ספק אינטרנט מומלץ: 4 ספקי אינטרנט מומלצים ביותר | Finder

בעידן בו האינטרנט הפך לאמצעי התקשורת העיקרי כמעט בכל היבט בחיינו, ישנה חשיבות רבה ולעיתים אף קריטית לאיכות החיבור ולמהירותו. שני מאפיינים חשובים אלו נקבעים ומושפעים משני גורמים עיקריים: האחד הינו תשתית האינטרנט והשני הינו הגוף האחראי להעברת כל המידע והנתונים, לעבד אותם ולתרגם אותם למה שאנו רואים על המסך – זהו ספק האינטרנט. 

icon pos_1

ניתחנו

12 סקירות

ו-

156 ביקורות

בתחום

תקשורת

i

מה זה אומר?

הסקירות שלנו מתבססות על איסוף של מאות סקירות מאתרים בינלאומיים ובחירת המוצרים הטובים ביותר בהתאמה לישראל

מידע נוסף על ספקי אינטרנט מומלצים

ספק ותשתית אינטרנט הינם שני מושגים המוכרים לרובנו, אך עם זאת ההבדל ביניהם לעיתים אינו ברור. בטרם נפנה להסביר על ספק האינטרנט, חשוב להבין את ההבדל.

 

תשתית האינטרנט הינה למעשה השרתים, החוטים והסיבים האופטיים העוברים ברחבי הארץ והעולם ויוצרים את הבסיס לחיבור בין כולם. ספק האינטרנט הוא זה שמבצע את החיבור בין כל משתמש קצה אל התשתית ומאפשר את השימוש בה. כדי להסביר זאת בפשטות, ניתן להקביל את תשתית האינטרנט לרשת כבישים המחברת בין ערים שונות בעוד שספק האינטרנט הינו הרכב באמצעותו תוכלו לנסוע על אותם כבישים. 

 

אז מהו ספק אינטרנט ומה תפקידו? כיצד משתלב תפקידו של ספק האינטרנט עם זה של תשתית האינטרנט? מהם מאפייני ספק האינטרנט וכיצד לבחור ספק אינטרנט מומלץ ואיכותי? ריכזנו עבורכם את כל מה שחשוב לדעת על ספק האינטרנט ומאפייניו.

נכתב ע״י

אושר טבח

כותב: אושר טבח

טכנאי מחשבים/איש מעבדה בעל העסק "אושר מחשבים" שפועל משנת 2000 ומספק פתרונות מחשוב עד הבית

3 ספקי אינטרנט מומלצים

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

אז מיהו ספק האינטרנט?

ספק האינטרנט כשמו כן הוא: זהו הגורם האחראי לספק את האינטרנט לכל גולשי האינטרנט (המכונים "לקוחות קצה"), תוך "רכיבה" על תשתית האינטרנט. ספק האינטרנט הוא זה שמעביר את כל הנתונים (המידע) שנשלחים מאתר האינטרנט או מהשרת שאליו משתמש הקצה גולש ועד למכשיר בו הוא משתמש (מחשב, טאבלט, טלפון נייד וכו'), באמצעות תשתית האינטרנט אליה המשתמש מחובר.

 

מעבר לתפקידו כמעביר הנתונים, ספק האינטרנט אחראי גם על תרגומם של נתונים אלו. המידע המועבר ברשת מועבר באותות בינאריים (המסומנים בספרות 0 ו – 1) ואת אותות אלו הספק מתרגם למידע ויזואלי המוצג לגולש בנקודת הקצה ושאותו מסוגל המשתמש לראות ולהבין.

 

כך, גולשים המשתמשים בשירותיו של ספק שאינו איכותי, עלולים לחוות גלישה איטית, ניתוקים ובעיות נוספות במהלך הגלישה הפוגמות בסופו של דבר בחוויית הגלישה ועלולות לגרום לפגיעה בפעילות הגולש כשמדובר בגלישה למטרות פנאי וחמור מכך – כשמדובר בגלישה למטרות עבודה ועסקים. עם זאת, גם לתשתית כאמור השפעה על איכות הגלישה, שכן ככל שהתשתית טובה ואיכותית יותר, כך גם אופן העברת המידע יהיה מהיר יותר ואף בטח יותר.

 

באופן זה, נדרש עד לא מזמן מכל מי שמעוניין ליהנות מיכולת גלישה באינטרנט, לרכוש הן שירות של שימוש בתשתית האינטרנט והן שירות של ספק אינטרנט. בהתאם, על הלקוח היה מוטל להתנהל מול שתי חברות, הנותנות שני שירותים נפרדים. החל משנת 2022, הפרדה זו בין שירותי ספק ותשתית הופסקה ועל חברות התקשורת הוטל להציע חבילות הכוללות ספק ותשתית. כך, הלקוחות יכולים ליהנות משירות אינטרנט המספק כולו על ידי חברה אחת וחשוב לא פחות – ממחירים משתלמים יותר ומשירות ותמיכה טובים יותר, המרוכזים אצל חברה אחת. 

 

סרטון הומוריסטי של משרד התקשורת על איחוד הספק והתשתית

 

ספקי אינטרנט בישראל

בישראל פועלות כיום מספר חברות ספקיות אינטרנט, כאשר חלקן וותיקות ומספקות את שירותיהן למאות אלפי לקוחות, בעוד אחרות וותיקות פחות ומשרתות עשרות אלפי לקוחות. להלן ספקיות האינטרנט הבולטות בישראל:

לוגו של הסקירה

ספקית אינטרנט וותיקה ומובילה - חברת פרטנר

פרטנר הינה אחת מחברות התקשורת הוותיקות והמובילות בארץ, אשר נכון לתחילת שנת 2023 מחזיקה בנתח של כ – 23% משוק משתמשי האינטרנט בארץ. 

ספק אינטרנט פרטנר

4.5 15

יתרונות

חברה וותיקה

תשתיות מתוחזקות המאפשרות גלישה מהירה ביותר

קנה עכשיו ב- אתר החברה

החברה הינה קבוצת תקשורת, המפעילה גם רשת סלולרית תחת אותו המותג ותחת המותג 012 mobile ונודעה בעבר גם בשם המותג הבינלאומי Orange. כמו כן, גם 012 כספקית אינטרנט (אשר נודעה בעברה בשם "אינטרנט זהב") הינה אחת החברות בשליטת הקבוצה. בנוסף, השיקה פרטנר בשנת 2017 את פרטנר TV ובכך נכנסה גם לשוק הטלוויזיה הישראלי.

 

החברה, המחזיקה כאמור גם בתשתיות סלולריות, משקיעה רבות בתשתיות האינטרנט שלה על מנת לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר ולהתאים את איכות הגלישה לדרישות הגולשים של ימינו. הגלישה באינטרנט של לקוחות החברה מתבצעת באמצעות כבלים תת ימיים, המאפשרים גלישה מהירה במיוחד 24/7. מהירויות הגלישה המוצעות תלויות בחבילה הנרכשת על ידי המשתמש, כאשר המהירות המקסימלית המוצעת לאינטרנט הביתי על ידי החברה מגיעה כיום עד ל 200Mb.

 

כמו כן, החברה מחזיקה צוותי שירות לקוחות הפרוסים ברחבי כל הארץ וזמינים לסייע ולתת מענה טלפונית, בצ'אט, בהודעות ובאפליקציה הייעודית של החברה.

לוגו של הסקירה

ספק אינטרנט מבית ענקית התקשורת - סלקום

סלקום הינה ענקית תקשורת אשר החלה את דרכה כמפעילת סלולר, אשר נוסדה בשנת 1994 ובמרוצת השנים נכנסה גם לשוק האינטרנט (בשנת 2011 קנתה את נטוויז'ן ומיזגה אותה לתוכה) ואף לשוק הטלוויזיה – תחת המותג סלקום TV.

ספק אינטרנט סלקום

4.5 15

יתרונות

ענקית תקשורת

שימוש בסיבים אופטיים לגלישה מהירה ביותר

קנה עכשיו ב- אתר החברה

כיום, החברה מעניקה שירותי אינטרנט – הן שירותי ספק והן שירותי תשתית על גבי סיבים אופטיים. טכנולוגיה זו בה משתמשת החברה והמאפשרת העברת מידע במהירויות גבוהות במיוחד, מעניקה לגולשים קצב הורדה של עד 2.5GB ומהירות העלאה המגיעה ל 250MB. כך, מאפשרת החברה לגולשי האינטרנט המשתמשים בשירותיה, חוויית גלישה חלקה ואיכותית בעת השימוש במכשירים התומכים בכבל הרשת או בחיבור ה – WiFi. 

 

כמו כן, החברה מציעה גם נתב מתקדם המאפשר גלישה במספר מכשירים במקביל, כמו גם אפשרות לניהול רשת אורחים או רשת נפרדת למכשירי IoT חכמים הנמצאים בשימוש דיירי הבית.

 

לרשות לקוחות החברה עומדים צוותי שירות לקוחות הזמינים טלפונית, במרכזי השירות ובווטסאפ, למתו מענה בנושאים בנוגעים לשירות, תמיכה וטיפול בתקלות.

לוגו של הסקירה

הוט נט - ספק אינטרנט בעל ציוד מתקדם

הוט הינה חברת תקשורת וכבלים ישראלית, המספקת כיום שירותי טלוויזיה, אינטרנט וטלפוניה. את דרכה התחילה החברה כספקית שידורי טלוויזיה בכבלים אשר בשלב מסוים ריכזה בתוכה את מיזוג החברות ששלטו בשידורי הכבלים בתחילת שנות ה – 2000: "תבל דיגיטל", "ערוצי זהב" ו"מתב דיגיטל".

ספק אינטרנט הוט נט

4.5 15

יתרונות

ציוד אינטרנט ביתי מתקדם

תשתית סיבים אופטיים

קנה עכשיו ב- אתר החברה

במרוצת השנים התפתחה החברה גם לתחום הטלפוניה וקבוצת הוט כללה את הוט מערכות תקשורת – מפעילת הטלוויזיה בכבלים ואת HOT טלקום – מפעילת הטלפון הקווי ותשתית האינטרנט על הכבלים. חברת הוט נט (HOTnet), ספקית האינטרנט, מהווה גם היא חלק מקבוצת HOT והינה בבעלותה של חברת הוט תקשורת בע"מ.

 

כיום, מציעה החברה שירותי אינטרנט מבוססי טכנולוגיית הסיבים החדשה, הנקראת HOT FIBER ומציעה תשתית FYBER המאפשרת מהירות גלישה של עד 1000 מגה, הודות לשימוש בסיבים אופטיים. כמו כן, מציעה החברה נתב מתקדם בתקן WiFi 6 – AX המעניק גלישה יציבה במיוחד ובשילוב עם מהירות הגלישה יוצר חוויית גלישה ברמה גבוהה, המתאימה במיוחד לצרכי גיימינג, גלישה במכשירים רבים במקביל ולביצוע שיחות זום ווידאו יציבות.

לוגו של הסקירה

בזק בינלאומי ספקית אינטרנט שהיא מעצמת תקשורת

בזק בינלאומי הינה חברת תקשורת המספקת כיום שירותי אינטרנט, טלפוניה בינלאומיים ושירותי IT. החברה הוקמה על ידי חברת בזק לשם ריכוז תחום הטלפוניה הבינלאומית והתפתחה תוך מיזוג חברות נרכשות לתוכה ובהן מיזוג חברת "אקטקום" בשנת 2007, אשר סיפקה שירותי אינטרנט.

ספק אינטרנט בזק בינלאומי

4.5 15

יתרונות

מעצמת תקשורת

שירותים משלימים 

חבילות ספק ותשתית איכותיות ומהירות

קנה עכשיו ב- אתר החברה

מכאן המשיכה החברה את דרכה גם בתחום זה, עד להשלמת הנחת כבל התקשורת התת ימי בשנת 2012, בין ישראל למערב אירופה, עם קיבולת גבוהה במיוחד של יותר מ – 7 טרה ביט לשניה, אשר אפשר למשתמשים העברת נתונים במהירויות גבוהות של עד 100 ג'יגה ביט. בהמשך, פנתה החברה לספק גם שירותי ענן ואף נכנסה לשוק הטלוויזיה, עם שיווק שירות StingTV של חברת YES. כיום, מעניקה החברה שירותים נוספים ובהם הגנות סייבר ללקוחות פרטיים, שירותי תקשוב ומחשוב לעסקים ואף מחזיקה ברשת חוות השרתים הגדולה בישראל.

 

חבילות האינטרנט של החברה, המבוססות על תשתית הסיבים, כוללות מהירויות גלישה גבוהות של עד 1GB, שירותי הגנת סייבר ומגוון פתרונות משלימים לשיפור איכות הגלישה בבית ובהם נתבים מתקדמים, מגדילי טווח, חבילות המותאמות לגיימרים, פתרונות אבטחת גלישה לקהל הצעיר ופתרונות הגנה למחשבים המחוברים לרשת הביתית.

סיכום

כך תבחרו ספק אינטרנט מומלץ

שירות האינטרנט הינו כידוע אחד השירותים הבסיסיים בימינו הנדרשים כמעט בכל בית אב ובכל בית עסק. על מנת ליהנות מהשימוש באינטרנט נדרשת כאמור בחירה בספק אינטרנט, אשר יאפשר לנו את החיבור לתשתית האינטרנט ואת יכולת השימוש בה. לבחירה זו משמעות רבה וכפי שאין אנו מקלים ראש בבחירתו של כל שירות אחר החיוני לשם התנהלותנו היומיומית הן בבית והן בעבודה, כך יש לנהוג גם בעת הבחירה בספק האינטרנט.

 

חשוב לזכור כי בחירה בספק נכון תאפשר לכם ליהנות מאינטרנט מהיר ואיכותי ובחוויית גלישה אופטימלית, בעוד בחירה בספק שאינו עומד בסטנדרטים המקובלים והנדרשים כיום, עלולה להפריע ואף לפגוע בפעילות הגלישה.

 

להלן מספר טיפים ועצות לבחירה בספק האינטרנט הטוב ביותר עבורכם והמתאים ביותר לצרכיכם:

 

תשתית

על מנת ליהנות מיכולת גלישה באינטרנט נדרשים כאמור הן תשתית אינטרנט והן ספק. כיום, בעת התקשרות עם ספק אינטרנט, מוצעת גם התשתית ובטרם יצירת הסכם ההתקשרות עם הספק, יש לבחון גם היטב גם אותה.

 

ראשית, עליכם לבדוק מהי התשתית המותקנת באזור מגוריכם. זאת, מכיוון שספק אינטרנט לא יוכל להציע לכם שימוש בתשתית אליה אין לכם יכולת להתחבר בפועל. לכן, אם יצרתם קשר עם ספק אינטרנט המציע חבילות גלישה באמצעות סיבים אופטיים (הנחשבים למתקדמים ביותר כיום), בדקו אם באזור מגוריכם אכן קיימת תשתית מסוג זה ושביכולתו של הספק לחבר אתכם אליה.

 

זכרו שתשתית טובה ככל שתהיה המוצעת על ידי הספק, אינה רלוונטית אם אין ביכולתו לחבר אתכם אליה. כך, לשם הדוגמא, גם אם ספק מסויים מתפאר במהירויות גלישה גבוהות באמצעות הסיבים האופטיים אך באזור מגוריכם מסוגל להציע אך ורק גלישת DSL (טכנולוגיה לתקשורת נתונים דיגיטלית המבוססת על תשתיות הטלפון והנחשבת למיושנת למדי בימינו), יכולותיו לאספקת גלישה מהירה ביותר אינן רלוונטיות אליכם.

 

מהירות

כיום, ספקים המציעים חיבור לאינטרנט המבוסס על שימוש בתשתית סיבים אופטיים, יוכלו להציע מהירות גלישה גבוהה יותר, כמו גם קבלת והעברת מידע אמינים יותר. מכיוון שגלישה מהירה הפכה  לצורך בסיסי, בשל השימוש הבלתי פוסק באינטרנט, הפעילות במספר מכשירים במקביל והצורך בקבלת מידע ונתונים באופן מיידי, החיבור לתשתית המבוססת על סיבים אופטיים הפך לסטנדרט.

 

לכן, בטרם בחירתכם בספק אינטרנט, בדקו מהי מהירות הגלישה המקסימלית אותה הספק מציע (הן מבחינת הורדת נתונים והן מבחינת העלאת נתונים) וודאו שמדובר במהירות שתספק את צרכיכם מבחינת הפעילות המתוכננת, בין אם מדובר בפעילות לצרכי פנאי ובין אם בפעילות עסקית או מקצועית.

 

מהירות הגלישה תכריע בסופו של דבר עד כמה יציבה תהיה פעילותכם ברשת, עד כמה רציפה ועד כמה חלקה מבחינת הורדת והעלאת קבצים ושימוש באפליקציות הרשת השונות (לרבות בשיחות וידאו אשר הפכו לנפוצות ביותר).

 

ראוטר (נתב)

לנתב האינטרנט המסופק לביתכם או לבית העסק, תפקיד חשוב באיכות הגלישה. עליכם לוודא מראש איזה נתב מיועד להינתן לכם ומה מאפייניו ויכולותיו, מהי איכותו, מה טווח הקליטה של המכשיר ובאיזו מהירות גלישה מקסימלית הוא תומך ושאותה מסוגל לספק למכשירים המחוברים אליו (פיזית או באמצעות WiFi).

 

ישנם מגוון סוגי נתבים המוצעים כיום ושניתנים לרכישה גם באופן פרטי, בהתאם לצורך. עם זאת, חשוב לוודא את התאמתם.

 

שירותים נלווים 

כיום, ספקי האינטרנט מציעים חבילות רבות ומגוונות, הכוללות שלל שירותים נלווים ומשלימים. בעת בחירתכם בספק האינטרנט, הקפידו לבדוק מה כוללת החבילה המוצעת ומהן התועלות של השירותים הנלווים המוצעים עבורכם. בין השירותים המוצעים ניתן למצוא שירותי אבטחת מידע (אנטי וירוס ותוכנות הגנה נוספות), שירותי סינון אתרים, חיבור לשירותי טלוויזיה וטלפון, שירותים המותאמים לעסקים וכו'.

 

תמיכה ושירות לקוחות 

בימינו, הנחיצות הרבה בשירות האינטרנט ובתקינותו לאורך כל היום, הן בבית והן בעבודה, מצריכה שימוש בשירותיה של חברה המסוגלת לספק תמיכה איכותית ומהירה בכל מצב בו חיבור האינטרנט נפגע או אף חדל מלפעול. כמו כן, ישנה חשיבות רבה גם לאיכות השירות שניתן בעת הפניה לחברה.

לכן, מומלץ לבחור בספק אינטרנט המציע שירות לקוחות ותמיכה איכותיים, עם שעות פעילות לאורך כל היום, תמיכה מעבר לשעות העבודה, מענה מהיר, זמינות גבוהה ומתן מגוון אפשרויות התקשרות בעת הצורך – כדוגמת התכתבות עם נציג באמצעות צ'אט או באמצעות הוואטסאפ, ללא כל צורך בהמתנה טלפונית.

 

מחיר ומבצעים

כמו ברכישתם של כל מוצר או שירות אחרים, גם בעת בחירה בספק אינטרנט יש להשוות מחירים בין החברות השונות. 

 

בשל התחרות הרבה הקיימת כיום, ניתן למצוא מגוון מבצעים וחבילות המוצעות על ידי הספקים השונים ואף להתמקח על המחירים המוצעים בטרם סגירת העסקה. לכן, הקפידו להשוות בין מספר ספקי אינטרנט ולבחון את המצבעים אותם הם מציעים ואת החבילות השונות, לרכז את ההצעות ואת המפרטים השונים ולבחור את הספק המציע את המחיר האטרקטיבי ביותר והמתאים לתקציבכם.

 

שימו לב כי לעיתים מוצעות חבילות אשר עשויות לכלול שירותים או תוספות שאינם נדרשים מבחינתכם ושהוצאתם מהחבילה עשויה להוזיל את מחירה אף יותר. באותה מידה, ייתכן שהחבילה אינה כוללת את כל הנדרש לכם וגם אם נראית אטרקטיבית מבחינת מחיר, היא לא תשרת אתכם כמצופה וכנדרש. לכן, עברו על מפרט החבילה או המבצע המוצעים לכם ובמידת הצורך התייעצו עם נציג החברה לגבי צרכיכם ומהם הפתרונות המתאימים אותם ביכולתה של החברה להציע.

 

לסיכום – ספק האינטרנט הינו אחד הגורמים המשמעותיים ביותר המשפיעים על מהירות ואיכות חיבור האינטרנט. לכן, בעידן בו חלק ניכר מפעילותנו היומיומית מושפעת מנתונים אלו, יש לוודא כי ספק האינטרנט הנבחר הינו ספק איכותי המסוגל לספק לנו בפועל את מהירות ואיכות החיבור הנדרשים לנו לפעילויות השונות: עבודה ועסקים, פגישות וידאו, גיימינג, צפיה בסדרות וסרטים ועוד.

 

בחינת התאמתו של ספק האינטרנט לצרכיכם פשוטה מאד וכוללת בדיקת ווידוא מספר פרטים פשוטים הנוגעים לספק ובהם: תשתית האינטרנט עליה פועל הספק, מהירות האינטרנט המקסימלית אותה מבטיח הספק, התמיכה ושירות הלקוחות המוצעים, השירותים הנלווים הכלולים בחבילת האינטרנט וכמובן – המחיר.

 

לכן, בטרם בחירתכם בספק האינטרנט הבא שלכם, חשוב שתבינו ראשית מהם צרכיכם מהחיבור לאינטרנט, מהם מאפייניו, שירותיו ויכולותיו של הספק בו אתם מעוניינים ולסיום – האם הם תואמים. 

 

שתהיה לכם גלישה מהירה, יציבה ובטוחה!

שאלות ותשובות על ספקי אינטרנט מומלצים

איך אתם בוחרים את המוצרים או השירותים שיופיעו בסקירה?

שאלה מצוינת!
המוצרים או השירותים שלנו נבחרים לאחר תהליך קפדני של מחקר על ידי צוות הכותבים של האתר. הרשימה מתחילה מאיסוף סקירות בינלאומיות (או ישראליות ממקורות אמינים) ויצירת רשימת המוצרים המובילים על פי סקירות אלו. הצוות קורא את הביקורות ומנסה לייצר רשימה מצומצמת של מוצרים שגם נמכרים בשוק הישראלי. לאחר מכן משוקללות המלצות או דיס המלצות על המוצרים ממקורות ישראליים נוספים ובסוף נוצרת רשימה של המוצרים המומלצים ביותר.
 
בשנה האחרונה אנחנו גם בחלק מהמקרים משתמשים בעצמנו במוצרים, סוקרים אותם בחנויות פיזית ומבצעים בדיקות נוספות.