אורגנית: סקירת 5 אורגניות מומלצות (מעודכן 2024) | Finder – קונים חכם יותר

האורגניות המומלצות ביותר לאוהבי המוסיקה שביניכם.

icon pos_1

ניתחנו

11 סקירות

ו-

1265 ביקורות

בתחום

מוסיקה

i

מה זה אומר?

הסקירות שלנו מתבססות על איסוף של מאות סקירות מאתרים בינלאומיים ובחירת המוצרים הטובים ביותר בהתאמה לישראל

מידע נוסף על אורגנית מומלצת

האורגניות המומלצות ביותר יכולות להיכנס לשתי קטגוריות עיקריות: חובבני ומקצועי, מה שמכסה הכל החל מילדים שרוצים את האורגניות הטובות ביותר למתחילים כדי לחקור את תחום המוסיקה דרכן, עד מוזיקאים מקצועיים שמחפשים מקלדת all-in-one אותה הם יכולים לקחת בקלות להופעות.

נכתב ע״י

נועם בן חיים

כותב: נועם בן חיים

כותבת וסוקרת עקשנית, מחפשת רק את הטוב ביותר ללא פשרות. חובבת יוגה, בעלי חיים וגלידה.

שלוש הבחירות הכי מומלצות שלנו

האורגניות הטובות ביותר מגיעות במגוון של גדלים ומחירים, לכן מציאת האורגנית הטובה ביותר לצרכים שלכם עשויה להיות לא הכי פשוטה, לפחות לא בהתחלה. אבל אין לכם מה לדאוג, מפני שאנחנו עשינו את המחקר עבורכם ומצאנו את הדגמים המומלצים ביותר בכל קטגוריה, למקצוענים ולמתחילים.

לוגו של הסקירה

הטובה ביותר לביצועים יוקרתיים: Korg Pa700

הדגם הלא יקר הזה מסדרת ה-Pa של חברת Korg היוקרתית מציע דיל שווה המשלב בין מחיר למאפיינים. כשלעצמה, ה-Korg Pa700 מספקת מגוון רחב של יתרונות שתוכלו ליהנות מהן, במחיר לא רע בכלל.

Korg Pa700

4.5 15

אורגנית אלקטרונית שתיתן לכם ביצועים נהדרים במחיר טוב

יתרונות

מסך מגע צבעוני בגודל 7 אינץ’, רמקולים שממלאים את החדר, סגנונות שניתנים לשדרוג.

חסרונות

כבדה.

קנה עכשיו ב- דיאז
קנה עכשיו ב- shechter music
קנה עכשיו ב- music zol

מאחורי מסך המגע הצבעוני בגודל 7 אינץ’ תוכלו למצוא 1,700 צלילים איכותיים ו-370 סגנונות יצירה שיעזרו לכם להתחיל – אבל לאורגנית הזו יש טריק מרשים בשרוול והיא היכולת להשתדרג. אתם יכולים להוריד ולייבא עוד סגנונות מדגמי ה-Pa היוקרתיים יותר, וגם מדגמי צד שלישי שחולקים באינטרנט, באמצעות USB.

ולנושא אחר, ה-DNC (Defined Nuance Control) מוסיף תחושה אותנטית לצלילי כלים אקוסטיים, מה שמאפשר לביצועים שלכם להישמע מציאותיים יותר. ה-Style Creator ממיר קבצי MIDI לסגנונות חדשים, יש גם נגן mp3 מובנה עם כלי להסרת קול ואתם גם תוכלו למצוא יוצר KAOSS אוטומטי MIDI FX עם יותר מ-65 הגדרות קבועות מראש.

לוגו של הסקירה

הטובה ביותר מבחינת מחיר: Casio CT-X700

נקודת הכניסה לסדרת ה-CT-X האחרונה של אורגניות אלקטרוניות ניידות של Casio, ה-Casio CT-X700 נהנית ממנוע הסאונד AiX (Acoustic Intelligent Expression) שפותח במיוחד עבור סדרת ה-CT-X, ומייצג שיפור משמעותי לעומת דגמי ה-CT הקודמים.

Casio CT-X700

4.5 15

דגם טוב במחיר עוד יותר טוב

יתרונות

מפרט נהדר למחיר, יציאת AUX ומשטח מיוחד לסמארטפון.

חסרונות

אין בקרת עוצמת קול אישית עבור צלילים מרובדים, ממשק משתש מעט מורכב.

קנה עכשיו ב- shechter music
קנה עכשיו ב- לבמה
קנה עכשיו ב- Amazon

מתוך 600 הטונים הנוצרים על ידי ה-AiX, צלילי הפסנתר הדינמי, אורגן, מיתר וסינתיסיזר הם הצדדים החזקים של ה-Casio CT-X700, ויש לכם מאגר גדול של כלי נגינה מכל העולם שתוכלו לחקור. תוכלו גם למצוא 195 מקצבים מתוכנתים מראש עם וריאציות שונות ומילויים, 110 שירי דמו ו-50 תרגילי אימון באורגנית.

ניתן להוסיף שכבת קולות כפולה ולפצל את הקלידים. יש מקליט שירים נחמד ו-32 חריצי זיכרון לאחסן הגדרות משתמש כהגדרות מוגדרות מראש ומותאמות אישית. ה-Casio CT-X700 יכולה לפעול באמצעות כבל ראשי, 6 סוללות AA או באמצעות USB, ויציאת ה-AUX מאפשרת לכם לנגן שירים תוך כדי עם הסמארטפון ולהניח אותו על משטח שעוצב במיוחד עבורו.

לוגו של הסקירה

הטובה ביותר למי שמחפש משהו מיוחד: Roland GO:KEYS

ה-Roland GO:KEYS היא אורגנית כיפית, קומפקטית וניידת, עמוסה ביותר מ-500 צלילים איכותיים הנובעים ממנוע Juno DS של Roland. עם תפעול אלחוטי לחלוטין על ידי בטריות ואודיו בלוטות’/MIDI, ה-GO:KEYS מאפשרת לכם לשלוט במכשירי MIDI באופן אלחוטי או שאתם יכולים שהשתמש בזה כדי לשמוע את המוסיקה האהובה עליכם באמצעות הרמקולים המובנים ואז לנגן יחד הם השירים הללו.

Roland GO:KEYS

4.5 15

אורגנית נהדרת עם עיצוב מעניין ושונה

יתרונות

יכולות בלוטות’, קומפקטית וניידת, קלידים עם טקסטורה שדומה מאוד לשנהב.

חסרונות

בקרת ביצועים הפכפכה.

קנה עכשיו ב- דיאז
קנה עכשיו ב- shechter music

פונקציית ה-Loop Mix שונה משיטות הסידור האוטומטי המקובלות, כך שאתם משלבים לופים כדי לבנות שירים על ידי כך שאתם פשוט מנגנים תווים על האורגנית האלקטרונית. כל קליד באוקטבה הראשונה מפעיל לופ תוף אחר בסגנון שבחרתם, אחריו מגיע החלק של הבס, הבא בתור בוחר שני חלקי אקורד שונים ואתם יכולים לערבב ולהתאים בין כל הכלים.

בנוסף, תוכלו למצוא רצועות בקרת ביצועים הניתנות להחלפה בין פילטר הצמצום לחוזר התווים FX או בין עיקול הצליל למודולציה. במקום אחר לגמרי על ה– Roland GO:KEYS יש מקליט שירים מובנה של 30,000 תווים עם יציאת USB – וכל זה עטוף ומגובה באיכות הבנייה של חברת Roland האגדית.

לוגו של הסקירה

היוקרתית ביותר: Yamaha Genos

הממשיכה של סדרת ה– Tyros האהובה מבית Yamaha הכוללת אורגניות יוקרתיות היא ה-Genos, אשר מצדיקה את המחיר שעלול לגרום לכם לדמוע מעט עם סאונד שלא נשמע אצל שום אורגנית אחרת בשוק. מלבד המחיר, הדבר העיקרי שמפריד אותה מהאורגניות האחרות בסקירה שלנו הוא חוסר הרמקולים המובנים – באורגנית הזו אין רמקול מובנה משום סוג ואתם צריכים לחבר אותה לסט רמקולים נפרד, PA או פשוט להשתמש באוזניות.

Yamaha Genos

4.5 15

האורגנית למי שמחפש את הטוב ביותר אבל גם מוכן לשלם עליו

יתרונות

סאונד אמיתי כל כך, מאפייני סידור מתקדמות.

חסרונות

אין רמקולים מובנים, יקרה מאוד.

קנה עכשיו ב- דיאז
קנה עכשיו ב- כלי זמר

תכונות הסאונד המתקדמות שלה מרמזות שה-Yamaha Genos היא האורגנית הטובה ביותר לכותבי שירים, מפיקים, מלחינים ומבצעים מקצועיים, וזה מתבטא באיכות ובכמות העצומה של אלפי הצלילים המובנים באורגנית. בינתיים, התחכום והגיוון של 550 הסגנונות הזמינים לכם משופרים פלאים לעומת אלו שתוכלו למצוא ב– Tyros.

עם עושר של מאפיינים מתקדמים כגון ידיות ומחוונים הניתנים להקצאה וייעוד, הרמוניית קולות ופונקציית ווקודר (סוג של סינתסייזר), הקלטת אודיו והגדרות מראש רהוטות במיוחד, הביטוי "רוח וצלצולים" יכול לייצג נאמנה את ה-Yamaha Genos. מדובר בדוגמה ראויה למשפט "אתה מקבל מה שאתה משלם".

סיכום

מה לחפש באורגנית מומלצת?

אם אתם מתחילים במסע קניות לאורגנית חדשה, כדאי שתכירו כמה מאפיינים ומונחים בסיסיים, יחד עם כמה מתקדמים אותם תמצאו בדגמים היקרים יותר. אז מה יש לקחת בחשבון כאשר בוחרים אורגנית?

קלידים

כאשר זה מגיע למספר הקלידים, החלטנו ש-61 קלידים הם הקריטריון האופטימלי בסקירת האורגניות הטובות ביותר שלנו. דגמים אלו עם 5 אוקטבות הם הגודל הנפוץ ביותר לאורגניות מסוג זה, מה שנותן מקום לניגון רציף בשתי ידיים.

במונחים של גודל קליד, רוב הכלים שבסקירה שלנו כוללים גלידים בגודל מלא, זאת אומרת באותו גודל של קלידי פסנתר. קלידים בגודל מלא הם לרוב הסוג הטוב ביותר ללמוד עליו, היות והכישורים שלכם יוכלו להיות מומרים בקלות אם אי פעם תחליטו לנגן על פסנתר במקום על אורגנית.

חיבור לאוזניות

אם אתם לא רוצים להטריד אף אחד בזמן שאתם מנגנים, חיבור לאוזניות הוא בגדר חובה באורגנית הבאה שלכם. החיבור מאפשר לכם לשמוע מוסיקה מבלי להפריע לשכנים.

פלט רמקול

רמקולים מובנים הם מאפיין חיוני באורגניות. כלל אצבע, ככל שפלט העוצמה של המגבר המניע את הרמקולים גבוה יותר, כך הצליל חזר יותר. אז אם אתם מחפשים סאונד שממלא את החדר מבלי שתצטרכו לחבר את האורגנית למערכת רמקולים חיצונית, רמקולים חזקים עשויים להיות חשובים בקניה שלכם.

אם לא, האורגנית הביתית הממוצעת מגיעה עם זוג רמקולים עם פלט של בין 2-5W, מה שיכול להספיק לחלוטין לשימוש ביתי.

רגישות למהירות ועוצמה

אורגנית רגישה למהירות ועוצמה תגיב באופן דינמי לנגינה שלכם, כך שנגינה עדינה תיצור תווי שטים ונגינה כוחנית תיצור צלילים חזקים יותר. בלי זה, הצליל נשאר באותו הווליום לא משנה כמה חזק תנגנו, לכן רגישות למהירות ולעוצמה היא חיונית אם אתם רוצים להוסיף מידה כלשהי של אקספרסיביות לנגינה שלכם.

פוליפוניה מקסימלית

הפוליפוניה המקסימלית של אורגנית היא מדד של כמה תווים יכולים להתנגן בבת אחת מבלי לחתוך בפתאומיות את התווים כאשר אתם מנגנים. אתם עשויים לא לחשוב על כך כבעיה, היות ויש לכם רק 10 אצבעות לנגן איתן בכל זמן נתון, אבל באורגניות מסוג זה שכוללות מאפיינים מתוחכמים של ליווי אוטומטי, כל צליל שהאורגנית מפיקה נספר לקראת הפוליפוניה המקסימלית.

אז זה כולל צלילי תיפוף והקשה, בס וקולות אקורד אוטומטיים, יחד עם כל דבר שאתם עשויים לנגד בנוסף! כך שככל שהפוליפוניה המקסימלית גבוהה יותר, כך העיבוד שהאורגנית שלכם תהיה מסוגלת להתמודד איתה יהיה מורכב יותר.

שאלות ותשובות על אורגנית מומלצת

כמה עולה אורגנית ממוצעת?

מחיר אורגנית ממוצעת עולה בין 1,000 ל-4,500 ש"ח, כאשר האורגנית היוקרתית ביותר המופיעה בסקירה שלנו מגיעה גם ל-20,000 ש"ח. אתם יכולים למצוא כמובן אורגניות בפחות מ-1,000 ש"ח, אבל הן לא בהכרח יהיו מומלצות ויספקו את האיכות שאתם מחפשים.

איזה גודל קלידים הכי מומלץ?

הגודל המומלץ ביותר לקלידים של אורגנית הוא גודל מלא – זאת אומרת, גודל של קלידי פסנתר. אלו הקלידים המומלצים ביותר ללמידה והם גם מאפשרים מעבר חלק בין קלידי אורגנית לקלידי פסנתר.

עדיף אורגנית אלחוטית או חוטית?

רוב המקלדות המופיעות בסקירה ניתנות להפעלה גם באופן אלחוטי (על ידי בטריות) וגם באופן חוטי עם כבל ראשי או USB, כך שבמקרה הזה אתם יכולים ליהנות משני העולמות.