קיאקים מומלצים – סקירת הטובים ביותר לשנת 2024

 מחפשים קיאק מומלץ? כאן תמצאו את הדגמים המומלצים ביותר של השנה על פי בדיקה של צוות הבודקים המומחים שלנו. 

icon pos_1

ניתחנו

6 סקירות

ו-

45 ביקורות

בתחום

ספורט ופנאי

i

מה זה אומר?

הסקירות שלנו מתבססות על איסוף של מאות סקירות מאתרים בינלאומיים ובחירת המוצרים הטובים ביותר בהתאמה לישראל

מידע נוסף על קיאקים מומלצים

פעילויות הספורט הימיות הפכו בשנים האחרונות לטרנד מעניין מאוד בישראל, ובתוכם, השימוש בקיאקים. הקיאקים הם מהנים מאוד, מהווים פעילות ספורטיבית, וכיום, הם גם קלים מאוד לנשיאה ולתפעול יום יומי. הנה כמה מהקיאקים הטובים והאיכותיים ביותר בישראל.

נכתב ע״י

שירי ברק

כותב: שירי ברק

עורכת וכותבת תוכן מאז שזוכרת את עצמי ועוסקת בזה כמקצוע כבר עוד מעט 15 שנים. מומחית בתחומים רבים אבל העיקריים הם תיירות (בעל הבלוג המראות), ילדים וחובבת מטבח ובישול מושבעת.

שלוש הבחירות הכי מומלצות שלנו

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

השווה מחיר

X

השוואת מחירים למוצר:

4.5 15

הקיץ בישראל הוא קיץ ארוך במיוחד, שמתפרש על פני רוב השנה הקלנדרית, ולכן, מדינתנו הקטנה הפכה למעצמה בכל הנוגע לספורט ימי. הישראלים אוהבים כל מה שקשור לים – מכדורעף חופים, דרך בננות ואבובים ועד לשיט ביאכטה בסטייל. בתוך כך, הספורט הימי האהוב על הישראלים הוא שייט בקיאקים.

 

הקיאקים הם כלי שייט קומפקטיים וניידים, אשר מתאימים גם למים פתוחים וגם לנחלים ופלגים, ואפשר ליהנות מהם בכמה צורות ודרכים. הקיאקים הם מאוד מהנים, יכולים להתאים לשניים ואפילו ל-3 אנשים, והם מהווים בילוי ספורטיבי לכל דבר עבור חובבי האאוטדור. השאלה של הרבה אנשים היא איזה קיאק לקנות, מכיוון שיש הרבה מאוד אפשרויות בשוק, וזה יכול להיות מאוד מבלבל למי שלא מתמחה בתחום.

 

לבצע את הבחירה הנכונה

יש כאמור מגוון רחב של סוגי קיאקים, מפשוטים מאוד ועד מורכבים ומקצועיים. אפשר לקבוע שעבור רוב האנשים, הקיאקים הקשיחים הם פחות פופולאריים מכיוון שהם פחות פונקציונאליים ופרקטיים. הם גם דורשים היערכות מיוחדת כאשר יוצאים איתם לדרך, שכן צריך לקשור אותם לגג הרכב, ולכן, יש כיום אלטרנטיבות איכותיות ביותר.

 

הקיאקים המתנפחים והמתקפלים הם הטרנד העכשווי, והם יכולים לתת מענה איכותי במיוחד גם עבור אנשים עם רכבי פרייבט, ובלי ניסיון רב בניווט והכנה ליציאה למים. הקיאקים נעים בין דגמים ספורטיביים יותר לבין דגמים קשיחים יותר, וכל אחד יכול לבחור את הקיאק המועדף עליו לפי ההעדפות שלו. יש קיאקים חובבניים וקיאקים שהם יותר מקצועניים, ומתאימים לאנשים שיוצאים כמה פעמים בחודש אל המים הפתוחים, או לחילופין, מתחרים בתחרויות.

 

נוחות, קומפקטיות וכיף

בתור משתמש קז'ואלי בקיאקים, שיוצא למים הפתוחים וגם לנחלים, בערך אחת לחודש בתקופת הקיץ, אני צריך נוחות וקומפקטיות ועל כך יש בטקסט הזה דגש. לא מדובר בקיאקים שצריכים להיות הכי מהירים או הכי מאסיביים, מפני שאני אינני מקצוען, אלא כאלו שיתאימו לאנשים שהם לא מקצועניים, ורוצים ליהנות מהחוויה בצורה הטובה ביותר, ובעיקר לעשות זאת בביטחון מוחלט.

 

אל הקיאקים מצטרפים מוצרים משלימים רבים כמו משוטים, קסדות וציוד נוסף שמגיע כדי לשדרג את החוויה. צריך לדעת לבצע את ההתאמה בצורה הטובה ביותר, לא רק מבחינת הגובה והמשקל, אלא מבחינת הצורך והייעוד של הקיאק עצמו. הסוד הוא למצוא את המוצרים הטובים ביותר המותאמים לכם, ולצאת למים כאשר אתם בטוחים, נוח לכם ואתם יודעים שאתם הולכים ליהנות מהחוויה.

לוגו של הסקירה

הספורטיבי ביותר: קיאק ST-312 STEAM

קיאק ST-312 STEAM הוא קיאק מתנפח ספורטיבי וקומפקטי והוא נחשב לאחד הדגמים שמצטיינים בשילוב של מהירות הגוף והתאמה לקיאק. הוא עמיד מאוד, חזק במיוחד ומתאים גם למים פתוחים וגם לנחלים ונהרות

קיאק ST-312 STEAM

4.5 15

קיאק מתנפח ספורטיבי, מהיר ועמיד במיוחד

יתרונות

מתנפח

עמיד

מהיר

חסרונות

הישיבה עלולה להיות מורכבת

קנה עכשיו ב- Last Price

קיאק ST-312 STEAM הוא קיאק ספורטיבי מתנפח שמביא איתו סט יתרונות מרשים מאוד עבור חובבנים ומקצוענים כאחד. הוא קיאק שמצליח לשלב בצורה אידיאלית בין מהירות הגוף לבין הקיאק עצמו, ולכן הוא נחשב לספורטיבי ואיכותי במיוחד. הוא קל מאוד, וקל מאוד לתפעול, לנשיאה ולניפוח, והוא מביא איתו יציבות מקסימלית.

 

הוא מאוד עמיד וחזק, ויש לו 14 תעלות ניקוז עצמאיות. הוא עשוי מחומרים קשיחים יחסית, דבר המפתיע לעיתים אנשים המנפחים אותו. הקיאק נוסע יחסית במהירות, הוא קומפקטי  וקל לפנות איתו. הבעיה איתו הוא שהמושב לא תמיד נוח לאנשים בעלי מבנה גוף רחב יותר.

 

בנוסף, בגלל שהוא כל כך קל ודינמי, לעיתים קשה לבצע עצירה או להסתובב עבור אנשים שהם פחות מנוסים. באופן כללי, אפשר לסדר את מנח הרגליים איך שרוצים וגם את משענת הגב, אם כי רוב הגוף הוא בחוץ והקיאק הוא ללא כיסוי, כך שזה פחות קריטי. מדובר בקיאק טוב ואיכותי במיוחד המתאים גם למים פתוחים וגם לנהרות מורכבים יותר.

 

קל מאוד לנשוא אותו ולהגיע איתו למקומות מרוחקים, והמשאבה שלו היא מאוד קלה לתפעול. הוא מגיע עם עזרים נוספים וציוד מקיף, ומהווה קנייה נהדרת עבור מי שרוצה לפדל מעט יותר במהירות ולעשות מסלולים שהם קצת יותר מורכבים.

לוגו של הסקירה

ההיברידי הטוב ביותר: אקווה מרינה Cascade

אקווה מרינה Cascade הוא קיאק היברידי המנצל יכולות של קיאק וסאפ באותו מוצר. לקיאק יש עיצוב ייחודי לחותר המאפשר לעבור בקלות מישיבה עליונה לתחתונה. הוא נוח מאוד לתפעול, מצוין גם כשיש גלים, והוא נוקשה, עמיד ורב תפקודי.

אקווה מרינה Cascade

4.5 15

משלב בין קיאק לבין סאפ בצורה הטובה ביותר בשוק

יתרונות

היברידי

נוח

עמיד

חסרונות

פחות דינמי

קנה עכשיו ב- Last Price
קנה עכשיו ב- Ace

האקווה מרינה CASCADE הוא כלי שיט יציב המנצל יכולות של קיאק וסאפ נייד ורב תפקודי במקביל. הוא היברידי לחלוטין והעיצוב שלו הוא ייחודי, וכזה שמאפשר לחותר לעבור בקלות מקיאק ישיבה עליון לישיבה פנימה. הוא מגיע עם חצאית להתזה בגלים ומאפשר להגיע למהירות גבוהה באופן יחסי. שטח הסיפון של הקיאק מותאם לחותר כאשר משטח הרגל מחורץ עמוק, מה שמבטיח חוויה ללא החלקות ונוחות בזמן החתירה. קל מאוד לנשוא ולנפח את הקיאק, והמשאבה היא איכותית במיוחד. הקיאק הוא כאמור מהיר, אך הוא פחות איכותי בתמרונים במצב קיאק. לכן, יש לקחת זאת בחשבון, עבור מי שרוצה להתמקד בחתירה ופחות בגלישת סאפ.

 

הקסקייד נבנה על ידי הטכנולוגיות החדישות ביותר – הוא נייד, נוקשה ורב תפקודי, והוא אפילו מגיע עם חבילת אבזור מלאה הכוללת מושב מרופד, רשת מטען וסנפירי כיוון. הוא בנוי מחדרים כפולים בתוך הגוף בעובי 20 ס"מ – כאשר תא החותר נשלף אך נוקשה. שני התאים עשויים מחומר PVC בעל תפר בלחץ גבוה, ולכן העמידות היא גבוהה במיוחד. מדובר בכלי מושלם עבור אנשים שרוצים גם לחתור וגם לקפוץ על טרנד הסאפ. המוצר מאפשר גמישות, והוא מגיע עם כל הציוד המקיף האיכותי והטוב ביותר.

לוגו של הסקירה

היקר ביותר: אקווה מרינה Tomahawk AIR-K440

אקווה מרינה Tomahawk AIR-K440 הוא הקיאק היקר והאיכותי ביותר בשוק. מדובר בקיאק שעשה מהפכה בשוק, והוא בעל 3 תאי אוורור אשר מייצרים שילוב של בטיחות והנאה. הוא נוח מאוד, מייצר שיוט נעים וקל לתמרון והוא משלב בין ספורטיביות לעמידות ויציבות בצורה נהדרת.

Tomahawk AIR-K440

4.5 15

קיאק יוקרתי שמציע את הטוב מכל העולמות

יתרונות

בטוח מאוד

מרשים

נוח לתפעול

חסרונות

יקר

קנה עכשיו ב- Last Price
קנה עכשיו ב- best mobile

אקווה מרינה Tomahawk AIR-K440 הוא קיאק חזק ומתנפח, שעשה מהפכה של ממש בשוק הקיאקים. הוא בעל 3 תאי אוורור אשר מופרדים אחד מהשני, כדי לייצר שילוב מושלם של בטיחות והנאה, כך שתוכלו להרגיש רגועים ובטוחים כאשר אתם יוצאים למים. לקיאק יש שליטה מצוינת בכוונון, בזכות עיצוב בצורת V הממוקם מתחתיו. בזכות איכות החומר שממנו הוא עשוי, הקיאק שט מצוין במים ויכול להגיע למהירות גבוהה במיוחד, כך שהוא גם ספורטיבי ודינמי, אך גם עמיד.

הקיאק מתהדר במושבי פרימיום הניתנים לכוונון ליצירת מנח ישיבה מושלם. הכיסא גם מעוצב עם משענת גב גבוהה, הנותנת תמיכה טובה לגב, והקיאק גם מכיל תאי אחסון רבים וכריות ספוג לנוחות מרבית ולשיט מהנה. הוא מאובזר לחלוטין, עם כל הציוד המשלים האיכותי ביותר, ויש לו יכולת יוצאת דופן. מדובר בקיאק על סנפיר איכותי המסייע להגיע לביצועים ויכולת שיט מצוינת.

 

משאבת הקיאק מאפשרת ניפוח מהיר וקל, ויש לו יכולת שאיבה כפולה לניפוח והורדת האוויר בקלות וביעילות. גוף הסירה עשוי PVC הבנוי בלחץ גבוה בתפרים מלמעלה למטה, ולמרות המחיר הגבוה, מי שיקנה אותו, ייהנה ממנו בצורה יוצאת דופן.

לוגו של הסקירה

הטוב ביותר ל-2 אנשים: קיאק AQUA MARINA LAXO LA320

קיאק AQUA MARINA LAXO LA320 הוא הקיאק הטוב ביותר ל-2 אנשים שאפשר למצוא בישראל. הוא חזק במיוחד, מייצר יציבות איכותית גם אם השניים לא מתואמים והוא מתאים למתחילים ולמתקדמים כאחד. הוא מביא איתו נוחות ואיכות לאורך זמן.

AQUA MARINA LAXO LA320

4.5 15

קיאק זוגי מצוין למתחילים ומקצוענים כאחד

יתרונות

מושבים נוחים

יציבות מקסימלית

מתאים למתחילים ולמתקדמים כאחד

חסרונות

לא מהיר או דינמי במיוחד

קנה עכשיו ב- Walla Shops
קנה עכשיו ב- best mobile
קנה עכשיו ב- Ace

קיאק AQUA MARINA LAXO LA320 הוא קיאק זוגי מתנפח שמביא איתו הרבה מאוד איכות. הוא קיאק עם גוף חזק עשוי מפרימיום פוליאסטר עמיד במיוחד, ויש לו הרבה מקום אחסון, למען האפשרות של שהייה ארוכה במים. הוא מתאים למתחילים ולמתקדמים כאחד, והוא מאוד נוח לשימוש.

 

קל מאוד לנשוא ולנפח אותו, ולמרות שהוא אינו מביא איתו דינמיות או מהירות יוצאות דופן, הוא בהחלט נוח ומתאים בעיקר לשייט ארוך. רצפת הגוף העליון של הקיאק עשויה מפוליאסטר חזק במיוחד עבור נוקשות ועמידות רבה .הוא יודע לספוג מכות וכאמור עמיד לאורך זמן גם לנזקי המים ומזג האוויר.

 

תוכלו לנוע למרחקים בהנאה רבה ולעשות זאת גם בים וגם בנהרות ונחלים. הנוחות בקיאק היא במקום הראשון, והכיסאות הם נוחים מאוד וניתנים לכיוונון. הם רכים ויציבים, וכאמור מתאימים לישיבה ממושכת. הקיאק מביא איתו טכנולוגיה פורצת דרך בכך שגוף הקיאק עשוי חומר חזק במיוחד העמיד בפני קרני השמש הקופחות העיצוב של הקיאק תוכנן בקפידה כדי להתאים לזוג חותרים.

 

צורת הקיאק מתוכננת כך שניתן לייעל את תנועות הקיאק במים ולהפוך את כל החוויה להרבה יותר מהנה. בנוסף לקיאק, תקבלו גם תיק עמיד וקל לנשיאה, משאבת רגל איכותית, שני משוטים ושני סנפירים. מדובר בקנייה בטוחה אם אתם אוהבים לצאת לשייט זוגי ביחד.

לוגו של הסקירה

העמיד ביותר: קיאק BETTA LEISURE BE 412

קיאק BETTA LEISURE BE 412 הוא קיאק לשני אנשים אשר שם דגש על עמידות. הוא יודע לחטוף מכות בתוך או מחוץ למים והוא כולל משטח PVC עמיד במיוחד ומחוזק בתאי הרצפה והאוויר. למרות הקשיחות, הישיבה בו היא נוחה והשיט הוא נעים לחלוטין.

BETTA LEISURE BE 412

4.5 15

קיאק עמיד במיוחד המתאים לשייט בתנאי קשים

יתרונות

עמידות יוצאת דופן

נוחות מקסימלית

חסרונות

לוקה בנושא הדינמיות

קנה עכשיו ב- Walla Shops
קנה עכשיו ב- AZRIELI

קיאק BETTA LEISURE BE 412 הוא קיאק זוגי אשר תוכנן להיות עמיד במיוחד לאורך זמן. מדובר בקיאק מחוזק שיודע לספוג מכות ונזקים בתוך ומחוץ למים, וגם לעמוד בגבורה מול נזקי מזג האוויר. הוא מתנפח בקלות והוא מאוד נוח ביחס לקיאקים אחרים.

 

המושבים הם נוחים ודינמיים וכמובן גם ניתנים לכוונון. הוא מגיע גם עם כיסאות מתנפחים וגב גבוה לתמיכה של הגב. הוא מגיע גם עם שני משוטים ותיק נשיאה איכותי, ולכן הוא מספק את החבילה הכוללת לחובבי השייט.

 

לקיאק יש מערכת ניקוז עצמית וטובה במיוחד, ולמרות שהוא לוקה קצת בנושא הדינמיות, הוא יכול להגיע למהירות גבוהה יחסית והוא מתאים גם למים הפתוחים וגם לנהרות ונחלים. הוא עשוי מ-PCV די קשיח וחזק, וזה מה שמעניק לו את ההגנה והעמידות שהוא צריך.

 

הוא מתאים לאנשים שאוהבים לצאת למקומות מורכבים יותר, אך אפשר ליהנות ממנו כמובן גם במים הפתוחים. הוא נוח מאוד ומתאים לשייט ארוך, ומהווה קנייה מצוינת לקיאקיסטים שמעוניינים לאתגר את עצמם.

לוגו של הסקירה

הזול ביותר: קיאק BForce בי-פורס BF-K2

קיאק BForce בי-פורס BF-K2 הוא קיאק זול במיוחד שמעניק פתרון מצוין לאנשים שרוצים לצאת לשייט קז'ואלי. הוא קל מאוד לתפעול, מגיע עם זוג משוטים ומגיע בצבע צהוב בוהק למען נראות ובטיחות. הוא יחסית נוח ומתאים בעיקר לפעילות שקרובה לחוף.

BForce בי-פורס BF-K2

4.5 15

קיאק זול שמעניק פתרון איכותי מאוד למתחילים

יתרונות

קל לתפעול

נוח

פשוט מאוד ומתאים למתחילים

חסרונות

לא מתאים לפעילות מרוחקת מהחוף או מורכבת מדי

קנה עכשיו ב- Last Price
קנה עכשיו ב- AZRIELI

קיאק BForce בי-פורס BF-K2 הוא קיאק מתנפח איכותי לזוג, אשר מגיע עם 2 משוטים ומשאבה ידנית. הוא פשוט מאוד, לא מורכב ומתאים למתחילים שרוצים לגלות את העולם המופלא הזה. הוא פשוט מאוד ונוח לתפעול, אך לא כדאי לצאת איתו למקומות מרוחקים מהחוף או למסלולים מורכבים מדי. הוא מתאים בעיקר במיוחד לשייט בקרבת החוף, במפרצים, באגמים קטנים, בנהרות ובתעלות. הוא קל משקל ונוח לנשיאה ממקום למקום, ופשוט מאוד להרכבה ולפירוק.

 

הקיאק מעוצב, ועשוי מחומר עמיד במיוחד, כאשר הוא מסוגל לשאת עד 2 אנשים, במשקל כולל של עד 180 ק"ג. כיסויי חרטום וירכתיים מגנים מפני השפרצות מים ומאפשרים אחסנת ציוד, למי שכן רוצה לייצר לעצמו בילוי ארוך יותר. הקיאק כולל 2 מושבים מתנפחים מתכווננים עם משענת גב והוא מאוד נוח ביחס למתחרים בקטגוריה שלו. המושב הקדמי מרווח ועל מקום נרחב לרגליים ולציוד.

בשני קצותיו של הקיאק ישנם חבלי גרירה וידיות משיכה המסייעים בהעברה של הקיאק ממקום למקום והוא מגיע עם סנפירים מובנים המסייעים ביציבות ובהכוונת השיט. קנייה נהדרת לקיאקיסט המתחיל.

סיכום

איך לבחור את הקיאק הטוב ביותר עבורכם?

מדינת ישראל היא אמנם קטנה, אך היא מציעה לא מעט אפשרויות עבור חובבי האאוטדור. יש בה המון אטרקציות שונות, וכמובן שלאור העובדה שמדובר במדינת חוף עם מזג אוויר חם, נושא הספורט הימי נמצא גבוה בפעילויות המועדפות עלי ידי ישראלים. נושא הקיאקים הוא עדיין לא מפותח כמו ספורט ימי אחר, כי הוא נחשב ליותר מורכב וכזה שמתאים למקצוענים. לא זה המצב, וכיום יש הרבה חובבנים שקונים קיאק פשוט ויוצאים אל המים הפתוחים בכיף. הסוד הוא לקנות את הקיאק המתאים ביותר לכם ולצרכים שלכם, ולכן, צריך לדעת לבחור נכון.

 

חובבנים או מקצוענים

יש הבדל גדול בין אנשים מנוסים בפעילויות בתוך המים ובפעילויות אקסטרים לבין אנשים שלא מנוסים בכך. ולא, אנשים שהולכים הרבה לים, משתזפים, עושים אבובים או אופנוע ים מדי פעם, הם לא אנשים שמתמחים בציוד מורכב ובפעילויות שהן פוטנציאלית מסכנות חיים כמו יציאה למים העמוקים עם קיאק. לכן, חשוב לקחת קיאק שמתאים למידותיכם מבחינת רמת הניסיון שלכם.

 

ישנם קיאקים שמתאימים יותר לחובבנים כמו ה- BForceבי-פורס BF-K2 ויש קיאקים שהם דואלים ויכולים להתאים גם לאנשים ללא ניסיון וגם לאנשים עם ניסיון חלקי, כמו ה- AQUA MARINA LAXO LA320. לכן, חשוב מאוד לבצע את האבחנה הזו כבסיס לבחירה שלכם, על מנת שבראש ובראשונה תרגישו בטוחים.

 

גודל והתאמה אישית

האלמנט השני הוא כמובן גודל הקיאק, ויש משמעות לאם אתם רוצים לצאת לשוט ביחד, וזה המקום של קיאק כמו  BETTA LEISURE BE 412 שהוא נהדר לזוגות. מנגד, ייתכן שתרצו לצאת לבד למים, וכאן הבחירה יכולה להיות ST-312 STEAM שהוא האידיאלי עבור שייט בודד.

 

בכל אופן, אם וכאשר התקדמתם ואתם רוצים קיאק שהוא יותר איכותי ומעניק הרבה יותר אפשרויות, בחרו ב- Tomahawk AIR-K440 שהוא פשוט הקיאק המושלם, או ב- אקווה מרינה Cascade שהוא קיאק היברידי מצוין ומאפשר להתנסות גם בסאפ. לכן, הבחירה חייבת לבוא אחרי תהליך מחשבתי של איפה אתם כעת, ומה אתם רוצים להשיג בעתיד הקרוב. בשלב הבא, הרבה יותר קל להתמקצע ולהתקדם.

 

פעילות מהנה ונוחה

הפעילות של שייט בקיאק היא פעילות שנחשבה על לפני כמה שנים למשהו שהוא יוצא דופן, שניתן לעשות רק בהשגחה ובמקומות ידועים. כיום, כל אחד יכול לקנות לעצמו קיאק ולצאת ליהנות מפעילות ספורטיבית וכיפית, בכל מקור מים. חשוב לבצע את ההתאמה בין הקיאק למקור המים שתרצו לבלות בו, וכמובן לשים לב לגודל שלכם לעומת הקיאק, לאופן הישיבה בקיאק, למוצרים הנלווים שאתם מקבלים או שתרצו לקנות, וברמת העיקרון, תעשו הכל כדי שיהיה לכם הכי נוח וכיף לצאת אל המים, בין אם זה אומר שייט רגוע וכיפי במים הפתוחים, או שייט אקסטרימי בנהר שוצף וקוצף. ההתאמה של הקיאק אליכם היא הדבר החשוב ביותר בכל רכישה של המוצר הזה.

שאלות ותשובות על קיאקים מומלצים

מה המחיר הממוצע של קיאקים?

הקיאקים הם אינם מוצר זול, והם מתחילים מאזור ה-1,000 שקלים לקיאק מתנפח בסיסי. ככל שתעלו ברמה, תראו קיאקים מקצועיים יותר, קשיחים יותר, נוחים יותר, ועם מקום לאחסון ומוצרים נלווים. הקיאקים האיכותיים יותר יכולים להגיע למחיר של 5,000 ₪ ואף צפונה מכך.

מה המאפיינים הבסיסיים של קיאקים?

כל קיאק מגיע בצורה אובאלית ויש לו משטח קטן לישיבה, ותאי אחסון קטנים. יש בו כמה וכמה חורים שמהווים תעלות ניקוז, כך שהוא לא יתמלא מים ויטבע. יש קיאקים עם מקומות ייעודיים למשוטים, ולקיאקים המתקדמים יש כיסאות ומשענות רגליים מתכווננות, למען מנח אידיאלי בעת השייט.

עד כמה שייט בקיאק הוא קשה פיזית?

אין ספק שמדובר בפעילות פיזית שמצריכה אנרגיה וכוח. היופי בקיאקים שאפשר להתחיל בצורה קלה יותר, עם מים שקטים וקרוב לחוף, ואט אט להתקדם למסלולים מורכבים יותר. אפשר לייצר מסלולים קלים בהתחלה, ללכת עם עוד מישהו שהוא יותר בכושר, ואז להמשיך בצורה איטית אל עבר אתגרים גדולים יותר.

האם נוח לשבת בקיאק במשך הרבה זמן?

בעיקרון, ישיבה ממושכת היא אינה נוחה, ולבטח אם היא באה בתוספת חתירה. עם זאת, הקיאקים המתקדמים והאיכותיים יותר מציעים פתרונות ישיבה מתקדמים, כולל כיסאות מתכווננים, משענות נוחות ואפילו סידור נוח לרגליים. עם קיאק איכותי, אפשר להגדיל משמעותית את הזמן בו אפשר לשבת בקיאק וליהנות מנוחות מקסימלית.