגוף, ושילוב מאוזן מבטיח יתרונות מרביים. כך למשל, קפסולות SuperB-Complex הן המקיפות ביותר, ו- B-50 Complexהן אמנם פחות מקיפות, אך מביאות יתרונות אחרים. לגבי מתי לקחת B12 חשוב מאוד להתייעץ עם רופא ולהבין את הדיאטה שלכם כדי למצוא את הזמן האידיאלי.

 

מינון ואיכות

המינון של ויטמיני B המסופקים בכל כמוסה הוא חשוב מאוד. יש לוודא כי המינון עונה על הצרכים האישיים שלכם. עבור תחזוקה בריאותית כללית, מינון נמוך יותר עשוי להספיק, בעוד ליקויים בריאותיים ספציפיים עשויים לדרוש מינונים גבוהים יותר. בנוסף, תמיד עדיף לחפש מותגים בעלי מוניטין אשר עומדים בתקני ייצור מחמירים ובבדיקות של צד שלישי. זה מבטיח כי הכמוסות חופשיות ממזהמים, כגון מתכות כבדות או תוספים מזיקים. 

 

אלרגניות ומוגבלות

הרבה מאוד מהכדורים הללו כוללים חומרים כמו גלוטן, חלב, סויה וכו', כדי לווסת טעמים. כאמור, חשוב מאוד לשים לב לאריזה ולהבין מה הקפסולה כוללת. כך למשל, MegaB-Complex מתאימה לאנשים עם רגישות לגלוטן, ו- B-Vitamins Plus למעשה מתאימה לכולם, שכן היא גם לא כוללת תוספי חלב וסויה. אם יש לכם אלרגיות ידועות או הגבלות תזונתיות, חשוב לעיין במידע על האלרגן המסופק על האריזה. ודאו כי הקפסולה היא ללא אלרגנים נפוצים, כגון גלוטן, סויה, חלב, או כל חומר אחר שיכול להזיק לכם.

 

הנכונה ביותר עבורכם

אלמנט המחיר הוא כמובן חשוב ויש קפסולות יקרות יותר לעומת קפסולות זולות. הקפסולות הן בטוח לא מזיקות ולכן, חשוב להגדיר את הצרכים ולקנות את הקפסולה המתאימה לכם, בתקציב הנכון לכם. אמנם חשוב לתעדף איכות, אך מציאת קפסולה המציעה ערך טוב עבור ההשקעה זה גם כן דבר נכון. בסופו של דבר, בחירת כמוסת ויטמין B הנכונה כרוכה בהערכת הצרכים הספציפיים שלכם, בדיקת ההרכב והצורות של ויטמיני B, הערכת המינון והמחיר. רק כך תוכלו לקבל את הערך הטוב ביותר לבריאות שלכם.

שאלות ותשובות על ויטמין B12 מומלץ

למה B12 חשוב?

B12 חשוב לשמירה על הבריאות הכללית והרווחה הכללית, זה הכרחי לתפקוד תקין של מערכת העצבים, ייצור של תאי דם אדומים, וסינתזה של B12. DNA גם מסייע בהמרת מזון לאנרגיה וממלא תפקיד בשמירה על מערכת חיסונית בריאה.