מכשירי קשר מומלצים – סקירת הטובים ביותר לשנת 2024

את מכשירי הקשר אנו מכירים עוד מהתקופה שהיינו ילדים, אך גם כיום יש להם מקום משמעותי וחשוב מאוד בהרבה מאוד מקומות. כאשר צריך תקשורת מהירה וללא תיווך, מכשיר קשר טוב יכול לעשות עבודה מאוד ייחודית.

icon pos_1

ניתחנו

4 סקירות

ו-

43 ביקורות

בתחום

חשמל ואלקטרוניקה

i

מה זה אומר?

הסקירות שלנו מתבססות על איסוף של מאות סקירות מאתרים בינלאומיים ובחירת המוצרים הטובים ביותר בהתאמה לישראל

מידע נוסף על מכשירי קשר מומלצים

הקדמה הפכה הרבה מאוד אלמנטים שהיו פופולאריים בעבר למיותרים, כאשר כל מה שאנחנו צריכים, לרוב, נמצא בכף היד שלנו, בצורה של טלפון סלולארי. עם זאת, יש הרבה מאוד אלמנטים שהטכנולוגיה לא פתרה, כמו הצורך בתקשורת מהירה ובלתי מתווכת בתוך שטח קטן יחסית. לכן, מכשירי הקשר, או ה"ווקי טוקי" כפי שלמדנו להכיר אותם בתור ילדים, הם עדיין רלוונטיים ונדרשים בהרבה מאוד מקומות. השימוש במכשירי קשר הוא נרחב במיוחד באתרי בנייה ומפעלים, אך לא רק, שכן בכל מקום בו יש עבודות או פעילויות שונות שנערכות בשטח מוגדר, למכשירי קשר יש תפקיד מרכזי.

נכתב ע״י

חלי בילו

כותב: חלי בילו

יזמית, בלוגרית, מרצה, חיית רשת, יועצת עסקית לתחום הדיגיטל, אמא ל-3 ילדים מדהימים ובעלת האתר 2bmommy

שלוש הבחירות הכי מומלצות שלנו

יש לא מעט מכשירי קשר אותם אפשר להשיג בישראל, והחברות העוסקות בתחום עושות עבודה טובה מאוד. בניגוד למה שאנחנו זוכרים בתור ילדים, במה שכלל בעיות קליטה ומרחק, כיום אפשר לעבוד עם מכשירי קשר ברדיוס מאוד גדול, ולקבל קליטה מאוד מדויקת, לצד עמידות שהיא מאוד חשובה.

 

המכשירים הטובים הופכים את העבודה להרבה יותר קלה וזמינה, והם מאפשרים תקשורת בלתי מתווכת, ללא מספרי טלפון, ווטסאפ, המתנה לצליל חיוג או קשיי קליטה. כאשר רוצים לבצע עבודות מהירות, לחלק פקודות או להעביר מידע ללא דיחוי, יש צורך במכשיר קשר איכותי. הנה רשימה של כמה ממכשירי הקשר הטובים ביותר שניתן להשיג בישראל.

לוגו של הסקירה

הכי רלוונטי לריבוי משתמשים: Motorola Talkabout T42 Walkie-Talkie

מכשיר הקשר הפופולארי ביותר של מוטורולה מגיע עם סט של שלושה מכשירים, בצבעים שונים. מכשיר ידידותי למשתמש, קל לתפעול וכזה שמאפשר סריקה וניטור בשטח, עד למציאת שני המכשירים הנוספים.

Motorola Talkabout T42 Walkie-Talkie

4.5 15

מכשירי קשר עמידים של חברה מצוינת ומצטיינת בתחום התקשורת

יתרונות

נעים לעין, קל לתפעול, 16 ערוצי תקשורת.

חסרונות

נראה מצועצע מעט.

קנה עכשיו ב- Ivory
קנה עכשיו ב- toys r us

מכשיר הקשר Motorola Talkabout T42 Walkie-Talkie הוא מכשיר קשר יעיל במיוחד, עם שלושה מכשירים שונים, בניגוד ל-2 המגיעים ברוב המארזים. הוא מגיע בשלושה צבעים שונים – לבן וירוק, כתום וכחול, ומאפשר לאנשים להבדיל ביניהם ולהשתמש בהם באופן אישי, במקום להעביר אותם מאחד לשני. טווח הקליטה של המכשיר הוא עד 4 ק"מ, שזה הרבה יותר ממרבית אתרי הבנייה או מתחמי העבודה הרלוונטיים לאנשי שעלולים להזדקק למכשירי קשר.

 

למכשיר יש 16 ערוצים שונים, כך שיהיה קל למצוא ערוץ רלוונטי וייעודי ללא הפרעות. יש לו התראות כאשר הסוללה חלשה וצליל התראת שיחה ייעודי. הפיצ'רים שלו כוללים נעילת כפתורי הפעלה, פיצ'ר של סריקה וניטור לאיתור מכשירים נוספים ומדבקות להתאמה אישית ופרסונליזציה. הוא די קטן במידותיו ביחס למתחרים שלו והוא גם קל מאוד, כך שנוח לקחת אותו לשטח.

 

האריזה מגיעה עם שלושה תפסים לחגורה ועם הוראות הפעלה והוא פועל עם 3 סוללות טריפל A רגילות. הוא ידידותי, נעים לעין, ויעיל מאוד למרות מראה מעט מצועצע.

לוגו של הסקירה

הערך הגדול ביותר לכסף: Discovery DS-840

מכשיר הקשר של Discovery DS-840 הוא מכשיר נוח ביותר לשימוש. הוא בעל טווח קליטה גדול במיוחד, בעל מסך LCD, ובגודל קומפקטי המאפשר נשיאה קלה ונוחה. הוא קל לתפעול ובעיקר קל להטענה בכל מקום.

Discovery DS-840

4.5 15

מכשיר קשר ידידותי למשתמש, אשר מאפשר תקשורת בפעילות מגוונת

יתרונות

קל לשימוש, נוח לנשיאה ולטעינה, טווח גדול, זול.

חסרונות

נראה מעט מיושן.

קנה עכשיו ב- KSP
קנה עכשיו ב- P1000
קנה עכשיו ב- חשמל נטו

מכשיר הקשר Discovery DS-840 הוא מכשיר קשר מצוין ואיכותי, שמתאים להרבה מאוד סוגים של שימושים. המכשיר מגיע עם 16 ערוצים שונים, כך שקל מאוד למצוא ערוץ פנוי באזורים שהם גם עמוסים. האנטנה של המכשיר מאפשרת שימוש של עד 8 ק"מ, כך שבהחלט יש מקום לתמרון. למכשיר יש מסך LCD מתקדם, כפתור PTT כמיטב המסורת, ואפשרות הפעלת רמקול. המכשיר הוא קטן וקומפקטי, והוא נוח מאוד לנשיאה ולשימוש. הוא זול מאוד לאור מה שהוא מציע, כך שהערך לכסף הוא גדול.

 

למכשיר יש טעינה חשמלית נוחה מאוד, באמצעות עמדת עגינה שמתחברת לכל שקע. למכשיר יש התראת סוללה נמוכה מאוד בולט, וקל מאוד לעבוד איתו לא רק באתרי בנייה, אלא גם כאשר עושים ספורט, נמצאים בנופש משפחתי בחו"ל, ואפילו בשעות הפנאי. המכשיר מגיע עם 2 תפסים לחגורה, 15 רינגטונים, מנגנון חיסכון בסוללות ונעילת מקשים והוראות שימוש בעברית. המכשיר פועל על סוללות טריפל A רגילות ולמרות מראה מיושן, הוא בהחלט חדיש, עמיד ויעיל.

לוגו של הסקירה

המתקדם ביותר: Motorola TALKABOUT T82

מכשיר הקשר Motorola TALKABOUT T82 הוא מכשיר מתקדם ואיכותי, המציע עמידות בפני מכות ומים, יש לו צג נסתר ומגוון פיצ'רים מתקדמים שהופכים אותו למכשיר המועדף והאיכותי ביותר שניתן להשיג בארץ.

Motorola TALKABOUT T82

4.5 15

מכשיר קשר מתקדם, עם מגוון רחב של פיצ'רים וטווח עצום של קליטה

יתרונות

טווח של 10 ק"מ, עמיד במיוחד, פיצ'רים מתקדמים.

חסרונות

יקר באופן יחסי.

קנה עכשיו ב- KSP
קנה עכשיו ב- Ivory
קנה עכשיו ב- חשמל נטו

מכשיר הקשר Motorola TALKABOUT T82 הוא מכשיר הקשר המתקדם והאיכותי ביותר שניתן למצוא בשוק. הוא מכשיר קשיח בעל דירוג גבוה של עמידות, המסוגל לעמוד בהתזות ובנפילות עוצמתיות באופן יחסי. הצג הנסתר הוא פיצ'ר נחמד, כשהמכשיר מתעורר לחיים בעת הצורך, ומכבה את עצמו במנוחה. למכשיר יש לחצן שיוך נוח, ופנס LED מובנה המספק תאורת חירום קריטית. למכשיר יש טווח קליטה של 10 ק"מ וכאן הוא מנצח את המתחרים שלו בענק.

 

למכשיר יש אפשרויות שיוך שמאפשר לו להגדיר שיחות קבוצתיות בקבוצה ייעודית. יש לו 16 ערוצים שונים שמקלים על מציאת קו תקשורת פנוי ו-121 קודי פרטיות שעוזרים למנוע האזנות סתר. המכשיר עובד עם ספק כוח כפול וסוללות דאבל A או עם סוללות נטענות ייעודיות. אפשר להטעין אותו בחיבור USB – דבר שמהווה יתרון גדול, שכן הכבלים הללו הם מאוד נפוצים כיום בכל מקום. יש לו התראת רטט, דיבורית והוא אינו דורש רישיון, כך שהוא זמין לכולם.

לוגו של הסקירה

הזול ביותר: Uniden PMR1208-2

מכשיר הקשר Uniden PMR1208-2 הוא מכשיר קשר זול, אך עדיין מוצלח במיוחד, ומתאים למגוון רחב של פעילויות. יש לו שטח קליטה של 10 ק"מ בשטח פתוח, והוא נוח לשימוש, עם תצוגת LED מרשימה.

Uniden PMR1208-2

4.5 15

מכשיר קשר זול, אך עם מגוון פיצ'רים שהופכים אותו לנוח לשימוש

יתרונות

זול, טווח קליטה גדולה, מגוון פיצ'רים.

חסרונות

פחות עמיד, רק 8 ערוצים.

קנה עכשיו ב- KSP
קנה עכשיו ב- office depot

מכשיר הקשר Uniden PMR1208-2 הוא אחד הזולים ביותר שניתן למצוא בישראל, אך דווקא בתוך קטגוריית המחיר הנמוכה שלו, הוא מצליח להתבלט ולהצטיין. יש לו טווח קליטה גדול מאוד של 10 ק"מ לשטח פתוח והוא מתאים לשימוש משפחתי או עסקי. המכשיר הוא קל משקל ונוח לתפעול וטעינה, אם כי הוא לא מספק עמידות גדולה כמו מתחריו. יש לו 8 ערוצי תקשורת בלבד, אך יש אפשרות לקלוט 2 ערוצים במקביל.

 

המכשיר קל לתפעול וטעינה והוא עובד עם 3 סוללות אותם ניתן להטעין במקביל. יש לו תצוגת LCD עם תאורה אחורית, ואפשר לטעון אותו באמצעות כבל מיקרו USB. לאחר כ-10 שעות הטענה, תוכלו להשתמש בו כ-13 שעות, וניתן אף לחבר אותו לאוזניות לקבלת פרטיות. יש אפשרות להגדיר את צליל הקריאה, ואפשרות של הפעלה קולית VOX. יש לו פיצ'רים של הפחתת רעש לבן, מצב חיסכון באנרגיה, סריקה אוטומטית, מצב נעילת מקשים וצליל רוג'ר לסימון סיום הדיבור. רכישה מוצלחת מאוד במחיר נוח.

סיכום

איך לבחור את מכשיר הקשר המתאים לכם ביותר?

הצורך במכשירי קשר עולה בסיטואציות שונות בחיים. נהוג לחשוב שהם באים לידי שימוש רק במפעלים ואתרי בנייה, אך זה ממש לא נכון. יש אנשים שאוהבים לקחת את מכשירי הקשר לפעילות ספורטיבית משותפת, כמו רכיבת אופניים או ניווטי שטח, ואחרים שיוצאים עם המכשירים לחו"ל, כדי להצליח לשמור על קשר עם המשפחה גם במקומות זרים ומרוחקים. חשוב מאוד להגדיר את הצורך של מכשירי הקשר לפני שרצים לקנות אותם, ומעבר לכך, יש גם להגדיר מה חשוב לכם במכשיר, בין אם זה רדיוס קליטה, או פיצ'רים שהופכים את השימוש לנוח יותר.

 

טווח מחירים ונוחות שימוש

אנשים אשר לא רוצים להוציא הרבה כסף על מכשיר קשר, אך עדיין ליהנות ממכשירים איכותיים, יכולים ללכת על ה- Uniden PMR1208-2 או על ה- Discovery DS-840שמביאים איתם הרבה מאוד איכות במחיר שהוא יחסית זניח. בין 200 או 300 שקלים לשני מכשירים שמביאים גם פיצ'רים, גם קלות שימוש, אך הם פחות עמידים. בקטגוריית הביניים אפשר למצוא את ה- Motorola Talkabout T42 Walkie-Talkie שהוא אינו רק איכותי, אלא גם מגיע עם 3 מכשירים, המסונכרנים אחד עם השני. קל יותר לעבוד עם המכשירים הללו, והם הרבה יותר נעימים לעין. עם זאת, הם פחות מתאימים לשוק העסקי שכן הם מראים מעט מצועצעים.

 

מגוון עצום של פיצ'רים

גולת הכותרת בשוק מכשירי הקשר בישראל הוא ללא ספק ה- Motorola TALKABOUT T82שמביא איתו לא רק איכות, אלא גם עמידות ומגוון עצום של פיצ'רים שהופכים את חווית המשתמש למרשימה הרבה יותר. הוא הרבה יותר נוח, קל ומתאים להמון סיטואציות. גם הטווח שלו, והיכולת שלו להיטען בקלות, הופכים אותו לרכישה איכותית במיוחד, לכל שימוש שהוא.

 

עם זאת, תצטרכו לשלם עליו יותר מפי 2 מאשר על המכשירים הזולים יותר. היכולת לנתח את הסיטואציה ולקנות בדיוק מה שאתם צריכים היא חשובה במיוחד, כי מרבית האנשים יכולים להסתפק במכשירים זולים יותר, ולקבל בדיוק את מה שהם צריכים. המכשירים היקרים יותר הם לאנשים שמבצעים שימוש אינטנסיבי ונמצאים הרבה בשטח.

שאלות ותשובות על מכשירי קשר מומלצים

מה המחיר הממוצע של מכשירי קשר?

המחיר של מכשירי קשר טובים הוא די נמוך. המצועצעים מתחילים בכמה עשרות שקלים, אך הרציניים יותר מגיעים לבין 200 ל-300 שקלים. מכשירים איכותיים במיוחד, יכולים להגיע גם לאזור ה-600 שקלים.

האם מכשירי קשר הם עדיין פרקטיים בעולם של טלפונים סלולריים?

אכן כן. יש הרבה מקומות בהם צריך תקשורת מהירה ובלתי מתווכת, כאשר צריך לתת הוראות או לקבל הכוונה מסוימת, תחת לחץ. הטלפונים הסלולריים הם לוקים בחסר בעניין הקליטה במקומות מסוימים, צריך לחכות לצליל חיוג, והם לא מגיעים עם פיצ'רים מתאימים לעבודה ממושכת בשטח, במיוחד בנושא הסוללה.

מה הפיצ'ר הכי חשוב של מכשירי קשר?

מכשירי קשר חייבים להיות עמידים ובעלי טווח קליטה גדול. אין להם הרבה מאוד פיצ'רים ייחודיים ויוצאי דופן, אך כן כאלו שמשפרים את חווית השימוש. כל מכשיר קשר שנותן טווח ועמידות לזעזועים ומים, הוא כזה שבסופו של דבר מהווה קנייה טובה.

האם מכשירי קשר רלוונטיים למגוון פעילויות?

אכן. יש הרבה מאוד פעילויות שבהן מכשירי קשר יכולים לעזור מאוד. כל דבר שקשור לפעילות בשטח, פעילויות במפעלים ואתרי בנייה ואפילו פעילויות משפחתיות יכול להיות רלוונטי. עבור הרבה אנשים, מכשירי הקשר הם חלק אינטגרלי מהפעילות עצמה.